Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jan Vladimír Hráský
* 1857 - Česká republika
† 1939 - Česká republika

Biografie
Jan Vladimír Hrásky významně ovlivnil úroveň českého stavitelství a vodního hospodářství, zejména v prvních 40 letech 20. století. Po studiích na pražské technice pracoval u stavební firmy Havel a Hančna silničních a vodních stavbách a působil jako asistent v Ústavu pro stavitelství vodní a tunelové až do r. 1884, kdy byl jmenován zemským inženýrem v Lublani. R. 1897 byl jmenován profesorem pro vodárenství a stokování měst, v letech 1900-01 byl zvolen rektorem České vysoké školy technické, kde později do r. 1922 působil jako děkan různých oborů. Svou vědeckou, odbornou a publikační činností
určil správný směr vývoji vodního hospodářství. Jako poslanec říšské rady působil v letech 1907-18 ve vídeňském parlamentu, kde hájil zájmy polabských měst. Účinně pomáhal budovat lázeňské město Poděbrady.
Jaroslav Jásek, VCPD ČVUT


Realizace a projekty
Související články
Návštěvnost: 16752 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.