kruh jaro 2024 - Maike van Stiphout a Fred Booy

V roce 2024 vystoupí v Praze na cyklu přednášek s názvem KRA/JINÁ zahraniční osobnosti z oboru krajinářské architektury, které reprezentují progresivní a autorské přístupy. Vybraní hosté nejsou pouze designéři, ale strategové a vizionáři rozvoje krajin a oblastí kolem měst. Jejich práce směřuje k vytvoření kompaktních návrhů, které zlepšují život místních obyvatel, ale i rostlin a živočichů při zachovávání biodiverzity. Jsou to inovátoři, kteří dokáží transformovat místa s ohledem na budoucí rozvoj. Návštěvníci sedmi inspirativních večerů budou mít možnost poznat to nejlepší z krajinářské scény, od Nizozemska, Německa, Francie, Švýcarska, Irska až po USA.
 
Maike van Stiphout + Fred Booy – DS Landscape Architects (Amsterdam, Nizozemsko)

Maike van Stiphout je zkušenou krajinářskou architektkou s bohatou praxí v oblasti architektury a územního plánování. Její návrhy jsou ohleduplné k přírodě, pracuje v souladu s udržitelným rozvojem, kulturním dědictvím a uplatňuje přístup komplexního plánování. Společně s Matthiasem Lehnerem založila webovou platformu nextcity.nl, kde se věnuje rozvoji a sdílení znalostí prostřednictvím výzkumu, praxe a vysokoškolské výuky. V roce 2019 byla publikována jejich první kniha, příručka „First Guide to Nature Inclusive Building“. DS Landscape Architects z Nizozemska je kancelář specializující se na krajinářskou architekturu, která se zaměřuje na výzkum a navrhování veřejných prostorů a krajinných celků různých velikostí. Vytváří nové krajiny pro všechno živé, nejen pro lidi, ale i pro rostliny a zvířata. Věnují se biodiverzitě, její aplikaci, nadčasovému navrhování a inovacím.

Fred Booy je specialistou na pěstování rostlin, klíčení a kultivaci nejrůznějších druhů, které pěstuje ve své školce. Vypěstované rostliny následně využívá ve své práci s atelierem DS Landscape Architects.. Zaměřuje se na tři hlavní pilíře: biodiverzitu, odolnost druhů a inovace. Návrhy ateliéru stabilizují krajinu a jsou navrhované tak, aby obstáli i v čase. Biodiverzita je klíčovým prvkem jejich návrhů, jejichž prostřednictvím chrání krajinu. Věnují se také edukaci veřejnosti, radí vlastníkům pozemků a jejich obyvatelům, jak mohou přispět k biodiverzitě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články