Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Environmental design na TUL
Environmental design na TUL T 24.03.08 11:17
Nevíte někdo náplň výuky v nově otvíraném oboru Enviromental design v Liberci? Budu vděčná za jakékoliv postřehy.
re Tomáš Fejkl 25.03.08 07:09
neběží náhodou tenhle obor na TUL už několik let???
re T 25.03.08 11:47
No pokud vím, tak běžel pod vizuální komunikací, ale od nového semestru se otvírá jako samostatný obor.
Enviromental design T 30.03.08 22:48
Nebo aspoň kdyby někdo mohl napsat, co se na enviromental designu učí teď (i když to není ten samostatný obor). Budu vděčná za cokoliv, co o tom víte.
studuji env. design Stývns 02.05.08 23:20
Já ten obor v Liberci studuji a těžko to shrnout. Jako semstrální práce jsme dělali např.: revitalizaci dolů, trienále ve městě, památník obětem holokaustu, socha svobody, volné téma, parazit a nyní máme nějakým způsobem reagovat na stavbu několika obch. center v Liberci. Jinak je hodně podporované fotografování a film s Jar. Brabcem. K architektuře a produktovému designu to má podle mne dál než třeba k umění a ke kreativnímu přístupu k problémům, ale to samozřejmě závisí na každém, jaké předměty si zapíše a tak.....
P.S. Stývns 02.05.08 23:25
P.S. jsem ve třeťáku a vyšší ročník zatím není. Je to na čtyři pro bakaláře a pak budou, doufám, dva na magistra. Zdravím
re: Tomáš Fejkl 04.05.08 09:06
A co z tebe bude, až dokončíš tuhle školu, architekt nebo umělec na volný noze?? Připadá mi to jako všechno možný, ale nic pořádně.
shrnuto... abakus 04.05.08 11:40
Jednodise shrnuto pro vsechny, kteri by to chteli studovat. Nestudujte to. Vyuka o nicem, uplatneni o nicem a lide o nicem.= vydelky na zivot o nicem. Jen prispevek uspesnemu fondu.
re T 06.05.08 18:27
2 Stývns: Díky za odpověď. Také by mě zajímalo, jestli z tebe bude architekt? A jaké je uplatnění?
2 Abakus: Z jakých zkušeností tak soudíš?
Potřebovala bych odpověď, co nejrychleji. :) T 05.06.08 21:55
Potřebovala bych vědět jaké je uplatnění a také, jestli z tebe bude architekt až to dostuduješ (po těch dalších 2 letech).
A jestli tu není ještě někdo, kdo o tom něco ví! Díky předem!
Už se mi krátí čas :) T 24.06.08 10:22
Opravdu tu není nikdo, kdo by mi moh poradit? Viz otázky nahoře. Díky.
studium Student 08.07.08 23:20
Zdravim, daný obor studuji a rovnou odmítám podobné nesmysly, že je to k ničemu, ten kdo tyhle plky vypouští je buď ten, co to nestuduje a nic o tom neví nebo to studuje a patří do té malé skupinky, která od toho čekala spíše industrilal směřování, nebo je jen prostě líný něco dělat Obor je to nový a vyvíjí se. Ruku na srdce nemalé množství much má, ale funguje to teprve tři roky a teprvy první ročník má již stavbu rozvrhu a výběr předmětů tak jak měl původně být.V prvním ročníku začínáte automaticky s aterliérem environmentálního designu (Bořek Šípek), v letním semestru se ještě přidává předmět foto film desgn pod vedením doc. Mgr Jarodslava Brabce (kdo nezná, googlujte) Od druhého ročníku již vybíráte jeden ze tří ateliérů..architektonický, environmental design nebo právě foto film a tím už sami formujete své budoucí zájmy. Přiznávám, že zrovna v ateliéru environmental desginu to moc nežje..nikdo vás však nenutí v něm od druhého ročníku být. Výuka v ateliéru probíhá formou konzultací nad vznikajícím projektem a vše je zakončeno obhajobou před komisí, jejímž členem je i vedoucí ateliéru a další kapacity z daného oboru, často i ze zahraničí. Co se stává asi nejčastějším problémem je to, že vás nikdy nikdo do ničeho nenutí. Nemusíte se v ateliéru ani jednou ukázat a s klidem přijít až na odevzdávky, záleží je na vás a na vašem přístupu, zda-li využijete zkušeností a znalostí lidí, kteří se kolem vás prakticky denně pohybují nebo jestli se tam objevíte dvakrát do semetru a pak tady budete plácat takové nesmysly. Student zakončuje čtyřleté studium bakalářskou zkouškou a získává titul Bc.A, jež je mimochodem roven evropskému Mgr. Od příštho roku bde též možnost na studium navázat a pokračovat za titule MgA. Je zde opravdu dost možností, ikdyž to na první pohled nevypadá, každý ateliér řeší diametrálně odlišné problémy. určitě si přijdete na své, ať už chcete navrhovat pokojíky, řešit urbanistické nedostatky, ekologická pochybení člověka, nebo tíhnete ke grafickému desginu či prostě obyčjnému focení. Člověk se zde ale opravdu musí snažit prosadit a nemůže očekávat, že když každý semetr bude mít v indexu požadovaný počet podpisů tak má někde vyhřáté dobře placené místo.
Díky T 11.07.08 18:40
Konečně se někdo ozval. Díky moc. V říjnu se tam tedy asi uvidíme!
design prostredi Yv 06.08.08 23:09
Ahojky, chci se zeptat, jake byly prijimaci zkouzky na enviromental design. Co je pozadovano u domacich praci, co bylo ukolem kresby dle skutecnosti, na co baziruji u pohovoru. Dik za odpoved.
environmental design zájemce o studium 03.01.11 20:43
Zdravím.Prosím potřeboval bych poradit co vše může být u domácích prací na obor design prostředí aby mě pak Šípek nevyhodil že jsem si spletl obor Dík
Krajinářská architektura nebo environmental design ? Karel 31.05.15 18:52
Místo enviromental designu bych doporučoval studium krajinářské architektury na ZF MENDELU v Lednici na Moravě nebo na FAPPZ ČZU v Praze Suchdole.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.