Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

pilastry, ryzolit, fraktal
pilastry, ryzolit, fraktal Dagmar 05.02.07 16:10
Behem prochazky Prahou jsem pri vykladu zaslechla tyto terminy. Nechtela jsem zdrzovat vyklad a nezeptala se primo na miste, protoze vsichni vypadali znale. Prosim, muze se nekdo podelit o sve znalosti a vysvetlit mi tyto pojmy. Asi spatny pravopis. Diky
odpoved honza 05.02.07 18:07
Pilastr - svislý architektonický článek, vystupující mírně z líce stěny a - na rozdíl od lizény - opatřený hlavicí a patkou.
Rizalit - část architektury, vystupující po celé výšce z líce průčelí, někdy jen zcela nepatrně, jindy až na hloubku jedné osy (při více osách je to již křídlo), zdůrazňující střed nebo kraj fasády, a proto často odlišená v bohatosti členění, tvarech oken apod.
fraktál v architektuře popsat nedokážu
Dějiny architektury Filip 09.02.07 13:55
Ahoj.Potřeboval bych znát nějakou adresu,kde bych mohl stáhnou dějiny architektury nebo umění.Mohlo by to být například ve wordu nebo pdf.Díky za odpověď
knihovna honza 09.02.07 16:58
nejlíp uděláš, když navštívíš knihovnu
a neber to jako urazku
odpověď 2 Petr 09.02.07 18:31
Fraktálem je třeba zlatý řez. O matematice (hlavně té pokočilé) v architektuře se celkem stravitelně zmiňuje Cecil Balmond ve své zatím poslední monografii.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.