Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Vysokoškolské tituly
Vysokoškolské tituly Mili 26.09.07 15:08
Zdravím :o) Chtěla bych vědět, jestli je rozdíl v udělování titulů na FA ČVUT, FSV ČVUT (obor Architektura a stavitelství), FA VUT a FAST VUT (obor Architektura pozemních staveb). Co jsem se dočetla, tak na FA i FSV ČVUT by měl být udělován titul "ing. arch.". Jak je tomu u zbývajících zmíněných fakult? Děkuji za každou odpověď.
není Martin Franěk 27.09.07 09:12
FAST VUT do jisté míry sice okopírovala starý model výuky na Fa VUT, avšak to neznamená, že absolovent získává stejný titul. Na FA je Ing.arch. na FAST Ing. (i když by asi hodně lidí chtělo, aby tam bylo i to .arch
Když dva dělají totéž, není to totéž....
tituly ... 27.09.07 17:14
neni pravda...na CVUT FAST rozhodne titul Ing.arch neni....je tam jen Ing. a na VUT FAST v Brne mohou zatim studenti pokracovat jen na FA takze by z nich meli byt Ing.arch... ale ted myslim jen obor APS, ktery ma na fast Vut teprve 3 rocniky a zadny pokracujici magistersky obor tam zatim neni...
tituly jaa 28.09.07 12:28
Právě proto, že když dva dělaJjí totéž není to vždy totěž, jsou absolventi FA opravdoví ing. arch. (čili ARCHITEKTI), zatímco absolventi FAST opravdovi ing. (čili INŽENÝŘI)! A architekt a inženýr není totéž!
ing.fast. vs. ing.arch.fa karel kriz 01.10.07 20:47
re martin franek - humor neni tva silna stranka..

na fastu je nekolik zamereni - stavebni inzenyrstvi, geodezie a kartografie, architektura pozemnich staveb atd.. kazdy zije svym vlastnim zivotem... nikdo netvrdi, ze ustav architektury na fastu ma byt kopii nebo snad klon fakulty architektury, je to zacinajici obor.. ma byt mezistupnem mezi stavarinou a architekturou.. na cemz nevidim nic moc spatnyho..

ps: nebojim se toho, ze by bakalari z tohodle oboru meli problem prejit na magistersky stupen treba zrovna na tu tvou fakultu architektury.. pokud budou chtit.. i kdyz se na ne budes divat skrz vsechny prsty co mas..

pps: a to ze mas tendenci hazet vsechny obory nejake fakulty do jednoho pytle je tvoje vec.. muzu ti na to rict jen to, ze treba pod titulem mudr. z lekarske fakulty se skryva jak zubar, tak gynekolog..

ppps: mas pravdu, kdyz dva delaji totez, neni to totez.. existuje i titul akad.arch.
kdyz dva delaji totez,neni totez --- A.J.K. 02.10.07 12:10
pan K.Kriz tu nakousl humornou stranku veci - ma pravdu - jak se napr. postavit k MUDr.ktery ma fatalni problemy s rozpoznanim chripky a rymy - architekt jiste neni dtto jako inzenyr (dejme tomu statik) a stejne je tomu naopak - ale co neni,muze byt --- zajimalo by me,kam by v takovem pripade mel byt zarazen napr. Pier Luigi Nervi - vynikajici architekt,nebo "jen "inzenyr" statik - a kdyz uz jsme u architektu,kdo tedy byli neotitulovani mistri jako Adolf Loos,F.L.Wright,Gerrit Thomas Rietveld,Mies Van Der Rohe,Le Corbusier,Fuller Bucminster a podobni magove architektury - nejspis byli NIKDO - snad jen obycejni rebelove,zlatnici-hodinari ,amatersti matematici,tesari - R.Piano v jednom rozhovoru o architekture pravil : "Vsechny elementarni skolni znalosti jsem odhodil.Brzdily me a i jinak se mi jevily jako nepouzitelne".
zapomel jsem na "betonoveho" maga A.J.K. 02.10.07 21:05
Tadao Ando - ale opomel jsem jich jiste vic - skvelych architektu udavajicich ton csem tem,co bazi po tom,jak dostat pred sve upocene jmeno ARCH - architektektem byti a to tak,ze to pociti obecenstvo je preci o necem jinem a zcela jinde - to nejspis slecna/pani/ Mili nepochopila,stejne jako nekteri diskutujici taky architekti.Domnivam se,ze S.Sladecek mel pravdu ve svem prispevku do blogu - je cca 5% populace ( rekeneme v Cesku ),kteri tvori a tvoriti mohou = stejny počet klientu - ostani jsou tahaci car a tzv.investori,jejichz jedinnou inspiraci jsou zahranicni arch.weby a revue - vysledky jsou vice nez evidentni - tim nerikam,ze v CR nejsou architekti na alespon evropske urovni - jenze ti jsou spocitatelni na prstech jedne ruky - ale jsou,coz je O.K.
Příspěvek od zedníka Venca Krumpáč 08.10.07 13:59
Studuji fakultu stavební na ČVUT, obor architektura a stavitelství a vážení kolegové i já budu po magisterském studiu odměněn titulem Ing Arch...Vzhledem k tomu co jsem zde četl vás tato informace moc nepotěší kolegové architekti ..No at žije stavařina ..já vám s lopatou ukážu umění
pro Karla Martin Franěk 08.10.07 17:06
Já netvrdím, že na FASTu není více oborů. Otázka byla jaký je rozdíl v titulech na oborech týkajících se architektury (tedy nikoliv geodézie, statika apod.) Ústav na FASTU je kopiií naší staré výuky, můžeš porovnat výukové programy. Jediný rozdíl jsem shledal v přesunu bak. praxe do prvního stupně (u nás se momentálně úplně zrušila) a omezení teorie architektury a ubanismu vs. více věcí ohledně pozemáku. Proto má FAST obor Architektura pozemních staveb a my Architektura a urbanismus.
Tímto volně naváži na tvůj druhý bod. Teorie a urbanismus vs. pozemní stavitelství je to, co naše faulty diamerálně odlišuje. Ve výsledku to znamená, že uchazeči nemůžou volně přecházet z fakulty na fakultu a budou muset dělat rozdílové zkoušky - momentálně jsou povinné i pro naše absoloventy bakalářského stupně. Dotyční chtít můžou, ale budou si muset doplnit znalosti, což zase taková sranda není. Co se týče koukání skrze prsty, sám jsem průmyslovák, takže s Ing. nemám problém.
Co se týče třetího odkazu, popsal jsem na začátku. Dotaz zněl na konkrétní obor, nikoliv na ostatní, které nikterak nepopírám.
Čtvrtý odkaz, ano, je i akademický architekt. Ale považuji ho za koncepčně jinak pojatý obor.

Netvrdím, že ing. nemůže dělat kvalitní architekturu, stejně jako, že architekt je automaticky zárukou kvalitní architektury, nebo nemůže být spíše inženýrem.

Pro Vencu: Doufám, že Vám dají na AW dostatek prostoru pro předvedení "lopatkového" umění. Už se moc těším na Váš inovativní přístup.
Příspěvek od zednice Maruška Zednice 08.10.07 17:16
Je to novinka (od letošního nebo od minulého roku), ale i holky na FSv ČVUT, co vystudujou Arch a Stavitelství budou Ing. Architekt. Zvláště pak v magisterské části studia jsou předměty koncipovány tak, abychom měli srovnatelné vzdělání s FA.
Příspěvek od zedníka Venca Krumpáč 08.10.07 21:50
Ano ano milá Maruško...i dívky mají možnost tento titul získat. Za svojí poctivou a tvrdou práci na stavbě si ji jej jistě zasloužíme..... Však my už vymítíme ty "moderní" ohyzdnosti a navrátíme architektuře krásu v podobě ladně prostých a funkčně dokonalých pravoúhlých tvarů..Pravá a poctivá pálená cihla bude opět vládnout stavbě.
Fsv vs. FA František Podolský 08.10.07 22:17
Jak píše Maruška zednice - rozdíl je teď mezi FA a Fsv A+S, že mgr. program na FA je 5 let (3 Bc. a 2 Mgr.) a na Fsv 6 let (4 Bc. a 2 Mgr.), tuďíž obsah učíva v teorii a urbanismu je srovnatelný (po magisterské fázi studia). Fsv má rok navíc inženýrských předmětů. Tím nepopírám umělečtější zaměření FA. A UMPRUm je co se týče architektury zase jinde.
Fsv vs. FA František Podolský 08.10.07 22:56
Jak píše Maruška zednice - rozdíl je teď mezi FA a Fsv A+S, že mgr. program na FA je 5 let (3 Bc. a 2 Mgr.) a na Fsv 6 let (4 Bc. a 2 Mgr.), tuďíž obsah učíva v teorii a urbanismu je srovnatelný (po magisterské fázi studia). Fsv má rok navíc inženýrských předmětů. Tím nepopírám umělečtější zaměření FA. A UMPRUm je co se týče architektury zase jinde.
Jednání akademického senátu Fsv CVUT František Podolský 09.10.07 11:06
http://www.fsv.cvut.cz/senat/as2005/z26.htm ,
bod 6.2: 6.2
Program Architektura a stavitelství usiluje o získání tzv. EUROakreditace, zatím v jednání, dva státy vznesly připomínky. V rámci ČR akreditace schválena včetně titulu "Ing. arch."
euroakreditace n 12.02.08 16:50
jojo, fa cvut tu euroakreditaci ma. pan profesor labus by to jiste vysvetlil
ACETA misko 13.02.08 03:53
aj podla mojich informacii uz dany studijny plan FSv bol zo strany ACETA zamietnuty po vyhradach greckej strany a odmietnuty, takze pokial cely studijny plan nezmenia, asi tazko niecoho dosiahnu...

mimochodom, myslim, ze CVUT by si malo konecne vyriesit tuto otazku, toto "zdvojenie" vyuky architektury je neopodstatnene a myslim aj zbytocne. naviac - ako sa da sudit podla postoja komisie ACETA - ani nie je rovnocenne...

nejake informacie sa daju najst v poslednom buletine FA - v rozhovore s labusom. vid:
http://www.fa.cvut.cz/_alfa/alfa-08-02.pdf
Ing.arch.-fsv ČVUT bazy 14.02.08 12:36
Taky mi to nedá,abych si nerýpl do FA.Další důkaz k tomu,co řekli ostaní je v članku 10, http://www.fsv.cvut.cz/legislat/statut07.pdf ale nic si z toho nedělejte.Uznávám,že asi budete dělat hezčí věci než my.Berte to jako malou satisfakci za to,že jste i ing. a nemusíte se mořit se 3 semestry betonů.
ing. MgA. Ing. Arch. Pedro Gonzáles 14.02.08 16:23
VAROVÁNÍ: TITUL NENÍ PATENT NA ROZUM!
ach jo promovani ing, promovani arch a neumej cist a hledat Martin Malec 01.07.08 01:29
hele vsem moulum co maj milion titulu a neumi zachazet s informacema,, bezte na www.vutbr.cz.......pak fatulta stavebni .....pak odkaz:::studenti,,,pak odkaz:::studijni programi... tam si najdete odkaz:::::architektura pozemnich staveb.... a tam sou informace,,,,,,,,,,,kdo je i tohodle neschopnej,, tak po bakalarskym programu muzete jit na magisterky (ktery samozdrejme jeste neni otevren protoze je to novy obor a nikdo jeste nedokoncil bakalare - az jej dokonci prvni rocnik tak se otevre, magistersky program jeho¨z absolvovanim bude titul -------Ing. arch,,
akreditace EU petan 29.08.08 22:25
citace: '' Prof. Masák vznesl připomínku, že když je kvalifikace „architekt“ brána jako postoj, proč se tedy pořád diskutuje o délce trvání studia atd. Obdobně arch. Potyszová zmínila, zda není podstatnější obsah a rovnoměrnost výuky než délka trvání. Prof. Bittnar se domnívá, že vše je politická záležitost, atak proti Boloňské deklaraci jako politickému rozhodnutí. Prof. Lábus upozornil, že jednotlivé státy akceptovaly různě a často méně důrazně než ČR Boloňskou deklaraci v rámci organizace svého vysokého školství; ACETA není proti Boloňské deklaraci, přijímá studijní programy v délce 3+2, nepodporuje však 4 leté a jako doporučení pro další případnou činnost expertní skupiny nechá preferenci 5 letých studijních programů. Na jednání padla informace, že cca 60 % architektonických programů přešlo na strukturovaný model vysokoškolského studia, dělený na bakalářský a magisterský program. Přechod z 6letého neděleného programu na model 3 + 2 oznámila na jednání Francie. ''
Jestli to chápu dobře, tak kdyby byl na čvut program ne 4+2, ale 3+2, tak už akreditaci máme... byrokracie rulezs... A ještě jsem vůbec nepochopil, co komise myslí tím, že 4 roky je málo na titul arch....Po 4 letech máme max. titul Bc.... a jako perlička na závěr je to, že na systém bakalář+ nadstavba přechází i Francie... To asi Řecko takový postup také napadne. Nemluvě o výrocích arch. Lábuse, kterému nevím proč naše fakulta leží v žaludku...
titul vga 01.09.08 07:06
..docela mi rozesmála ta diskuse ohledně titulů. Myslím si, že je úplně jedno jestli je architekt Ing.arch., arch., Ing., Mga. nebo Akad.arch. ... ono záleží na tom, jak se kdo dokáže prosadit a co za mín zůstane!!! Světoví architekti své tituly většinou neuvádějí.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.