Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

potřebuji pomoct
potřebuji pomoct manx 24.01.08 17:14
v jakém stylu je postaven národní památník na Žižkově?
děkuji
...Zvláštní směs:... šakal 24.01.08 18:32
- purismus v exteriéru a objemech
- tradicionalismus v detailu

Kdysi jsem ji v jedné knize o Praze také viděl zařazenou ve svébytné kategorii pojmenované tak trochu ad hoc "monumentalismus". Celkově je to individualistická stavba, kterou nelze klasifikovat úplně jednoznačně. Nicméně Švácha ji má ve svém opus "Od moderny k funkcionalismu" zařazenou mezi puristické výtvory, takže s tímhle asi nenarazíte (7;- ))
odpoved MP 24.01.08 19:21
--- zrejme monumentalismus
jj je to směska, Vích 24.01.08 22:39
ještě trochu amerického imperiálního přístupu a stalinské sorely. Každopádně je to těžký památník, až se úží dech. Bělohorské trauma ve vší parádě, jak ten kůň urputně hledí do země, to mi vždy zaskočí. A na Bílé Hoře se krčí mohylka od Sokolů. Kdyby na Bílé Hoře stála řádná pocta padlým, na Vítkově by jistě bylo radostněji, takto se tu potkává porážka se vzdorem, na pozitivní bojovou tradici nic moc.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.