Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kerl picture
Karl Kerl
* 1892 - Skalná, Česká republika

Biografie
Architekt a stavební rada Karl Kerl po studiích na Německé vysoké škole technické v Praze začal od roku 1918 působit na územně plánovacím oddělení města Liberce. Patřil mezi radikální nacionalisty a o jeho postojích svědčí celá řada událostí. Roku 1933 se stal z politických důvodů předsedou uměleckého spolku Metznerbund, aby zmařil záměr bývalého vedení pronajmout výstavní síň Levé frontě, která chtěla v Liberci uspořádat výstavu levicové literatury. O rok později pro změnu vedl bouřlivou polemiku s libereckým muzeem, kterému vyčítal, že se málo inspiruje výstavami v sousedním Německu. Kromě své architektonické praxe se věnoval přednáškové činnosti, výtvarné kritice a psaní odborných textů, zaměřených na historii a stavební vývoj Liberce.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 5500 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.