Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Práce během studia?
Práce během studia? Michal 23.01.16 17:22
Hezký dobrý den,

rád bych se zeptal, jaké jsou možnosti práce ve stavebnictví (zejména v projekční části) po absolvování průmyslovky se stavebním zaměřením a zároveň při studiu VŠ oboru stavební inženýrství. Jde o to, že jsem zjistil, že bez autorizace v podstatě nic nemůžu. Všude musí být kulaté razítko a to teď těžko získám. Takže práce na živnostenský list padá (myslím, že práci pro občasný výdělek bych si určitě našel), ale zajímalo by mě, jestli je někde zájem o studenty, kteří by mohli v nějaké firmě pracovat na nějaký částečný úvazek a získávat tak zkušenosti a zároveň i finance.
Z pohledu zaměstnavatele chápu, že musí studenta zaučit, více ho kontrolovat a mít s ním snad i nějaké další starosti, ale zas na druhou stranu můžu říct, že se učím velice rychle a jelikož se o tento obor aktivně zajímám, tak si troufám říct, že mám znalosti přesahující běžné absolventy stavební průmyslovky.
Práce po střední a při VŠ Tereza Spurná 25.01.16 11:03
Ahoj,
nemusíš podnikat hned na svoji odpovědnost (autorizace), hledej zaměstnavatele či někoho, pro koho budeš zakázky zpracovávat na živnost (k tomu nepotřebuješ razítka, budeš provádět práci pro někoho). Studenti jsou velmi vyhledávaná, levná (a nadšená) pracovní síla. Vůbec se neboj a nabízej své služby a možnosti. Velmi se ti rozšíří obzory při srovnání teoretického učiva a reálné raxe.
Hodně štěstí!
Práce po střední a při VŠ Ladislav Pilař 28.02.16 10:47
Zdravím, živnostenský list určitě nepotřebuješ. Existuje Dohoda o provedení práce, případně Dohoda o pracovní činnosti. Autorizaci u studenta také nikdo neočekává. Ti co něco umí (teorie) a jsou vnímají a chtějí se něco naučit jsou vítáni. Alespoň u nás v projekci.
Razítko je nutnost povinné komory Dampit 08.12.16 09:13
Nestačí vystudovat VŠ a získat titul. Absolventi jsou bez razítka podřadní. Jsou pro ty s razítkem mnohdy dobrou pracovní silou. ČKAIT je dobrá hlavně na vybírání poplatků, nucení do stálého tzv. studování opět za poplatky, aby člen dosahoval požadovaných bodů na razítkování kde čeho. Když je razítko, nemusí úředník stavebního úřadu příliš přemýšlet. Absolvent průmyslovky ať na razítko ani nepomýšlí, sám nemůže skoro nic.
rada pro kolegu robert 08.12.16 12:32
Jestli studuješ inženýrství, tak hledej praxi v souladu se svojí perspektivní specializací, která je pro budoucnost inženýra nevyhnutná.Pracovat pro architekty jako kreslička v Revitu je ztráta času.
pro Dampita mlaďoch 08.12.16 23:41
Tak to pardon, nevím jak na Přerovsku, ale v jiných koutech republiky rozhodně nepovažují úředníci stavebních úřadů ani jiných podobných institucí "vypůjčené" razítko za něco podřadného. Ostatně i oni to berou jako položku, kterou si zkrátka musí odškrtnout a pak se věnují skutečným chybám dokumentace, kterých my neautorizovaní děláme prakticky stejně, jako ti autorizovaní.
mlaďochovi autorizovaný architekt 09.12.16 09:26
Mě osobně přijde vypůjčování si razítek jako tradiční české oj***í systému. To razítko, tam není pro nic za nic. Jistě, i když by mělo být, není zárukou kvalitní dokumentace, o hodnotě díla nemluvě. Spousta kolegů, a díky za ně, řekne "pod tohle razítko nedám". Oni si totiž narozdíl od jiných uvědomují, že to razítko znamená zodpovědnost. Dokud se nic nestane, tak je to v pohodě. Ale počkejte na chvíli, až se opravdu hodně něco pokazí a barák třeba spadne, v nejlepším případě vznikne škoda za X set tisíc nebo miliónů. Následky ponese ten, kdo na to dal razítko, ne vysmátý mlaďoch, který si půjčil razítko. A to, že vykonávání projektové činnosti ve výstavbě bez patřičných oprávnění, je porušování jakýchsi platných norem a zákonů to je kapitola sama pro sebe. Každý má holt tu morální laťku jinde, bohužel.
to razítko... mlaďoch 09.12.16 20:34
... tam pro nic za nic vlastně je. Živnosťák na projektovou činnost ve výstavbě mám a dělám vše přesně v mezích zákona. Jasně že se můj parťák tak trochu zavazuje, ale ukažte mi, komu se to v naší zemi za posledních třeba 20 let krutě nevyplatilo? Spíše než morální laťku hájíte svou cestu, abyste si nemusel připustit, že to jde mnoha jinými cestami. Pokud by Vám o morální laťku skutečně šlo, jako člen komory postavíte do té morální laťky poměry v tom Vašem zpropadeném souručenstvu

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.