Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

ARCHIWEB
ARCHIWEB Martin Rosa 20.02.06 14:13
Archiweb údajne cenzuruje, je "píár několika spolužáků/kamarádů", rozdává ceny architektům mimobrněnským případně brněnským ale "neškodným". Co si o tom myslíte? (rádi Vám zde odpovíme a ostatní diskuse týkající se jiných témat raději nenarušujme).
Diskuze pod dílem Sv. Sládečka Eva 20.02.06 14:49
Myslím, že byste měli diskuzi odtajnit, jednak to vypadá, že váš laureát je podivně hájený, a pak - potvrzujete domněnku v otevírajícím příspěvku.
a pokud archiweb pokládá pana Sládečka za jednoho z 30 nejlepších architektů v česku, tak mi přijde zvláštní nedát jen a zrovna u něj prostor k diskuzi pod jeho pracemi.

Tak se ukažte Jan Kratochvíl 20.02.06 15:17
NEW WORK realizace jsou připraveny na komentáře.
Děkuji, ale původní diskuze je pryč Eva 20.02.06 15:29
proč?
nejde o sladecka jde o pristup pm 20.02.06 15:35
proto DIKY !
protoč Jan Kratochvíl 20.02.06 16:17
Když se na archiwebu zruší diskuse k danému tématu, stavbě, knize atd., tak se i fyzicky zruší.
protoč2 Martin Rosa 20.02.06 17:42
Možná Vám naše důvody k odstranění diskuse budou trošku jasnější, když Vám řeknu, že diskusi rozpoutal člověk s nickem Honzarov a to je jeden z těch lidí, co když vstoupí do diskuse, je to, jak se lidově říká, "jako když se otevře kanál". Viz diskuse různých zpravodajských serverů, na které často přispívá.
prosím o odpověď.. bm 10.04.06 00:33
.. pane Kratochvíl.. mažete diskuzní příspěvky všem.. nebo jenom nám?.. nebo.. jak to tady vlastně "funguje"??
Cenzura exists Jan Kratochvíl 10.04.06 00:39
Jen vám.
otázka bm 10.04.06 00:40
Proč?
Důvod se vždycky najde Jan Kratochvíl 10.04.06 00:45
Protože si nepřeji číst vaše názory na archiwebu. Vaše názory se míjí s posláním archiwebu - propagace soudobé české i světové architektury. Vaše názory bych uvítal v 50. a 60. letech v USA, ale v současné době jsou pro náš web kontraproduktivní.
?? bm 10.04.06 01:01
.. takže je to ŽŘETELNÁ NÁZOROVÁ CENZURA SE VŠÍM VŠUDY CO K NÍ PATŘÍ A JE SROVNATELNÁ S JAKOUKOLIV JINOU.. protože cílem jakékoliv cenzury je eliminovat JAKÉKOLIV názorové rozdíly..

.. a jak byste mi vysvětlil tuto definici: "Archiweb.cz je místem pro setkávání a konfrontaci." .... ???

.. a tuto: "Archiweb.cz je přístupný kdykoli, kdekoli a bezplatně všem internetovým čtenářům." ....???

.. a tady je jedno malé tajemství: "Čím dál více jej také objevují čtenáři z řad laické veřejnosti, pro které se stává výchozím a mnohdy i rozhodujícím zdrojem informací při svých investičních záměrech." ... ???

.. hmm.. takže to jste nějak účelově, jenostranně a tendečně zaměřený server?.. tak to nějak vyhlašte.. a tak, aby to bylo vidět.. a měli byste tam také připsat i to, že pokud názory čtenáře budou kontraproduktivní pro tento server, tak budou jeho příspěvky cenzurovány..
.. proč tedy máte "hlavičce" věty, které jsme Vám uvedla výše??.... trošku pokrytecké..
... a pokud vím, od konce 60.let se nic výjimečného nestalo..

ps: .. a to že Vy si naše nepřejete číst, ještě neznamená, že si je nechce přečíst někdo jiný..
To nikam nevede Jan Kratochvíl 10.04.06 01:17
Váš problém spočívá v tom, že společně s Vaším soudruhem nedokážete diskutovat, ale jen se o problému "hádat".
Nevím, co potřebujete vysvětlovat. Snad jen že konfrontace neznamená likvidace.
Archiweb je jednostranně, tendenčně a účelově zaměřený na propagaci současné architektury.
Své názory můžete ventilovat na svých www stránkách. Pokud Vám vadí jejich malá návštěvnost, tak je to kvůli obsahu, který vytváříte, a kvůli názorům, které zastáváte.
Pokud Vám bude ostrakizace z naší strany vadit, napište do časopisů Ad architekura, Architekt, ERA21, Stavba a jim podobných. Jistě Vaše podnětné názory rádi otisknou. Pokud ne, tak určitě zešíleli, stejně jako já.
to JK pm 10.04.06 12:58
chapu, ze je tezke tolerovat nektere prispevky. nekdy je to vazne sila. presto se primlouvam za zruseni selektivniho blokovani uzivatelu. neni to systemove reseni a domnivam se, ze nebude ani prilis ucinne.
zkuste zavest moderovani diskuzi na archiwebu. off topic prispevky ( a reakce na ne) nemazte, ale skryjte za odkaz. budou tak dostupne pro ty, ktere zajimaji a nebudou obtezovat ostatni uzivatele a zneprehlednovat diskuzi. chronicke grafomany a bojovniky za stare poradky to casem otravi. pro priklad fungovani takoveho opatreni zkuste navstivit www.czfree.net .
to pm Martin Rosa 10.04.06 13:28
Díky za podnět, s diskusí se opravdu bude muset něco dělat. Mazání určitě není řešením (já osobně mu taky moc nefandím), jakékoliv ostatní kroky ale nyní vyžadují určitou investici (pro nás jak časovou tak i finanční). Diskuse ve stávající podobě ve většině případů opravdu nikam nevedou. Řešení problémů s diskusí nebylo naší prioritou, ale začínáme na tom pomalu pracovat.
Holt, diskuse na českém serveru...
podotek bm 10.04.06 15:33
.. mohu-li.. (krom toho, že mi byl opět smazán můj poslední příspěvek) .. možná by nebylo od věci udělat celé diskuzní forum (možná to ale měl na mysli pan pm).. diskuzn forum o architektuře... myslím, že to na "české" scéně maličko chybí.. a umožňovalo by to daleko širší "rozptyl" témat..
.. to pm .. máte pravdu, některé příspěvky jsou opravdu "síla"..
.. s pozdtravem bm
re bm Martin Franěk 10.04.06 15:49
Co se týče blokování.... Na stránkách páně GeoNa jsem byl zablokován hned po druhém příspěvku... Holt jsem se také nehodil do krámu...
OFF TOPIC bm 10.04.06 16:08
.. pane Franěk.. důvody Vašeho zablokování byly poněkud jiné.. vy jste byl neomalený, přisprostlý a osobní.. pokud jste si pane Franěk tyto "metody" rozhovoru rozmyslel, není problem Vás zase odblokovat.. s pozdravem gn&bm
je mi líto... Martin Franěk 10.04.06 16:24
Mám "metody" stále stejné... Nejsem si vědom toho, že bych byl kdy přisprostlý a neomalený.. osobní, to ano..o to se snažím vždycky
Tímto můj příspěvek do této diskuze končí... s pozdravem MF
Více cenzury!!! Petr Hýl 11.04.06 01:01
Můj pocit: obtížní přispěvatelé odpuzují čtenáře se zájmem o předmět stránek. Na ty provokatéry motivované zřejmě těžkými komplexy a dobře schované za připitomělé iniciály, co se neštítí TAKHLE ZVÝRAZNIT morality o cenzuře a přitom se ukájet elitářstvím na svých blozích, bych povolal rovnou cenzurní komisi, aby vám ušetřila práci ve vaší nezáviděníhodné situaci... Hodně trpělivosti přeje P. H.
.. máte pravdu pane Hýl.. BlueMonday 11.04.06 02:23
.. odsoudit a zavřít!!.. tak se na čerta musí!
no já si myslím.... Ondřej Císler 11.04.06 12:03
...že problém je v tom, že GeoN a BM jsou zkrátka příliš velcí odborníci (a to na všechno), což prostě není únosné. říkejme jim třeba, že hází perly sviním. Nazývat to cenzurou je nadsázka, protože nikdo nenutí nikoho číst archiweb ani na něj psát, stejně tak pan Kratochvíl není představitel jediné státní moci.
panu Císlerovi BM 11.04.06 13:58
.. a jak byste to teda nazval, kdyz ne cenzurou?.. když nikoho nikdo nenutí, tak by snad taky nikdo nikomu neměl nic zakazovat.. nebo snad ano?
.. je přece úplně jedno, jestli je představitel státní moci či nikoliv.. Vám by se líbilo, kdyby promazával Vaše příspěvky jenom proto, že se neslučují s jeho "názory"?.. "notabene" když tohle je jedno z "nejsvobodnějších" médií?.. hmm.. nedávno jste mi říkal, že jsem "nedemokratická"..

.. ps: rozhodně netrpím pocitem, že házím perly sviním.. jak jste na to přišel?.. nebo snad máte ten pocit? ..
.. jo a ještě k těm odborníkům.. zrovna nedávno jste se v nějaké diskuzi tady na archiwebu "dovolával" univerzálního nároku na slova odborníkova..
Vše zlé je k něčemu dobré... Martin Rosa 11.04.06 14:17
... a už i já pomalu ztrácím trpělivost.

Alespoň nás to rozhoupalo k tomu, abychom v redakci začali řešit smysl a přínos diskusí pro archiweb.

Pravděpodobně se již povedlo zažehnat prvotní myšlenky na celkové zrušení diskusí. Hodláme nabídnout prostor k diskusi všem lidem, kteří se pod svá slova nebudou bát podepsat svým pravým jménem a protože je archiweb především dílo Honzy Kratochvíla, který do jeho vzniku a fungování investoval a stále investuje více energie, času a financí, než kolik mu archiweb vrací, považuji za férové, že může JK diskusi usměrňovat směrem, kterým se ubírá archiweb.

Archiweb v současné době funguje díky práci tří lidí a několika málo dalších externích spolupracovníků, udržovat jej v chodu se stále podobá udržení letadla ve vzduchu za bouře, nemáme nyní čas a energii věnovat se převážně třem čtenářům, kteří by rádi v diskusích (a možná i na archiwebu) viděli poněkud odlišný obsah než ten, kvůli kterém na archiweb zavítá denně 997 čtenářů dalších.

I já ze svých daní platím nejrůznější státní, příspěvkové apod. organizace, platím školné, proto bych Vás poprosil, aby jste svou energii zaměřili na tyto instituce a organizace a tázali se jich, proč nedělají téměř nic pro všeobecnou diskusi o směřování české architektury. Zde je odkaz například na diskusi na stránkách čka: http://www.cka.cc/diskusni_forum/
. 11.04.06 17:30
Pan Kratochvíl nemá problém přirovnat účast kolegů v soutěži CentralGroup k práci pro Hitlera a naříká nad morálkou. a tento příspěvek tu na webu visí navždy, bez omluvy.... přitom jde o neskutečný úlet. Obvzvlášť v souvislosti s tím, jak morálku dodržuje pan Kratochvíl - krádež administrátorského hesla v A PLUS, obrázků na které si klidně dá vodoznak a (c)... tyto informace tu ale mažete... neumíte unést volnou diskuzi. myslím, že vzhledem k přirovnáváni k Hitlerovi, by JK taky mohl něco vydržet.
Jak se to má dělat Jan Kratochvíl 11.04.06 20:09
Pokud se domníváte, že vaše lživé osočování bude znamenat rozvinutí diskuse, budete zklamán.

Dnes jsme definovali pravidla diskuze na archiwebu a brzy s nimi všechny čtenáře seznámíme. Hlavním cílem je vymezit skutečný a konstruktivní proud. Snad se to podaří...
poznámky.. BlueMonday 11.04.06 21:14
.. kdo určí tento SKUTEČNÝ KONSTRUKTIVNÍ proud pane Kratochvíle? .. o to se nsažili již modernisté.. bez výsledku.. skutečný a konstruktivní proud může vzejít pouze z MOCENSKY NEOVLIVNĚNÉHO ROZHOVORU.. no.. uvidíme.. jak se Vám to podaří..
.. pro pana Rosu.. právě nedávno jsme se bavili o "funkci" a "fungování" instituce ČKA.. došli jsme k zoufalému závěru.. ano.. v tomto Vám musím dát za pravdu.. nicméně.. myslím si, že byste se otázce o "směřování" architektury neměli vyhýbat ani vy.. jste přece server o architektuře..
.. s pozdravem bm
proboha Petr Hill -- www.PetrHill.webz.cz 11.04.06 21:59
Vážení,
vůbec bych se nedivil, kdyby Jan Kratochvíl zrušil diskusní fora úplně. Tak často stupidní diskuze jsem opravdu zatím snad na žádném jiném serveru či stránkách nečetl. Navíc nemá vůči vám ani vůči společnosti povinnost jakákoli fóra tvořit, pěstovat či udržovat. A pokud berete do úst slova jako CENZURA, oháníte se nesprávnými pojmy. Má výsostné právo na stránkách svého projektu publikovat či nepublikovat COKOLI se mu zlíbí (pokud to není proti právnímu řádu ČR či pravidlům internetových poskytovatelů služeb). O cenzuru (byť jakousi obrácenou) by šlo, kdyby byl čímkoli či kýmkoli nucen cokoli publikovat proti své vůli.
Vy však cenzurováni nejste, máte naprostou volnost v tom udělat si vlastní "archiweb" a ventilovat své pocity volně do světa. Nebo vám snad někdo brání???
si to budeme přehazovat jako horký brambor... Martin Rosa 11.04.06 22:15
... co takhle zkusit debatovat v podobném duchu na webu Vašem? Martin Franěk se asi usmívá.
Zkuste to jako my. Sedm let soustavnou prací zvyšujte návštěvnost do dnešní podoby (což bezesporu dokážete možná i rychleji) a diskutujte. Eva Vám třeba pomůže. Třeba debata o krádeži administrátorských hesel panem Kratochvílem, to bude určite trhák, jak místo práce opečovával 8 hodin denně archiweb - Evo, víte Vy vůbec jak vypadal v době jeho praxe archiweb? Z A PLUS pokud vím pan Kratochvíl skutečně odešel, dokonce každý den po pracovní době a pak navždy po řádném skončení praxe. Podepiště se pod Váš již zde asi 20x vložený (a opravdu smazaný) příspěvek svým plným jménem, přidejte k němu svůj mail, Vaše naděje na to, že se příspěvek jen tak neztratí, se tím poněkud zvýší.
Blue Monday, ať už určí tento skutečný konstruktivní proud na archiwebu určí kdokoliv, VY to rozhodně nebudete. Od čtenářů dostáváme celou řadu podnětů, nabídek ke spolupráci apod., na některé reagujeme, na jiné bohužel reagovat nemůžeme nebo nechceme, ovšem Vy nám nutíte Vaše názory s vehemencí podomního prodejce hrnců, za kterým bych už i já se svou spíše klidnou povahou dávno zabouchl dveře. Pro naše čtenáře právě připravujeme řadu myslím si velice zaímavých článků, plánujeme různé další akce (zvláště studenti se mají na co těšit), debatu čtenářů s BlueMonday a Evou (tedy pardon, s anonymem) bohužel zrovna v plánu nemáme.
..hm.. BlueMonday 11.04.06 22:21
.. dobře.. založíme si každý vlastní archiweb.. budeme si každý na svém archiwebu mlít to své.. a budeme mít serii nedotýkajících se rozhovorů.. tomu říkáte rozhovor pane Hýl?..

.. dále bych Vás chtěla upozornit na věty, prezentované jako představa o tom, co má být archiweb.. kdyby to tyto věty zde nebyly publikovány, neřeknu ani ň .. ale "ono se" to tváří trošku jinak, než si Vy myslíte..

.. a jak byste mi vysvětlil tuto definici: "Archiweb.cz je místem pro setkávání a konfrontaci." .... ???

.. a tuto: "Archiweb.cz je přístupný kdykoli, kdekoli a bezplatně všem internetovým čtenářům." ....???

.. a tady je jedno malé tajemství: "Čím dál více jej také objevují čtenáři z řad laické veřejnosti, pro které se stává výchozím a mnohdy i rozhodujícím zdrojem informací při svých investičních záměrech." ... ???
.. pane Rosa.. BM 11.04.06 22:33
.. pane Rosa.. nechci s Vámi spolupracovat.. nechci Vám posílat žádné nabídky na spolupráci.. nic Vám nevnucuji.. a nechci určovat (JÁ .. podtrhuji) žádné konstruktivní směry.. napsala jsem, že jakýkoliv "konstruktivní" směr, může vzniknout z rozhovoru.. a to z mocensky neovlivněného rozhovoru skupiny lidí, protože architektura se týká každého.. a to doslova KAŽDÉHO.. problém je jediný.. cenzura pana Kratochvíla, který zasahuje do rozhovorů jiných lidí.. které se jeho netýkají.. a je elmentární slušností, když se mi něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasím s druhým člověk slušně promluvit.. a vysvětlit proč tak či onak jednám, proč to či ono si nepřeji.. nebo netoleruji.. a můžeme se dohodnout na čemoliv smysluplném...
.. nezlobte se.. ale jen tak zbůhdarma.. smazat někomu příspěvek bez vysvětlení.. pouze z jakéhosi práva majitele a zakladatele webu je poněkud neslušné..
.. s pozdravem.. bm
..hm.. 2 Martin Rosa 11.04.06 22:37
Blue Monday, to jsem psal já.
Všechny tři věty bezesporu platí.
Na první větě nevidím nic špatného. Na druhé větě také ne. Je pravda že občas dojde ke krátkodobému výpadku serveru, to se stává všem - jednou týdně se taky pár minut pročišťují data, bohužel nevíme dopředu kdy a na jak dlouho, nemůžeme tedy našim potenciálním partnerům sdělit, že je archiweb dostupný kdykoliv a kdekoliv kromě každého čtvrtka mezi 16.02-16.04 hod.
Nárůst zájmu laiků nás velmi těší, byť se na ně zatím příliš nezaměřujeme. Jen za poslední rok jsme se hned několikrát dozvěděli, že si někdo vybral architekta poté, co jeho práce viděl na archiwebu.
Tyto informace jsem psal pro naše potenciální inzertní partnery, myslím si že jsou pravdivé.
.. :-) BlueMonday 11.04.06 22:51
.. když tedy je archiweb místem konfrontace a setkávání, proč zde dochází k mazání příspěvků?.. když je archiweb přístupný VŠEM internetový čtenářům, tak proč se vlastně tady, teď a takhle "bavíme"?.. ¨
.. jde mi o to, že se tvářite jinak velice tolerantně a "demokraticky".. ale moje (naše) zkušenost je jiná..
.. bm
;-) Martin Rosa 11.04.06 23:07
Zablokovaný přístup k obsahu archiwebu nikdo v tuto chvíli nemá. A ani to neplánujeme. Čtěte si co chcete.
Honza Kratochvíl Vás (a pana GeoNa) maže protože jste ho asi nějak rozčílili, já nevím... Pokud vím, napadlo jej oznámit všem čtenářům, že Vaše příspěvky bude od určité chvíle mazat a tak je maže. Zní to hloupě, ale řada našich čtenářů nás už za to pochválila... Asi jej k tomu vedlo nějaké strategické rozhodnutí, možná to povede k nějakému zvýšení návštěvnosti, nebo třeba k větší spokojenosti čtenářů... Fakt nevím, ale v tomto mu dost důvěřuju. Honzo, chceš k tomu taky něco pozamenat?
:-( Jan Kratochvíl 11.04.06 23:19
1) několik architektů, kterých si velmi vážím, mi řeklo, že archiweb je skvělá věc, ale že by zrušili diskuze, protože nic nepřináší a spíše vyvolávají negativní energii.
2) diskuze, do kterých přispěli geon a jeho dcera, se od toho okamžiku zvrhly a všechny diskutující otrávily.
...dobře.. BlueMonday 11.04.06 23:26
.. dobře.. jistě pane Rosa.. uzavřeme to.. jsou na světě mínění, která jsou nejenom pro archiweb nepřijatená.. dobře tedy.. pan Kratochvíl je šéfredaktor.. Vaše práce je jiná, proto zcela rozumím Vaši důvěře a loajalitě k němu.. zbytek, ať si přebere pan Kratochvíl..
.. je pochopitelné, že v určité věci se vždy najdou ti, kteří souhlasí a kteří nesouhlasí. smůla je ta, že tento server navštěvují lidé, kteří z velké většíny souhlasit nebudou.. neboť je to sever profesní.. a tedy zřejmě odráží aktuální "stav" této profese .. která je shodou okolností i profesí mou..
.. s pozdravem.. bm&gn
.. ... BlueMonday 11.04.06 23:30
.. jistě pane Kratochvíl.. jistě jak jinak.. my máme pro změnu jiné informace a jiné reakce..
.. halt jsou zde asi odlišná mínění.. ale to Vaše mínění, je to správné.. už mně to nebaví.. kdo má oči, vidí..
.. bm&gn
to JK 11.04.06 23:37
tak to musel být pan Sládeček, kterému se diskuze nelíbily a vy jste mu je pod jeho stavbami promtně zrušili.
Evo, toto se už na archiwebu řešilo... Martin Rosa 11.04.06 23:46
... k oné diskusi, o kterou Vám jde, měl výhrady investor objektu a netýkaly se příspěvků k samotnému domu, ale spíše tónu, jakým byly napsány. V závěru diskuse se začali diskutující dost nevybíravě napadat navzájem. Diskusi jsem tehdy stáhnul já, zatímco Honza Kratochvíl musel omlouvat chování našich čtenářů u pana architekta. Diskuse byla smazána, čili ji nejde obnovit, já jsem před smazáním pouze uchoval její textovou verzi (podotýkám, že pan Kratochvíl diskusi nemá a pravděpodobně ani neví, že ji mám já) - Diskuse začala příspěvkem jistého Honzarova, který zněl následovně: "Doporučuji navštívit , typický případ nepovedené práce rádobyarchitekta . Takový hnus na takové místo může dát jen hňup , ještě horší je , že mu to povolí . Architekt zde těžce nezvládl fasádu a zejména průchod pro chodce . Vstupy do jednotlivých obchodů je DĚS . Něco tak zkurvenýho na takovém místě jsem už dlouho neviděl . Odstrašující případ !!!!!!"
V podobném duchu se ubírala nadále. Tečka!
S shitkama se nebav Jan Kratochvíl 11.04.06 23:53
Kromě bezargumentačního napadání Robota Emila od New Work se v poslední době jednalo i o brněnskou Omegu od architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře.
to Martin Rosa 12.04.06 08:33
KOMENTÁŘ BYL V SOUVISLOSTI S NEPODLOŽENÝMI ÚDAJI POŠKOZUJÍCÍMI ČEST ZMIŇOVANÝCH A CHYBĚJÍCÍ PODPIS SMAZÁN.
neměl by se vyjádřit ke své cti pan Kratochvíl? 12.04.06 11:17
dvě otázky:
ukradl/cracnul jste administraátorské hesklov APLUS?
řešila se tato akuza i na škole?
Poslední slovo Jan Kratochvíl 12.04.06 12:08
Pokud mne chcete obviňovat z trestných činů, bylo by vhodné, abyste k tomu podal důkazy. Z vašeho projevu mám pocit, že jste manipulován třetí stranou, která vám neposkytuje dostatek relevantních informací. Každopádně vypadáte na dobrou sbíječku v jiných rukou.
Podobná kauza se skutečně na FA VUT řešila (pravděpodobně dodnes nikdo ze zúčastněných včetně mě nechápe, co jsem měl způsobit), ale ukázalo se, že je zinscenována nikoliv ze strany pana architekta Uhlíře, kterého si velmi vážím a k jeho práci mám respekt, nýbrž ze strany inženýra Tuzy, jehož motiv jednání pravděpodobně znám, ale je to jen má domněnka.

Skutečnost, že snáším vaše anonymní napadání a lživé osočování snad přesvědčí čtenáře, o mé nekonečné toleranci.
heslo 13.04.06 12:58
takže ukradl...
to jan kratochvil Ondřej Císler 13.04.06 13:25
Nenechte se, pane kolego, otrávit. Držim palce, Archiweb je skvělá práce. Díky.
For Boss Jan Májek 13.04.06 16:30
Archiewb se fakt super hulba!
to MR Eva 13.04.06 17:04
Takže kvůli tomuto jste pod Sládečkem zrušili diskuzi? Že se to nelíbilo investorovi? Stačí tedy, aby dal investor kritizované stavby najevo nevoli a vy diskuzi stáhnete?

Čtete si diskuzi pod Plecháčem, kde se vytahují privátní záležitosti autora? a co "spolupráce s Hitlerem", to mi přijde jako mnohem tvrdší vyjádření než tenhle ubohý text, který člověk s mozkem přeskočí.

AW může být výborný projekt co se týče archivu staveb, ale v pozadí je tušit cílená snaha někoho poškodit a někoho naopak protěžovat. Neprofesionální, účelově motivovaná žurnalistická práce.
-> Eva Martin Rosa 13.04.06 18:23
Nikoho nepoškozujeme. Protěžujeme, pokud se tak dá nazvat to, že některé stavby zveřejníme, jiné ne. Zveřejníme většinu. O obsahu rozhoduje především Jan Kratochvíl. Archiweb je jeho "dítě", byť se o jeho chod nyní už stará více lidí. Nejsme veřejnoprávní instituce, která by musela hlídat, zda vedle každého domu např. pana arch. Fránka musí být dva katalogové šmoulí domečky. Mylím si, že náš typický čtenář ví, co na archiwebu s největší pravděpodobností nalezne (dle NAŠEHO názoru se jedná o kvalitní současnou architekturu).
Honzarov měl v oné diskusi prostor pro vysvětlení svých "výkřiků". Žádal jej o to slušně Jan Kratochvíl, žádali jej ostatní čtenáři, bohužel vysvětlení nebyl schopen, jen vulgárně nadával ostatním diskutujícím. Diskuse tedy od začátku k ničemu nevedla, její závěr už neměl se zmiňovaným domem nic společného. Kdysi jsem tu situaci přirovnal k tomu, že člověk tvrdě na něčem pracuje, pak se tím chce pochlubit a v momentě, kdy to ukazuje se mu vedle "toho" sprostě hádají dva náhodní kolemjdoucí o něčem úplně jiném.
Zajímalo by nás, kdo je Vašim mozkem, Evo? Opravdu si nad tím v redakci lámeme hlavu, Jan Kratochvíl vzpomíná na všechny negativní kritiky, co kdy napsal... Kdo Vám čím ublížil?
Musím říct, že se mi těžko komunikuje s člověkem, který se skrývá a působí jako loutka v rukou někoho jiného...
Souhlasím s Evou. L.Holzinger 14.04.06 00:07
Vyjadřuji souhlas s Evou. Ať je to již muž, nebo žena, vyjadřuje svobodně svůj názor a pocit! Nevadí mi, že se skrývá za anonym, má proto třeba své důvody... Ať mi zde nikdo neříká nic anonymech, podpisech, svobodě, vše má své důsledky a kdy jindy, než dnes je důležité, umět se obratně, mrštně, bezpečně pohybovat ve vodách plných žraloků, piraní, pisálků, médií...
A moc se zde nerozpisujte o "dítěti" pana Kratochvíla, jen pár lidí ví, jak to vlastně s jeho nevalným působením na doktorandském studiu bylo...Byl to původně školní projekt ...a ...?
Tady vidíte, jak bylo bývalo důležité, aby se býval byl nyní TAK známý arch.Kratochvíl choval obezřetně a nenechal po sobě nedobré vzpomínky a rozvířenou vodu- viz. Admin. heslo a jiné.
Život je těžký...a mnohdy krutý....
Ulalala Jan Kratochvíl 14.04.06 00:39
Proboha kam vy na to chodíte...
... jako že byl... Martin Rosa 14.04.06 00:42
... archiweb školní projekt doktorského studia Jana Kratochvíla?
Hmmmm...
Počkejte, tak to by ale znamenalo ... že ho Kratochvíl ukradl!
Už vím, kam tím vším míříte - Samuel Beckett má výročí!
A já už začal pochybovat o Vašem duševním zdraví
jen pro zajímavost Martin Rosa 14.04.06 01:00
archiweb opravdu vzniknul v době působení JK na FA VUT, dokonce ze začátku fungoval na školní doméně. cca 6-8 let nazpět... Dělal ho ale JK, mimo vyuku, od školy měl jen tu doménu (zkrátka na stránkách FA VUT jste si mohl zabrouzdat i na Jan Kratochvil's archiweb). Tuším že v roce 2000 vznikla samostatná doména archiweb.cz.

Pokud si myslíte, že je archiweb výsledek doktorského studia JK, tak už asi chápu, proč shledáváte v ostatních diskusích tu FA VUT tak bezchybnou a skvěle fungující. Zkuste takovou tu hru alá "mohli se ti dva potkat?" - kdy JK studoval doktorský program a jak tehdy vypadal archiweb, kdy vzniknul archiweb a jak třeba v době jeho fungování na fakultní doméně vypadal...

Kdo Vám to řekl?
ještě Jan Kratochvíl 14.04.06 01:17
Ing. Maloch mi před lety nabídnul možnost umístit archiweb na školní web a Doc. Viktorin to schválil bez výhrad. Škola tudíž neposkytla doménu, ale hosting. Web se nacházel na www.fa.vutbr.cz/archiweb. V roce 2000, tuším, jsem pro archiweb zaregistroval vlastní doménu .cz a zřídil komerční hosting.
Škola na archiweb nikdy finančně ani personálně nepřispěla. Nezastupitelná je však úloha fakultní knihovny, která se stala v počátcích archiwebu studnicí vědomostí a hlavním informačním zdrojem.
Mé nevalné působení v doktorandském studiu můžeme někdy shrnout nad stránkami indexu. Důvody k ukončení studia si nechám pro sebe. Nebo je znáte?
Pěkně kdáčete! L.Holzinger 14.04.06 09:50
Znáte to, ne?
Stars. L.Holzinger 14.04.06 11:40
Nechci, aby to vypadalo, že jsem škodolibý, nebo vám záviděl...Zajisté je vaše úloha s Archiwebem dosti náročná a namáhavá. Chtěl jsem tímto říci, že každá cesta vzhůru je trnitá a na povrch vyvstávají a dostávají se věci, o kterých mnohdy nemáte ani tušení, že je někdo vyhrabe, nebo že jste je vůbec udělali. Jen tolik.
Přeji mnoho úspěchů.
Přijímám Jan Kratochvíl 14.04.06 11:58
Pokud jste se chtěl touto formou omluvit za své lži a buranský projev, přijímám a odpouštím Vám.
Na omluvu je vždy času dost. L.Holzinger 14.04.06 12:07
Poněkud povýšený a jiný..., pane Kratochvíle se mi zdá projev Váš. Jestli nazýváte (možná) nepřesné informace lživými, tak mnohdy lže i Váš Archiweb. Omlouvat se nemám za co. Vyjádřil jsem zde svůj názor a sdělil své informace. Za nimiž si samozřejmě stojím. S pozdravem Holzinger.
Lítost Jan Kratochvíl 14.04.06 12:10
Lituji času, který jsem zde s Vámi strávil. Snad s odstupem času se budete za své urážky stydět a omluva se dostaví...
Pro bývalé spolustudenty - kolegy Zdenek Žaigla 30.05.06 15:58
Zdravím Jendo a Martine,
je to už cirka 2 roky, co jsem nezavítal na váš archiwebík, ale vidím, že se dost změnilo. Ač jste otcové myšlenky serveru, připadáte mi v těchto diskuzích jako štvaná zvěř. Pamatuji si Honzo tvoje začátky s tímto projektem a úpřímně jsem z tohoto webíku denně hltal informace jak z domova tak ze světa architektury. Diskuze se ubíraly naprosto jinými směry a kupodivu byly plodné s jasně vyhraněnými závěry. Nyní je to vše kontraproduktivní a chápu tvoje jisté zdravotní ošetřování dítka. Z mnoha příspěvků od "neznámých" cítím nutnou až nezbytnou snad blížící se praxi a s tím souvísející profesní a názorový výprask. A proto vám kamarádi žehnám z Prahy notnou dávku strpení a oduševnělou toleranci
CENZURA NA ARCHIWEBU ? Jan Magasanik 24.11.06 21:57
Zaregistroval jsem spravne v novem obdelnicku ve spodu stranky ze komentare budou cenzurovany? GRATULUJI ARCHIWEBU !!
Ano Jan Kratochvíl 24.11.06 22:00
Váš postřeh je správný. Všechny komentáře procházejí schválením redakcí. Předejdeme tím vulgarismům a anonymním urážkám. Ostatní korektní komentáře se objeví na archiwebu s nepatrným zpožděním.
CENZURA NA ARCHIWEBU Jan Magasanik 24.11.06 22:02
Myslim si ze populistictejsi servery se s problemem vulgarismu dokazi vyporadat elegantneji. Nedomnivate se, ze schvalovani ci filtrovani komentaru na "odbornem" serveru je pomerne zarazejici ?
Odpověď Jan Kratochvíl 24.11.06 22:03
Ne.
přesun Martin Rosa 24.11.06 22:07
Dovolil jsem si poslední čtyři příspěvky přesunout z diskuse o Kotrčově mlýně na toto místo - pane Magasaníku, nezahlcujte prosím další diskusi výpady proti archiwebu, když se tyto otázky na archiwebu už několikrát v minulosti řešily.
CENZURA NA ARCHIWEBU Jan Magasanik 24.11.06 22:46
Vazeny pane Rózo, omlouvam se, ale historii Archiwebu neznam.... Me tri komentare a zrejme i spousta dalsich v minulosti nemusely zahlcovat vasi diskusi. Musim se vsak ohradit, rozhodne se nejedna o vypady proti archiwebu. Archiweb mam rad, ale domnivam se ze cenzura a manipulace s komentari Vam skodi.
... viktor vlach 26.02.07 12:12
Poslední týdny je tu nějaká nuda... vzali jste si všichni dovolenou, nebo chystáte nějaký megatéma?
nuda jen zdánlivá Petr Šmídek 26.02.07 14:23
Ahoj Viktore, všechno se dozvíš ve středečním newsletteru. Únorové aktivity archiwebu by se daly svým významem přirovnat k přechodu na profesionální bázi před dvěma lety.
ad promazávání příspěvků 26.02.07 15:34
Mazání příspěvků, prosívání jejich obsahové vhodnosti/nevhodnosti redakcí se mi nezdá jako správný způsob moderování debaty. Samozřejmě chápu, že archiweb je soukromý projekt a úprava obsahu je zcela v rukách redakce, přesto by možná bylo vhodnější ponechat všechny příspěvky a ty z hlediska redakce sporné opatřit komentářem, popřípadě je nějak graficky odlišit...
petříku, viktor vlach 26.02.07 23:09
budu se těšit, s jakou kulišárnou vyrukujete

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.