Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

rekonstrukce a přestavba nemovité kulturní památky
rekonstrukce a přestavba nemovité kulturní památky Jiří Schönberger 19.05.11 14:50
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda při požadavcích pro minimální světlou výšku podkroví neexistuje vyjímka pro nemovitou kulturní památku.
Objekt je v současné době využíván jako chalupa, avšak řešíme rekonstrukci a přestavbu na malý pensionek. s ostatními částmi objektu problémy nemáme, památkáři nám vyšli vstříc, avšak hygiena nam připomínkuje světlou výšku podkrovních i přízemních místností - v přízemí se dá tatop výška upravit v rámci rekonstrukcí podlah, v podkroví však nesmíme hnout se střechou, tedy ani ji podezdít.

podchodná výška pod kleštinami by byla dodržena. Je tedy prosím nějaká možnost oponovat proti tomuto - na hygieně jsme žádali s šikmým podhledem až do hřebene, kdy v hřebeni je v jedné místnosti světlá výška 2885mm, u bočních stěn 1200mm a v druhé místnosti v hřebeni sv. výška 3075mm, šířka místností je při podlaze (mezi svislými stěnami v1200mm) 3600 v 1. místnosti a 4150 v 2. místnosti

děkuji předem za radu
s pozdfravem Schönberger
Re: Azx 20.05.11 09:08
Pro ubytovací zařízení - pokoj hostů musí platit min. světlá výška 2,60m - to je přízemí. U podkroví musí být 2,60 m nejméně z 30% z celkové plochy místnosti, ale plocha se započítává nejméně od výšky 1,6m. To znamená že si spočítáš celou plochu kde je 1,6 a víc m. A pak kolik procentuelně zaujímá výška > 2,6m. Jestli vyjde >jak30% je vše vpořádku.

je to podle vyhl.268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavby § 43.


Když se nejedná o pokoje ale o obytné budovy min. 2,6m tam kde jsou zkosené stropy tak 2,30 m miimálně z 50% plochy od výšky 1,3m a více.

a je to podle ČSN 734301 a změn Z1 a Z2.

Musíš si to spočítat podle skutečnosti, ale nemyslím že bude problém.
cifry vs. hodnoty Jan Sommer 21.05.11 07:41
Podle mého by takové výjimky měly existovat (ostatně se za ně vede "boj" i na úrovni evropského reglementarismu /EHLF apod./). Je velmi pravděpodobné, že existují šetrná řešení, která vyhovují aktuálním stavebním či komfortním normám (jež se budou logicky stejně časem měnit, jak to dělaly po celou svou historii - čili nejde o modlu), takže bych doporučil konzultaci u obecního a odborného památkáře. Je možné, že by Vaše stavebním normám vyhovující řešení nakonec nebylo přijatelné kvůli nadměrnému porušení památky. Pokud tedy nemíníte památku záměrně "převálcovat", ale třeba jí prospět, anebo si aspoň ušetřit následná nemilá překvapení, doporučil bych tuto cestu neopomenout. Něco snad příhodných informací např. zde: http://www.npu.cz/pro-vlastniky/.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.