Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Niklas picture
Josef Niklas
* 11.03.1817 - Volyně, Česká republika
† 10.10.1877 - Praha, Česká republika

Biografie
Josef Niklas byl český architekt a stavitel období historismu, a pedagog. Základní školu absolvoval v Českém Krumlově, pak odešel do Prahy na Polytechnický ústav . Po jeho absolutoriu v roce 1836 pracoval u pražského stavitele Frenzla. V roce 1845 podnikl studijní cestu do Německa, Francie a Itálie. Po návratu se oženil s Magdalénou Havlovou, s níž měl tři děti. Pracoval jako kreslič technických výkresů, stavitel a architekt. Věnoval se také pedagogické činnosti, kde se roku 1849 stal asistentem Bernharda Gruebera na pražské technice, v roce 1850 byl učitelem kreslení na české reálce a od roku 1864 zkušebním komisařem pro civilní měřiče a profesorem pražské techniky v oboru pozemního stavitelství. V letech 1873-74 na této škole zastával funkci rektora. Jeho žákem byl Jan Koula a v letech 1871-73 byl jeho asistentem na České technice v Praze Antonín Wiehl.

Související články
Návštěvnost: 649 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.