Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Informace o památkách nově na portálu PROPAMÁTKY
Informace o památkách nově na portálu PROPAMÁTKY

V říjnu oficiálně zahájil svou činnost nový internetový portál PROPAMÁTKY. Jeho vedoucímu, Ing. Aleši Kozákovi z Institutu pro památky a kulturu, o.p.s. jsme položili 3 otázky.

Co všechno uživatelé najdou na novém portálu PROPAMÁTKY?
Portál PROPAMÁTKY slouží všem, kdo mají něco společného s památkovou obnovou nebo se o tuto oblast zajímají. Na portálu budujeme katalog prověřených firem a organizací, díky kterému majitelé a správci nejen památkově chráněných objektů mohou najít, oslovit, porovnat a následně vybrat prověřené dodavatele, ať se jedná o architekty, řemeslníky či stavební firmu se zkušenostmi v oboru. Dále je tu komplexní databáze aktuálních dotací a vyhlášených veřejných sbírek na obnovu památek a také aktuální zpravodajství o obnovených památkách, možnostech financování obnovy památek, oborové literatuře, zajímavých kulturních akcích a mnoha dalších věcech.

Co může portál PROPAMÁTKY nabídnout architektům a architektkám?
V České republice je řada architektů a architektek se zkušenostmi s obnovou památek. A ještě mnohem více majitelů památkově chráněných objektů, kteří potřebují kvalitní návrh a projekty, aby mohli např. požádat o dotaci a mohli začít opravovat. Architektům a architektkám se zkušenostmi s obnovou památek nabízíme možnost registrace v našem katalogu prověřených firem, kde se o nich mohou dozvědět lidé, kteří právě jejich služby potřebují. Pokud se architekt nebo architektka zajímá o novinky z oblasti péče o památky, může se na portálu registrovat k odběru e-mailového zpravodaje, který rozesíláme každou středu.

Čím se Váš portál liší od jiných podobných projektů na internetu?
Skutečnost je taková, že podobný internetový portál s tímto typem informací na internetu v České republice nenajdete. Jsme skutečně jediní, kdo nabízí aktuální informace o dotacích na opravy památek, o vyhlášených veřejných sbírkách a současně buduje oborový portál s informacemi o firmách navíc doplněné o stručné a přehledné zpravodajství.  To vše navíc pečlivě kontrolované a denně prověřované. Nabízíme tak zajímavý informační servis jak majitelům památek, tak i organizacím a firmám, které se obnově památek a památkové péči věnují. Projekt portálu PROPAMÁTKY je navíc nevšední ještě v jednom ohledu. V redakci portálu jsou zaměstnáni lidé se zdravotním hendikepem a my tím pádem fungujeme jako sociální podnik.

> PROPAMÁTKY

Zdroj: Institut pro památky a kulturu, o.p.s.
Vložil: Pavlína Drbálková, 17.10.11 08:05
Návštěvnost: 4675 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.