Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Společnost Schüco představila designově oceňované novinky v oblasti fotovoltaiky a solární termiky pro rok 2011
Společnost Schüco představila designově oceňované novinky v oblasti fotovoltaiky a solární termiky pro rok 2011

V návaznosti na představení novinek v  oblasti solární termiky a fotovoltaiky na mezi- národním veletrhu ISH, který se v polovině března uskutečnil v německém Frankfurtu nad Mohanem a přinesl nové výzvy a trendy mj. i v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie, uspořádala společnost Schüco pro své obchodní partnery v  České republice třídenní produktové školení. Představení novinek v  oblasti fotovoltaiky a solární termiky proběhlo ve dnech 22. až 24. března 2011 v konferenčních prostorách hotelů TOPhotel v Praze a PARKhotel v Brně. Více než sedmdesáti novým i stávajícím zákazníkům byly prezentovány přednosti nových tenkovrstvých fotovoltaických panelů ProSol TF, řady amorfních a mikromorfních panelů s rychlým montážním systémem vhodným pro ploché střechy MSE 100 východ/západ či nového hydraulického modulu, součásti solárně-regenerativního topného systému Schüco, která bude uvedena na trh na podzim letošního roku.

Prezentaci, která se konala za účasti obchodních zástupců Schüco, pana Martina Háka, Josefa Svobody a Viléma Měrky, ředitele divize Schüco Solar pro ČR, vedli odborníci z technické podpory pan Martin Grygar a Petr Kunc. „Nový montážní systém MSE 100 východ/západ, určený pro instalaci tenkovrstvých amorfních a mikromorfních panelů na ploché střechy, přináší výhodu v možnosti snadné instalace v úhlu 10° s použitím pouhých 4 montážních komponent a bez nutnosti dalšího kotvení, díky čemuž je eliminováno riziko zatékání vody do střechy,“ přibližuje jednu z novinek Petr Kunc z technické divize Schüco Solar ČR.

Výhoda tenkovrstvých modulů spočívá kromě lepšího výkonu také ve vyšší svobodě při instalaci, amorfní panely totiž nevyžadují doporučovaný sklon 40° ani přímé sluneční záření z jihu. Právě těchto vlastností bylo využito i při vývoji tenkovrstvých panelů ProSol TF, určených pro studené i teplé fasádní konstrukce. Oproti původním fotovoltaickým systémům, založených na krystalické bázi, nabízejí amorfní panely ProSol TF výborné celoroční konzistentní výkony i za difuzního světla (během oblačnosti a za soumraku), působícího na vertikální rovinu fasády či šikmou rovinu střešních světlíků a prosklených atrií s orientací na všechny světové strany. Mezi další přednosti patří unikátní přirozený vzhled, homogenní struktura, nejrůznější tvary a rozměry skel i různé stupně transparentnosti. Panely najdou své využití na průmyslových budovách, veřejných i bytových objektech.

Podnětnou diskusi vyvolala i novinka v podobě hydraulického modulu. Hydraulický modul, jeden z hlavních prvků uceleného solárně-regenerativního topného systému Schüco, je kompatibilní s kondenzačním kotlem, tepelným čerpadlem, solárním systémem i dalšími zdroji tepla. K tomu napomáhá zabudována interaktivní regulační jednotka ITE (Intelligence Thermal Energy), která je vybavena důmyslným softwarem a přináší tak výhody v podobě rychlejšího uvedení topného systému do provozu instalační firmou i snazšího ovládání koncovým uživatelem. „Hydraulický modul lze v individuálně nakonfigurovaných systémech použít v nových i stávajících objektech rodinného bydlení. Jeho velkou předností je schopnost řídit jednotlivé zdroje dle tepelných potřeb objektu bez nutnosti změny tepelného systému,“ dodává Petr Kunc.

Výběr z novinek prezentovaných na veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem a oceněných cenou „Design Plus powered by ISH“

1. Modulární a solárně-regenerativní topný systém Schüco
Solárně-regenerativní topný systém společnosti Schüco je vůbec prvním systémem vytápění, který kombinuje solární termiku s tepelnými čerpadly a kondenzační technologií. Skládá se z pěti hlavních komponentů: solárních termických kolektorů, kombinovaného termického zásobníku, nového tepelného čerpadla vzduch/voda se split jednotkou, plynového kondenzačního kotle a hydraulického modulu, který představuje srdce celého systému. Díky kompatibilitě nového hydraulického modulu s ostatními produkty a různými tepelnými zdroji ho lze využít hned v několika odlišně (v závislosti na konkrétních podmínkách dané domácnosti) nakonfigurovaných systémech, určených jak pro existující stavby, tak pro nové objekty rodinného bydlení. Mezi hlavní výhody systému patří: Vysoká flexibilita použití dle individuálních požadavků jednotlivých domácností a efektivní výkon s optimálním využitím solární energie a nízkými náklady na provoz.

2. Regulační jednotky ITE (Intelligence Thermal Energy)
Na samotné portfolio produktů solárně-regenerativního topného systému úzce navazuje i nová generace kontrolních/regulačních jednotek ITE (Intelligence Thermal Energy) s uceleným kontrolním systémem i panelem na ovládání. Předností regulačních jednotek Schüco ITE je především snadné ovládání instalační firmou i koncovými uživateli. K tomu napomáhá barevný LCD display s grafy a ukazateli. Interaktivní kontrolní panel je vybaven softwarem s jednoduchým textovým menu a asistencí při uvádění systému do provozu i při následném ovládání. Kontrolní systém lze prostřednictvím internetu ovládat i přes PC a chytré telefony. Regulační jednotky ITE tak přinášejí jednotný provozní a kontrolní koncept s řadou funkcí pro ovládání celého produktového portfolia solárně-regenerativního topného systému. Centrální regulační panel ITE se primárně ovládá na hydraulickém modulu, do kterého je zabudovaný, operativně lze hodnoty/režimy nastavovat a celý systém ovládat prostřednictvím v rámci objektu přenositelné kontrolní jednotky.

3. Montážní systém na ploché střechy MSE 100 východ/západ
Pokrok a kontinuální zlepšování předvedla firma Schüco i v oblasti fotovoltaických systémů. Úspěch vychází z tenkovrstvé technologie fotovoltaických panelů, založené především na amorfní a mikromorfní bázi. Výhoda tenkovrstvých modulů spočívá kromě lepšího výkonu také ve vyšší svobodě při instalaci, amorfní panely totiž nevyžadují doporučovaný sklon 40° ani přímé sluneční záření z jihu. Díky novému montážnímu systému Schüco MSE 100 východ/západ je lze optimálně využít na prostorách plochých střech. Systém umožňuje montáž fotovoltaických modulů na střechy do sklonu 10° bez nutnosti dalšího kotvení, díky čemuž se na trhu stává jedinečným. Další výhodou systému je snadná instalace s použitím pouhých čtyř různých montážních komponent. Ukázku montáže si můžete prohlédnout zde.

> další informace naleznete na www.schueco.cz
Zdroj: Schüco International KG
Vložil: Tisková zpráva, 19.04.11 15:20
Návštěvnost: 8099 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.