Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schwarzer picture
Eduard Schwarzer
* 09.09.1872 - Bystřice pod Pernštejnem, Česká republika

Biografie
Eduard Schwarzer se narodil 9. září 1972 v Bystřici nad Pernštejnem. Studoval v Brně, nejprve na německé reálce, později na Německé vysoké škole technické, kterou ukončil s vyznamenáním roku 1898. Záhy poté byl přidělen Komisi pro kanalizování řek Vltavy a Labe v Čechách, kde pracoval na jezu v Miřejovicích. Od roku 1908 se na ředitelství pro stavbu vodních cest v Praze zabýval vlastní konstrukcí zdymadel, užitou v Obříství a Mělníku, a spolupracoval na zdymadlech Poděbradech, Hradci Králové a dalších. Roku 1919 byl jmenován vrchním stavebním radou na Ministerstvu veřejných prací v oddělení pro úpravu Vltavy v Praze, zabýval se, jakožto člen státní regulační komise a několikaletý předseda Klubu za Starou Prahu, rozvojem hlavního města a inicioval například přeložení Vltavy na Maninách (1926). Byl znalcem Masarykovy akademie práce, místostarosta svazu Skautů, místopředseda Technického muzea a podílel se na vzniku pražské ZOO.

Návštěvnost: 9454 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.