Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Art&Antiques picture Art&Antiques
2007 / 06

Rok vydání: 2007
Jazyk: česky
Web: http://www.artantiques.cz/
Běžná cena: 90 Kč

Červen ve znamení Štyrského
Na obálce červnového čísla nalezneme snový výjev z koláže Jindřicha Štyrského. Právě sny jsou hlavním motivem Štyrského tvorby, jejíž velká část je přes léto k vidění v Domě U Kamenného zvonu. Autorem článku je kurátor zmíněné výstavy a autor připravované Štyrského monografie Karel Srp. Štyrskému, který patří k nejdražším autorům českých aukcí, je tentokrát věnovaná ještě i rubrika Na trhu.

Dalším obsáhlejším materiálem je rozhovor s Krištofem Kinterou, jedním z nejuznávanějších umělců z generace dnešních třicátníků a též kurátorem právě probíhající výstavy Hrubý domácí produkt v Městské knihovně. „Kurátor je svým způsobem DJ, dá se to docela srovnat,“ říká na toto téma Kintera. „On je hysterický, dokáže na sebe strhnout veškerou pozornost,“ odpovídá na otázku, čím si vysvětluje popularitu své sochy Revolution – dětské postavy bušící hlavou do zdi –, které sám neřekne jinak než Prevít. „V Harvard Museum Boston to dokonce stáhli a řekli, že za dva roky, až budou obnovovat instalaci, vymyslí Prevítovi nějaké jiné místo. Měli ho v muzeu přímo pod kancelářemi a nemohli v klidu mejlovat.“

Tématem čísla je sběratelství fotografie a ceny, kterých snímky mistrů české avantgardy dosahují na světovém trhu. Jeden ze snímku Františka Drtikola bylo koncem dubna v New Yorku vydraženo za nečekaných 6,5 milionu korun. „Abychom toto číslo uvedli do kontextu, připomeňme si, že hranici 6 milionů korun na českých aukcích dosud překonalo všehovšudy devět obrazů a u fotografií je velkým úspěchem již cena nad 100 tisíc korun,“ konstatuje hned v úvodu svého článku Jan Skřivánek.

V části věnované designu a architektuře je představován Památník Lidice, který nedávno získal Cenu Interiér roku. Autorem tohoto pozoruhodného projektu není překvapivě architekt, ale fotograf Bohumír Prokůpek. Dvoustránka je věnována též reportáži z dubnového veletrhu designu v Miláně a další recenzi nedávno vydané monografie Studia Najbrt. „Život Štěstí Překvapení je cool vypraveným portfoliem grafického studia s trendy spoluautory, kteří zde suplují příjemné PR studio,“ hodnotí knihu Michal Rydval.

V sekci zpravodajství je třeba upozornit na podrobný materiál o odvolání již zmiňovaného Karla Srpa z postu ředitele Galerie hlavního města Prahy. „Myslím, že to celé směřuje k oslabení pozice galerie. Už když jsem nastoupil, tak si magistrát nechal vypracovat analýzu, zda by nemělo dojít ke sloučení GHMP a Muzea hlavního města Prahy. Proto si myslím, že jsem nebyl nikdy jmenován, a proto se bojím, že když teď dál bude trvat tohle provizorium, dojde pak k nějakému takovémuto sloučení,“ říká v článku samotný Srp.

Vložil: Tisková zpráva, 07.06.07
Návštěvnost: 4879 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.