Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prefa Pinical: jedinečný, trojrozměrný povrch pro moderní architekturu
Prefa Pinical: jedinečný, trojrozměrný povrch pro moderní architekturu

Prefa Aluminiumprodukte nabízí zcela novou dimenzi pro realizaci střech a fasád: hladké, těsné a trojrozměrně tvarované plochy lze pomocí Prefa Pinical vytvářet absolutně beze spár, bez viditelných nerovností a krajových přechodů. Jako první výrobce nabízí Prefa vysoce kvalitní profily z protlačovaného hliníku, které po namontování vytvářejí hladkou plochu beze spár.
V moderní architektuře nacházejí trojrozměrně zakřivené volné tvary stále častěji uplatnění jako podstatný prvek provedení budovy. „Architekti byli dosud svázáni technickými limity podmíněnými materiálem, Prefa Pinical otevírá novou dimenzi pro kreativní realizace plášťů budov," říká Mike Bucher, jednatel skupiny Prefa.
Odpovídající prohnutí profilů Prefa Pinical se vytváří již ve výrobní hale. Pomocí speciálního počítačového programu se na základě přesných plánů vizualizuje individuální vytvarování profilů a následně realizuje na speciálně k tomuto účelu vyvinutých zařízeních. Skryté upevnění na budově je jednoduché a stabilní zároveň – hliníkové profily se do sebe zaklesávají háky a šroubují na rámovou konstrukci. Realizace architektonicky neopakovatelných povrchů nemohlo být nikdy jednodušší a trvanlivější. Díky pokládce beze spár je plocha z Prefa Pinical vodotěsná a chrání tak budovu jako plášť do nepohody.

Prefa Pinical
Systém Pinical se rychle dostává do povědomí architektů. S jeho pomocí již byly realizovány části kupole německého Reichstagu, výzkumná a vývojová hala firmy Semperit v rakouském Wimpassingu a mimo jiné administrativní komplex „10 Hills Place“ na Oxford Street v samém středu Londýna. Hlavním záměrem londýnského objektu, započatého Janem Kaplickým před jeho smrtí a dokončeného jeho partnerkou Amandou Levete, bylo vytvoření moderní, funkční administrativní budovy se spoustou denního světla. Levete se přitom nechala inspirovat prořezávanými obrazy Lucia Fontanase. Takto navržená fasáda byla realizována pomocí výrobku Prefa Pinical a podobá se plastickému, hladkému plátnu se čtyřmi velkými výřezy směřujícími k nebi a zachycujícími světlo.
Hliník – materiál pro design s dlouhou životností
Střechy a fasády Prefa jsou tvořeny vysoce kvalitním hliníkem. Žádný jiný materiál nenabízí takové množství výhod: hliník je lehký, nelámavý, snadno tvarovatelný, a přesto neobyčejně stabilní a absolutně odolný proti rzi, a tím bezúdržbový. Navíc je 100% recyklovatelný.

Hliníkové produkty PREFA GmbH si za posledních 60 let udělaly jméno v celé Evropě, díky svému rozvoji, produkci a prodeji střech a fasádních systémů z hliníku. PREFA je v současnosti úspěšně zastoupena na trhu v 16 evropských zemích, sídlo firmy je v Marktl/Lilienfeld (Dolní Rakousko). Skupina PREFA zaměstnává 320 pracovníků. PREFA je část skupiny podniků průmyslového celku Dr. Cornelius Grupp, který po celém světě zaměstnává více než 5000 zaměstnanců na více než 30 místech.
Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 02.05.11 10:10
Návštěvnost: 7658 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.