Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Aký program je najlepšie si zvoliť v prvom semestri?
Aký program je najlepšie si zvoliť v prvom semestri? & 07.07.17 15:56
Ahojte, keďže s pozvánkou na zápis sme dostali aj dotazník, ktorý nám ponúka na výber tri programy na prvý semester (AutoCad, Revit, ArchiCad), chcela by som sa opýtať, aký je podľa vás z nich najlepší? A aký by ste odporučili niekomu, kto má skúsenosti len so SketchUp-om? Ďakujem.
AutoCAD plk 07.07.17 20:53
Nevím, co studuješ za školu/obor, ale AutoCAD je naprostý základ, který by měl každý dobře ovládat. Když se postupem času naučíš navíc ArchiCad nebo Revit, jenom si tím zlepšíš možnost uplatnění.
ArchiCAD colrmn 19.07.17 10:44
Být tebou vybral bych si archivcad, protože kdyz se v ném dobře naučíš ušetří ti to spoustu práce a času. Už jen tím, že ti to vygeneruje řezy, pohledy atd.
progam ondra 19.07.17 15:16
Základní program: oko - ruka - tužka
Ostatní je druhořadé a naučit se ovládat software se dá vždy, ale schopnost vyjádřit myšlenku graficky, tužkou na papír je to, co opravdu cení a co vás posouvá skutečně dál.
program bukes 23.07.17 18:04
ArchiCad nebo Revit. Já osobně preferuju Revit. Oba pracují ve 3D jak zmiňuje colrmn. AutoCad je fajn, ale je to jen elektrická tužka. Těch pár základních nástrojů se v něm doučíš během studia pokud bude potřeba. Navíc pokud je řeč o FA ČVUT tak tam se v rámci Revitu učí i krátce AutoCad pro základní orientaci.
Revit nebo Archicad architekt 24.07.17 10:08
"Nejlepší program je ten, který se naučíte naprosto ovládat naprosto rutinně". Tj. ani ten nejvychvalovanější a nejdražší program není zárukou nejlepších výsledků. Většina programů funguje na podobném principu, jenom ikony jsou jiné. Doporučuji Vám stáhnout si trial verze Revit i Archicad a vyzkoušet, co Vám lépe padne do ruky. Pro koncepční tvorbu, která je pro začínajícího architekta to nejdůležitější, je z vlastní zkušenosti stejně nejvhodnější sketchup. který, jak píšete, už nějak zvládáte. Pokud zvládnete Revit nebo Archicad, nebude pro Vás Autocad žádný problém.
re: ondra Tomas 24.07.17 19:48
ad Ondra - zakladni program oko ruka tuzka? co to proboha povidate? To by v portfolku vypadalo opravdu neprustrelne, nikdo jiny nic takoveho nema a hned by vas vzali v nejlepsich atelierech. "mam oci a ruce, dejte mi tuzku a dokazu divy". Schopnost vyjadrit myslenku je jiste roztomila, ale za to vas nikdo prvnich par let po skole rozhodne platit nebude. Musite umet rychle naklikat myslenku vaseho sefa. Ale abych odpovedel na puvodni dotaz. Autocad 2d je naprosty zaklad a bez nej se neobejdete. SketchUp se taky hodne pouziva (protoze je zadarmo), ale to se da naucit rychle. Hodi se umet bud Archicad (pouziva se v nemecky mluvicich zemich) nebo Revit (v anglicky mluvicich). Behem praxe pak stejne nejspis budete prechazet z jednoho programu do druheho.
Archicad MAT 31.07.17 09:39
Rozhodně nějakej ARCHICAD nebo REVIT, u nás spíš ten ARCHICAD. Všichni sice jedou v Autocadu, ale ten se doučíš relativně lehce. Já sem skončil školu a Archicad se budu muset naučit co nejdřív pokud chci jít makat někam za hranice, teď si třískám hlavu že sem to neudělal dávno. V zaměstnání sice děláme v Autocadu, ale je to hrozně neproduktivní....

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.