Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Podpořte biodiverzitu svým nápadem!
Podpořte biodiverzitu svým nápadem!


V těžebních prostorech vzniká široké spektrum stanovišť a nových krajinných tvarů. Jako přední výrobce cementu a kameniva cítí společnost HeidelbergCement potřebu zachování biodiverzity, která se rozvíjí jak při těžbě, tak i po jejím skončení. Proto vyhlásila v září 2011 mezinárodní vědeckou a vzdělávací soutěž „Quarry Life Award”, které se účastní 16 zemí světa. V České republice jsou její součástí  lomy a pískovny společností Českomoravský cement, a.s., nástupnická společnost a Českomoravský štěrk, a.s.

Cílem soutěže je přispět k ochraně a podpoře biodiverzity lomů a pískoven a  posílit povědomí o biologické hodnotě těžebních prostor a přispívat tak k další ochraně a podpoře biodiverzity.
 
Účastnit se mohou studenti a výzkumní pracovníci. Jejich úkolem je vytvořit projekt na podporu ekologie a biodiverzity v těžebních prostorech. Návrhy musí být odevzdány prostřednictvím webových stránek Quarry Life Award do 17. února 2012

Vyberte si lom i vlastní téma
Ukažte svoji invenci v přístupu k biodiverzitě. Soutěž nabízí jedinečnou příležitost přidat těžebním prostorům skutečnou ekologickou a vzdělávací hodnotu. Na webu soutěže si vyberte jeden z lomů a píkoven a vytvořte na něj projekt. Mějte ale na paměti, že Váš nápad musí souviset s jedním ze čtyř témat:

  1. Objevte biodiverzitu v těžebních prostorech: svým projektem zkuste zvýšit povědomí o biodiverzitě ve vybraném lomu a pískovně.
  2. Biodiverzita a rekultivace: váš projekt bude propagovat biodiverzitu při rekultivaci lomů a pískoven (např. prostřednictvím opatření na ochranu přírody, lesního a zemědělského hospodaření, rekreačních a jiných specifických způsobů využití ).
  3. Biodiverzita a osvěta: vytvořte koncepci společenských aktivit se zaměřením na těžbu a biodiverzitu (aktivity, naučné stezky, spolupráce se školami, s univerzitami ).
  4. Opatření pro podporu biodiverzity při těžbě: Ssým projektem optimalizujte ekologickou hodnotu lomů a pískoven v průběhu těžby.

Další témata budou posouzena z hlediska přínosu  pro hodnotu biodiverzity a jejich souvislost s našimi společnostmi a produkty.

Autorům pěti nejzajímavějších projektů budou v období od března do září 2012 zpřístupněny  vybrané lomy a pískovny společností Českomoravský cement a Českomoravský štěrk pro realizaci výzkumů. Vybrané projekty budou podpořeny částkou 11.000 Kč jako příspěvek na pokrytí nákladů na výzkum.

V listopadu 2012 vybere odborná porota tři výherce z každé země a  následně tři celosvětové výherce.

·    Ceny pro národní vítěze budou uděleny ve výši 1 500 eur, 3 000 eur a 5 000 eur
·    Ceny pro celosvětové vítěze budou uděleny ve výši 10 000 eur, 20 000 eur a 30 000 eur

Slavnostní předání cen proběhne v listopadu a prosinci 2012.
Bližší informace o soutěži naleznete na internetových stránkách www.quarrylifeaward.cz
Zdroj: Českomoravský cement, a.s.,
Vložil: Pavlína Drbálková, 14.11.11 08:45
Návštěvnost: 6544 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.