Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura ve světě

Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis
Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis Jan Kratochvíl 21.03.05 23:29
Tak co na to říkáte? Překvapení?
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis LA ZAPAH 22.03.05 10:36
Asi ano. Já jsem to přál Hollovi. Ale pravda je, že Morphosis stránky jsou skvělé. Ikdyž nemají moc realizací
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis jaja 22.03.05 17:11
pro me urcite. ale myslim ze je dobre ze se porotci divaji "dopredu", ocenuji jakesi novodobe pristupy (morphosis, zaha hadid) a ne "zpet" (J.Utzon apod..
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis de ardoise 04.04.05 15:58
no tak to by už mohl dostat brzo pritzkerku i jan kaplický, ne? ten je navíc ekologický a hebky vláčný. je na čase zase vyzdvihnout organickou větev, která jednoho dne bude kmenem! )
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis Petr Šmídek 05.04.05 21:57
Zaprvy musis byt Gehryho kamarad nebo te alespon musi dobre poznat (casem pochopis). V Californii jsem videl spoustu staveb od Morphosis. Ti lidi jsou znami a stavi. Jak rikal pan Svacha - Cesi si budou jeste muset dvacet, tricet let pockat. Jestli organiku, pak nekoho, kdo ma za svou formou i nejakou hlubsi myslenku, kterou u pana Kaplickeho v poslednich realizacich postradam.
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis de ardoise 07.04.05 17:55
s výhradou, že zase tak dobře neznám teoretické pozadí díla kapilického a o´gehryho ani morphosis: za A: myslím, že Kaplický je brán jako Brit.
za B: Šváchova poznáka patřila těm českým minimaslitickým šmudlům co kopírují zahraniční tendence.
za C: pochybuji, že Kaplický má horší teoretickou koncepci než O´Gehry a Morphosis. U architektů je nakonec vždy nejdůležitější to, co postaví než co napíšou. Od toho jsou teoretici. Pokud se podívám na architekturu Oˇgehryho a Morphosis vidím jen stylovou hru. Kaplický má ekologický podtext a ten je důležitější než jakákoliv jiná ideová koncepce. Proč? Stačí se podívat na současné životní prostředí. Dekonstrukce ani rozevláté plechové neobaroko nás nezachrání, ekologická archjitketura nám dá alespoň nějaké alibi.
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis pipe 11.04.05 21:57
Sleduji Kaplického několit let, dělal jsem s ním interview, viděl jeho přednášky... A žádnou ideovou koncepci jsem neodhalil... Jen styling a fashion design. Ale krásné to jistě je...
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis kaplicky for ever 15.04.05 15:56
ideovou koncepci se ohaneji ti kteri ji nemaji. Obhajoba jekehokoliv umelackeho dila recma je nemozna. Abychom se v tech koncepcich nakonec neutopili...
Re: Pritzkerova cena 2005 pro Morphosis Petr Šmídek 19.04.05 19:12
Jestli chcete videt teoreticke pozadi Gerhryho tvorby, tak doporucuji shlednout serial The Simpsons serie c.16 a cislo dilu 14.
pro kaplicky for ever A.J.K. 16.07.06 18:24
naprosty souhlas.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.