Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Teorie architektury

Součastná architektura
Součastná architektura Bludickin 29.11.11 22:30
Dobrý den, nevíte, jak se označuje styl, ve kterým se stavěj dnešní stavby? Potřebuju vědět slohový zařazení http://hotel-continental-brno.onlinehotels.cz/images/brno_co ntinental_exterior2.jpg a http://www.paulin.cz/upload.cs/9/9b4aec74-b-3-mor-zemska-kni hovna-brno-ii.jpg . Nikde nemůžu najít jejich slohový zařazení (napadá mě moderna, postmoderna), nebo dnes neexistuje žádný zařazení ? Děkuji za odpověď.
treba pseudomoderna Jan Sommer 29.11.11 23:06
Pro podobné stavby není žádné slovo dosti neslušné. Ale chápu, že se investoři i návštěvníci radují. Používejte tu zkrácené linky, protože s mezerami v dlouhých adresách si tu ne každý poradí. Tedy např. http://goo.gl/BIUeY. Zařazení můžete vytvořit. Možná Vám budou i architekti fandit.
Součastná architektura Bluduckin 29.11.11 23:53
Moc jste mi nepomohl. Potřebuju to do školy a proto bych potřeboval nějaké zařazení (jestli nějaké existuje). S pseudomodernou by mě nejspíš vyrazily.
současná architektura? betonář 30.11.11 08:52
Od kdy je Continental z roku 1964 současná architektura ?
S pseudomodernou by mě nejspíš vyrazily. takyarchitekt 30.11.11 09:09
Vas uci pouze zeny? Lucky you!
SOS Jan Sommer 30.11.11 10:11
Rád bych Vám pomohl. Ale nemohu vědět, co je pro Vás dost. A jaké zařazení "ony" vidí či upřednostňují. Svýni postoji k zařazení bych Vás možná, rozhodně nerad, pletl.
Součastná architektura Bludickin 30.11.11 14:40
takyarchitekt: S mužem jsem se zatím nesetkal .
betonář: 1964 není zas tak dlouho vzhledem k tomu, že poslední významější směr, který znám je secese (rozumějte nejmladší). Hi-tech to není, brutalizmus také ne a ostatní "moderní" směry neznám.
Jan Sommer: Na internetu sem se o budovách snažil najít co nejvíce informací, ale nikdo neměl odvahu tyhle stavby někam zařadit. Byl bych rád za někoho, kdo má v architektuře za posledních 50. let pžehled a je schopen říci to jedno (popřípadě více) slov. Víte mám tam takovou kolonku a prostě tam musím něco napsat, i když na to bude mít paní architektka jiný názor, něco, co není absolutně mimo mísu určitě uzná (nestuduji architekturu, takže drobnosti se tu neřeší).
...No,... šakal 30.11.11 16:53
...tak když jde o ty styly, tak u hotelu Continental je to celkem jasné:

Jedná se o to, co se v Českých zemích nazývá "brusel" a v mezinárodním kontextu se tomu říká "late modern style" - tedy pozdní moderna.

Ta moravská knihovna se zařazuje těžko, jelikož dnešní stavění je stylově podstatně různorodější, než bývalo v historii zvykem, a nějaký jednotcí sloh se hůř hledá. Mám dojem, že náš krajan v Münsteru, profesor Jan Čejka, by to asi zařadil do kategorie "individualistická postmoderna".
dnesni staveni je stylove ruznorodejsi - to je napad Jan Sommer 30.11.11 19:00
Když to trochu sledujete, pozorováním stavby ji plus mínus dva roky zadatujete správně. Je to závislé na technologiích, které se promptně mění, "filosofiích" podnikavců a jejich architektů, závislých na tom, jak se orientují v tom, co podnikavcům jako "klientům" mohou nabídnout a co "projde" na úřadech. Co se týče pojmu, tak se opakuji, jde o pseudomodernu (autentická moderna snad přijde). Pokud to s tím hledáním lidí s přehledem myslíte vážně, nemohl jste přehlédnout Lukeše.
vstup do problematiky Vích 01.12.11 03:13
V rámci střední školy je pochopitelný váš náhodný výběr reprezentantivních realizací a díky tomu i v podstatě marná snaha o jejich stylové zařazení. Doporučuji se orientovat na slavná jména a realizace jednotlivých dekád a dle nich odvozovat styl domu. Jsou to 4 roky, kdy jsem pro základní orientaci laické veřejnosti v poválečné architektuře psal o těchto stylech pro Lidovky seriál, koukněte na instruktážní přehled Modernismus, Postmodernismus, New Age, Bright Age na www.beau.wgz.cz/architektura/?offset=30
třeba vám napoví co je co a jak na to nahlížet...
Re: Součastná architektura Petr Šmídek 01.12.11 17:50
děkuji Vám za překlep. pomohlo mi to k zavedení nového pojmu 'soustrastná architektura'.
'soustrastná architektura' takyarchitekt 02.12.11 03:36
Neni to prave ten vyraz, ktery zde ta mlada duse hleda? Vy genie, jeden!

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.