Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Inovativní konstrukční systém  podlahového topení
Inovativní konstrukční systém podlahového topení

Schlüter®-BEKOTEC-THERM Keramická klima podlaha je snadno koordinovatelný ucelený systém, racionální a efektivní, s nízkou konstrukční výškou a krátkou dobou zhotovení, jak pro novostavby tak i pro rekonstrukce. Je vhodný pro bytové i pro obchodní prostory jako např. kanceláře, prodejní a výstavní plochy např. autosalony.

Výhody pro projektování
Při použití Schlüter-BEKOTEC-THERM pro podlahové vytápění zpravidla nejsou zapotřebí žádná další rušivá topná tělesa. To umožní odpovídající svobodu projektování. Kromě keramiky a přírodního kamene je možno použít i jiné materiály, např. parkety, laminát a koberec, což poskytuje různé možnosti při utváření interiéru.Společnost Detalon, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem úspěšného řešení „podlahového topení“ v systému Schlüter®-BEKOTEC-THERM od firmy Schlüter-Systems. Na „klima podlahu“ se zde pohlíží jako na celkovou konstrukci, jejíž jednotlivé části, projekt a prováděcí řemesla, jsou systematicky sladěné.
Nároky na podlahové topení jsou obecně velké, konstrukce klima podlahy musí plnit tyto funkce:

•    Tepelná a zvuková izolace
•    Funkce “velkoplošného topného tělesa“
•    Chlazení
•    Převzetí a roznesení provozního zatížení, podmíněné užíváním
•    Vodotěsná izolace v mokrých provozech

Zkušenosti z minulosti ukázaly, jak obtížné je sladění těchto požadavků.

Domyšlený systém Systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM
Obvyklé podlahové topení reaguje na změny teplot velmi pomalu. Systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM tyto problémy zcela (vpravdě revolučně) řeší a je chráněn mezinárodním patentem. Je založen na mimořádně tenké skladbě podlahy, tvořící potěr na systémové desce Schlüter®-BEKOTEC (polystyrénové -EN nebo foliové –N 23 F), v níž se zcela neutralizuje jeho příčné pnutí.

Potěr může být jak cementový, tak litý anhydritový. Systémová deska se pokládá přímo na nosný podklad nebo na běžnou tepelnou a/nebo zvukovou izolaci. Na potěr lze hned poté, co je pochozí, pokládat jakoukoli krytinu, i dlažbu s použitím rohože Schlüter®-DITRA. Další komponenty s označením THERM pak poskytují techniku pro vytápění přesně sladěnou s konstrukcí BEKOTEC, a to od topného potrubí až po elektronickou regulaci.

Rychlá tepelná odezva a úspory
U takto zhotoveného „podlahového topení“, s relativně malým množstvím potěru a topným potrubím umístěným blízko pod povrchem, probíhá rychlá odezva na změnu teplot. Vzduchové kanálky na rubu rohože Schlüter®-DITRA pak umožňují stejnoměrné rozdělení tepla pod krytinou. Klima podlaha díky tomu reaguje velmi rychle a je možné ji vytápět velmi úsporně s  nízkými teplotami na přívodovém potrubí. Je ověřeno, že vytápěním pomocí systému Schlüter®-BEKOTEC-THERM lze dosáhnout energetických úspor ve výši nejméně 25 %.

Kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM tak umožňuje prováděcím firmám získat nové kompetence v systémovém řešení vytápění podlah pro novostavby i rekonstrukce.

http://www.detalon.cz/
Zdroj: Detalon, s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 19.03.12 10:20
Návštěvnost: 4428 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.