Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Topolčanská picture
Mária Topolčanská
* 02.01.1973 - Piešťany, Slovensko

Saratovská 5, 84107 Bratislava


Biografie
Mária Topolčanská absolvovala Fakultu architektury STU v Bratislavě s Cenou děkana a odměnou za diplomový projekt v soutěži o Cenu Prof. Lacka v roce 1997. Pokračovala v postgraduálním studiu a v pedagogické činnosti na FA STU do r.2000. Získala postgraduální titul Master of Architecture and Urban Culture na Polytechnické univerzitě v Barceloně za absolvování postgraduálního programu METROPOLIS a obhajobu dizertační práce „Towards Consistency“ pod vedením Ignasi de Sola-Moralesa v letech 1999-2000. V roce 2000 získala stipendium Polytechnické univerzity v Barceloně na pokračování studium v rámci doktorandského programu „Teorie a historie architektury“ na ETSAB UPC, Barcelona. Od r. 2001 se podílí na výzkumných projektech a publikační činnosti Oddělení architektury ÚSTARCH SAV. Vykonává externí pedagogickou a přednáškovou činnost na FA STU. Byla komisařkou a spoluautorkou výstavního projektu Metamorfózy Aleny Šrámkové a Ferdinanda Milučkého v Kině Čas realizovaného v čs. pavilóně na Bienále architektury v Benátkách v září 2004. Jako autorizovaná architektka se zúčastnila evropské sítě mladých architektonických týmů v rámci projektu Wonderland.

Realizace a projekty
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.