Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Dumpingové ceny
Dumpingové ceny gab 17.07.12 06:28
Tak tohle mi zvedlo ze židle http://www.atelierdispozic.cz/ceny-a-podminky
Dumpingové ceny kk 17.07.12 15:04
Předpokládám, že jste narazil zde: http://bydleni.idnes.cz/dispozice-panelakoveho-bytu-dgb-/pan elakovy-byt.aspx?c=A120716_161841_panelakovy-byt_rez a hledal dále, na co že to je vlastně reklama... Je to opravdu nechutné, nemorální a parazitické.
o čem to je? Honza K 18.07.12 11:21
problém je podle mě zde:
http://www.atelierdispozic.cz/o-nas
"Propagujeme myšlenku, že kvalitně a funkčně vyřešený prostor (bytu nejen panelového, rodinného domu či nebytového prostoru) je naprostý základ spokojeného bydlení."
pokud si značná část společnosti (=našich klientů) stále myslí, že architektura je o vyřešení funkčních požadavků, pak toto bude fungovat. Na kom je jim vysvětlit že architektura je i o spoustě jiného, co se za 3tisíce nedá stihnout vytvořit? Domnívám se, že na nás přátelé-architekti!
a je ticho.... alena 18.07.12 11:32
pšššš
v čem je problém? Jan Voltr 18.08.12 11:31
Nevím, co vás trápí. Je to normální podnikatelská taktika a kdyby se takovéto nabídky neobjevovaly, asi by nebylo něco v pořádku.
poste a znovu poporve karel kriz 19.08.12 16:05
neni to ani nechutne, ani nemoralni, ani paraziticke.. je to uplne normalni

je zvlastni, kolik architektu (a jinych profesi) si stale mysli, ze vyse jejich odmeny se odviji od toho, ze budou spolecne "drzet basu".. a maji touhu upalovat a strilet levnejsi "konkurenci", misto toho aby byli schopni obhajit svoje ceny

pokud v nich klient nevidi prinos, nepomuze ani vyhosteni vsech autoru (nej)levnejsich nabidek v oboru z eu za ural.. stejne jim nezaplati (a naopak)
re Karel Kriz vga 19.08.12 19:58
Tak v tomto případě se jedná o výši odměny, ale co za tu "dumpingovou" odměnu klient obdrží ?- nepoužitelný "typový"návrh - stačí se nad návrhy chvilku zamyslet, ale když bude klient chtít, tak mu "studio" vyšije návrh "na míru", ale za úplně jiné ceny... to je na tom nemorální, zavádějící a parazitické. A pokud je morální srážet tímto způsobem ceny jiným, tak je to "na komoru". Pokud to vidíte jinak, tak potěš koště kam to spjejeme....
ha h 19.08.12 20:21
http://bydleni.idnes.cz/dispozice-panelakoveho-bytu-dgb-/pan elakovy-byt.aspx?c=A120716_161841_panelakovy-byt_rez .... docela mě bobavila myšlenka, jak přes celý byt budu pumpovat srač.ky od WC do prostoru stupaček...nehledě jak to bude vypadat. WC trubka 110, asi se čerpáním bude moct o něco zmenšit nicméně stale velka a ják ji nějak elegantně schovám jak pišou: do podhledu, když už tak není světlá výška v panelovém domě nijak okázalá. další věcí je poruchovost těchto čerpadel (představa, že se to porouchá a já bych se nemohl ani vy....t než přijede opravář moc k popukání není)).V jedné variantě si vesele flexou udělají obří otvor do kuchyně v nosné zdi, v panelu, který pro tento učel určite nebyl vyztužen.. dodatečný překlad ...nevím jestli tam nějak půjde... a jestli to případný autor neřešil tak budou mít ostatní obyvatelé domu bydlící nad bytem radost.. V další variantě vstupuji do bytu přes kuchyň, kde po vstupu do bytu zkontroluji neumyté nádobý ve dřezu. Nebo krasně natočeným gaučem na jídelní stůl. kde si můžu pozvat hosty a vesele místo televize sledovat jak do sebe tlačí nějaké vybrané pochutiny.. no ač nesleduji nijak pravidelně TV tak tu možnost jí tam alespoň mít, tam postrádám a vubec to řešení té varianty č.4 je zvláštní. business je business, ale chtít za takovou variantu peníze mě připadá nemorální.
k "Honza K" razdva 19.08.12 22:56
v ČR je přeci architektem každý, a ti skuteční to jen kazí a zdržují ... berte to z druhé strany, normální člověk je ochoten za návrh dispozice bytu zaplatit tak ty 2 až 3 tisíce, tak to buď za ty 2 litry za odpoledne zplácnete - "maj co chtěj", anebo musíte navrhovat pro Janoušky, Janečky, Bémy atd... a protože k těm se nedostanete, tak třeba přes den někde uklízejte, prodávejte a po nocích tvořte tu správnou uvědomělou architektůru, čest
razdva .. a jdeme do pr... Dave 20.08.12 11:39
Kolik z Vás co tu obhajuje ne nízké ceny, ale debílky, kteří místo studování architektury šli jinam a teď chtějí architektům ukázat jací jsou "designeři"!! No přiznejte se!! Podepište se tituly a osobně by mě zajímal razdva čím se živí a kde?!?
to Dave Jan Voltr 21.08.12 22:43
Já obhajuju nízké ceny i debílky. Ing. arch. Jan Voltr, živím se jako architekt.
to Jan Voltr Dave 22.08.12 10:45
Je mi líto, že patříte mezi architekty... Doufám, že po přečtení těchto řádků se Vám ozve nějaký dobrý kamarád a nebo spolužák a pošle Vás... tam kam patříte!
Jan Voltr Dave 22.08.12 10:51
Moji milí... nespletli jsme se... Pan inženýr Jan Voltr je absolventem FAST VUT v Brně... no jako sice pouze Bc. ale v oboru architektura! Pojal podezření, že VUT je malý píseček a tak šel dodělat FA do Prahy - a po ročním přeškolení je z něj již pár týdnů architekt.
Ptám se Vás, proč jste nedodělal jako mnozí FA v Brně?! Proč jste nešel studovat architekturu??? Není to tím, že na stavárně to bylo lehčí?
to Dave Jan Voltr 22.08.12 17:21
Milý Dave, přeji pěkný den. Není to žádná záhada, v Brně jsem studoval na FAST obor Architektura (odtud vycházejí také ing. arch.). Studijní plán není výrazně odlišný od FA, akorát je o rok delší a tím i náročnější. "Roční přeškolení" trvalo 2 roky. A že jsem architekt jen pár týdnů - jak to souvisí s tématem?
ještě dodatek Jan Voltr 22.08.12 17:25
Ale abych odpovídal na otázky: 1) FA v Brně jsem nedodělal, protože jsem ji ani dělat nezačal. 2) Šel jsem studovat architekturu. 3) Věru není.
re karel kriz 23.08.12 02:04
dave - chvili jsem hledal slova, ale nakonec jen od emoci oprostena reakce - naprosto s vami nesouhlasim

vga - jenze "ochrana spotrebitele" v tomto pripade konci nekde tam, ze zacina jasny konflikt zajmu.. a tvrdit o necem, ze je to nepouzitelne, je zbytecne silacke.. klient neni debil

k cele debate - beru, pokud je ve vasem zivote vse vytvorene originalne a na miru, vase soukroma kosmeticka vam micha na miru originalni kosmetiku, jidlo vam podle unikatnich receptu vytvorenych na miru pro vas vari najata hospodyne ve stejne unikatnich spotrebicich a vase auto vam navrhl na zakazku najaty designer, stejne jako pocitac, ze ktereho jste psala vas prispevek.. pokud ne, zvedate ze zidle vsechny tyto profese, ktere obchazite levnejsim a "horsim" resenim.. slovy kk nakupujete u nechutnych, nemoralnich a parazitickych individui
ad karel kriz 23.08.12 02:08
pokud zmineny atelier povazujete za konkurenci, vypovida to predevsim o vas

pokud nabizite totozne sluzby jako zmineny atelier, pak vas chapu, pokud za ne uctujete 50x vice

pokud nabizite jine sluzby, je to - viz hnoza k - jen na vas o nich a jejich hodnote/cene klienta presvedcit.. na nikom jinem.. ale je snazsi to na nekoho svest, ze vam to kazi
to Dave razdva 23.08.12 12:25
Dave - zatím jste kromě anonymního urážení a bolševického kádrování nic nepředvedl, problémy o kterých začínáte přemýšlet mají mnohem hlubší kořeny a vychází ze současného modelu fungování české společnosti. Vaše představa nápravy je naprostý primitivismus.
poptavka : nabidka Adam Kovar 24.08.12 20:26
kvalitni architektura nevznika ve vakuu...

az se zvysi kulturni uroven (neni to jen o financich) lidi, tak se mozna snizi i poptavka po nekvalitnich typovych projektech (a tim se snizi i jejich nabidka)

"dostanes za co zaplatis" plati i pro architekturu a je v zajmu architektu aby (napr. srovnanim nazornych prikladu) tohle vysvetlili verejnosti

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.