Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Deskriptivní geometrie
Deskriptivní geometrie adis jay- m 12.05.06 20:35
čaute lidi,
chci se zeptat jestli když chci studovat architketuru je hodne potrebna deskr. geometrie.?
a jestli je na to nějaká literatura nebo knihy. A jestli se to vůbec dá studovat jako samostustudium.
díky za rady......:-o
No...tak... šakal 12.05.06 22:29
...záleží na tom, která škola to bude. Na každé technické škole totiž učí deskriptivu v závislosti na svém vlastním oboru. Takže deskriptiva stavařů není totéž, co u architektů a už vůbec ne ta, kterou se učí strojaři. Na ČVUT do člověka násilím nahustili, dá se říct "od základu". Ovšem, zkušenost ze střední školy se rozhodně hodí. Alespoň člověk netráví čas tím, že přichází na kloub něčemu, co už může znát ze dřívějška a může se věnovat příjemnějším předmětům. U architektů se na ČVUT kladl důraz na tyhle věci:
1) kuželosečky
2) tělesa obecná i rotační (řezy, průniky, osvětlení)
3) plochy (rotační, kvadratické, přímkové, šroubové, translační a klínové)
3) promítání - Mongeovo, kolineace, afinita, axonometrie, středové...jen málo se učí kosoúhlé
4) perpektiva - dvojúběžníková a tříúběžníková + zákresy do fotografií (tzv. fotogrammetrie)

V zásadě stačí jen tahle skripta:
- "Deskriptivní geometrie", Jaroslav Černý a Kamil Maleček, ČVUT 1988...to je pro stavaře; zde je vše o kuželosečkách, promítání a plochách
- "Deskriptivní geometrie", Jan Kopecký, ČVUT 1990...ta je speciál pro architekty; zde je navíc perpektiva, osvětlení a fotogrammetrie - mimochodem, ta se snad ze všech vysokých škol v republice učí jedině na architektuře ČVUT

Je sice možné, že mezitím vyšlo něco dalšího, ale na nějaké ediční aktivity ČVUT bych moc nespoléhal. Každopádně, jestli od starších spolužáíků seženete tohle a dopředu si to pročtete, tak jste fpoho - i když se tenhle předmět na ČVUTučí docela drsně.

Hodně zdaru (7:- ))
brno digy 13.05.06 15:18
v brně je deskriptíva jen jeden semestr a myslim že je dobré o ní něco vědět předem, z knížek se možná dá něco vyčíst, ale není nad ústní vysvětlení s tvorbou obrázků, protože v knížkách už je všechno hotový a která čára se rýsovala první a která druhá pak člověk musí pracně zjišťovat. Výuka v tomto směru je na téhle škole dost zanedbaná, přednášky sou celkem o ničem, protože se tím člověk neprorýsuje. Cvika taky nic moc (rýsování přísavkovým kružítkem a vypsanejma fixama na bílou tabuli ), ale tam se člověk aspoň něco naučí.Mě nebyly skripta k ničemu, měla sem dva sešity ze střední a stačilo to. Nový pro mě byly střechy a perspektíva, jinak sme brali z výše uvedených body 1) 2) a tu druhou 3), zkouška byla jednoduchá.
...jo...nejsou skripta jako "skripta"...(7;- )) šakal 13.05.06 19:22
....V těch, co jsem uváděl, je postup vždy očíslovaný, takže se v tom dá zorientovat snadno. Ale jak říkám, jde už o dost staré knížky, takže nevím, jak budou dostupné.
fsv cvut Jan Pačka 14.05.06 15:40
dobry den,studuji na fakulte stavebni cvut-obor architektura a stavitelstvi.v prvnim semestru po nas chteli to,co psal pan sakal ovsem navic o fotogrametrii!ktera je podle meho nazoru nejtezsi a na strednich skolach se neuci k nauceni mi stacily skripta,ktera napsal pan Černý pro rok 2006...na cvicenich jsme pak vse proletli,ale dalo se to zvladnou a nakonec byla deskriptivni geometrii jednou z lehcich zkousek.v druhem semestru se probiraji rotacni telesa(konoidy,paraboloidy,hyperbolicke paraboloidy atd.) a na konci se dela seminarni prace,ktera obnasi zhotoveni modelu urcite plochy......snad to staci
fsv cvut klaarkax 14.05.06 21:45
Ahoj,chci se zeptat Honzy,jestli by se trochu nerozepsal o 2.semestru geometrie na cvut,ted me ceka tolik "vytouzena" seminarni prace a nevim jak moc se mam snazit,abych dostala potrebny zapocet.
diky
přijímačky Jeniček 17.05.06 22:10
Pokud ti de o přijímačky na arch do Prahy je to primitivum...nauč se stereometrii...a od kámoše si nech vysvětlit základní příklady v mongeově promítání...sem měl plnej počet bodu a deskriptivu sem nikdy neměl...
prijmačky.... ** Honza** 17.05.06 22:31
Z.D.A.R. Chci se zeptat co je na prijmačkách z deg na FA v brně dik!...
brno jarča stružková 18.05.06 19:51
já dělala přijímačky z DG před dvěma rokama a byly takový zmatený, zaprvé sme se dozvěděli, že zadání je špatně, takže jedna skupina si přepsala název jednoho bodu a druhá musela komletně přerýsovat kus toho zadání- Dále mě udivilo to že se asi na šest lidí nedostalo zadání a paní pedagožka se jala narychlo kamsi volat a pak jim ho nakreslila na tabuli (nakonec jim ho teda někdo přinesl, ale je dorbý cpát se dopředu,jeden nikdy neví). Samotný zadání bylo taky "něco", jak když to někdo dělal na koleně těsně než sme přišly. Kroužek o průměru tří milimetrů byl bod A, přímka p byla tlustá taky asi tři milimetry, takže o nějaký přesný rýsování nikomu nešlo. Za úkol sme měli sestrojit elipsu, pak nějaká mogeovka a ještě něco lehkýho, ale na tý DG zas tak nezáleží, pokud se člověk dostane přes talentovky, tak už to je celkem v klidu.
Praha Pietro 19.05.06 12:00
Na přijímačkách je každý bod dobrej, takže nezanedbat.
Problém je ale v celém čvutu tento: je to technická škola, má ve znaku kružítko, takže i na umělecké fakultě se uči deska. Nepočítejte s tím, že je to procházka růžovou zahradou.
Můj pocit je takový, že v prváku je deska předmět, který vám sežere spoustu času, přestože je její využití je dosti problematické.
Velký rozdíl je ve stylu výuky na fsv a fa. Zatímco na fsv je to defakto okrajový předmět, tak se tak učí. Na FA je to také okrajový předmět, ale učí se stylem, jako byste bez desky nemohli byt architektem. Je to v přístupu vyučujících. Kdyby doc. Černý z fsv na učil na fa, pak se dá říct, že by bylo v čechách daleko více architektů. Pokud by prof. Hájková učila na fsv, pak by byl v čechách fatální nedostatek stavebních inžinýrů.
Každopádně při volě FA, doporučuji ostrou tužku a začít si zvykat na kružítko, pravítka a křivítko už od kolébky.
Deska Lautrec 19.05.06 14:36
Jestli je hodne potrebna deskr. geometrie kdyz chci studovat architekturu? No asi jak kde... Zjednodusene plati, ze vsude jinde nez na FA ČVUT deskriptivu prumerny student s primerenou pili zvladne. Dokonce si dovolim tvrdit, ze ho muze i bavit, pac alespon v naznaku napodobuje urcity tvurci proces, kdy z nekolika bodu a primek nakonec muze vzniknout zajimavy objem. Zvlast kdyz se srovna s ponekud stereotypni matematikou, neustalim derivovanim atd... ale to je spis subjektivni dojem. Pravdou ale bohuzel je, ze na FA CVUT je clovek nucen nejet latku pochopit, ale i ziskat urcitou virtuositu s pravitkem, kruzitkem apod, aby byl schopen vubec stihnout sve znalosti predvest v casovem limitu. coz si vyzaduje prece jen delsi casovy prostor na pripravu nez odpovida poctu kreditu a vubec vaze predmetu. Tim tak tento, pro me docela zajimavy, obor dost trpi. Stava se postrachem a budi odpor. Coz je skoda, protoze si myslim, ze ikdyz je fakticky mrtvou zalezitosti, tak ma stale patrit k obecnym znalostem architektu, stejne tak jako treba matematika byvala nutnosti u filozofu... Proste bystri mozek, zlepsuje predstavivost a nektere plochy se daji treba vyuzit i v praxi... Problem v Praze ovsem je, ze misto aby architekturu priblizoval, tak ji z vyse zminenych duvodu od studentu spise odtrhava...
Re: Deska Pietro 19.05.06 16:06
Tak to je přesná definice problému v Praze. S tím nemohu nic jiného než souhlasit
To: Klaarkax Jan Pačka 19.05.06 20:13
promin,nejak nestiham...k tomu modelu: Ja budu delat model a rozbor jestedu...je tam hyperbolicky paraboloid a valcove plochy,takze se k tomu da docela i dost napsat....nejdes si veci na netu a jen z nich udelam souvisly text plus obrazky....nas ucitel,rikal ze by mu to melo stacit...tak uvidime...
dg na fa ČVUT pupken 20.05.06 19:54
Vcelku souhlasím s víše napsaným.... Je pravdou, že pokud ti osud nebude nakloněn a do tvé cesty ti připraví překážku jménem Vlaďka Hájková, měl by sis hledat uplatnění v jiném oboru. Na FA tato paní dokonce číhá i na matematice, takže sečteno, podtrženo ji můžeš během studia potkat 3x resp. dvojnásobně, pokud si každý předmět s ní pro velkou lásku zopakuješ... Takže pominu-li neustálý stres z hrozby vyhazovu, je zde ještě jeden problém. Neustálé rýsování příkladů na procvičení a rysů (každý min. 1 z cvičných důvodů) povede k tomu, že na příjemnějsí předměty nebudeš mít dostatek času a škola se ti tak může velmi rychle znechutit...Takže má rada zní-deskriptivu si určitě oživuj už teď, ale hlavně posiluj nervy a pilnou práci.
oprava pupken 20.05.06 19:57
pardon...výše se samozřejmě píše takto
Vlad´ka Hájková stracena 21.05.06 11:28
Zdravim všechny lidi. Příští rok nastupuji na FA ČVUT, když už je tady profesorka Hájková takto hodnocená, docela by mě zajímalo jestli je nějaká možnost se této paní vyhnout. Dík za každou odpověd´ 8)
Odpoveď kytar 21.05.06 12:18
No jestli je se jí možné vyhnout?
o tom pochybuju. jestli jdeš na fa cvut tak to budeš mít vážně moc hustý.
Ale nějaká možnost tam určitě je ale je asi 5% takže hodně zdaru ve studiu dg.
A jinak snaž se s ní komunmikovat v dobrém a dostat si ji alespon trochu na svou stranu i když to je docela těžké lépe řečeno nemožné. ale jinak dá se to u ni přežít
...ona je Hájková už Prof.?... šakal 22.05.06 15:31
...To snad ne?! Že už by takhle postoupila?...

No, jelikož dotyčná zkouší jak deskriptivu tak matematiku, je prakticky nemožné se její osobě vyhnout. Pokud vám bude osud mimořádně příznivě nakloněn, připadne některý z vypsaných termínů na dobu její nemoci - v takovém případě ji zastupuje doktorka Kolářová, která je o mnoho lidštější, ikdyž ani ona nedá zkoušku "zadarmo".
Jinak...ono je to na tom FA ČVUT asi opravdu systémová věc. Když ještě matematice vládnul doktor Hník a deskriptivě asistentka Kopřivová, tak to byla pro mnohé studenty smrtonosná kombinace... Koukám tedy, že tradice trvá (7;- )) (7:- /)
to Jan Pačka jardaČ 24.05.06 21:54
Na Ještědu není hyperbolický paraboloid, ale rotační jednodílný hyperboloid, ale jen kousek. A zkus tam do semestralky pridat treba neco o tom, jak se zamezuje kmitani konstrukce vezovych staveb, na Jestedu je system tlumeni kmitani taky pouzit, to pak bude bezva. Hezky model je mozne udelat z kartonovych lamel, mam jej u sebe v pracovne, je mozne se jako inspiraci prijit podivat.
drobná aktualizace pro stracenu kachna 25.05.06 01:11
v posledních málo letech se v dg na FA ČVUT udál nepatrný leč pozitivnín posun: už z ní neděláš zkoušku,ale "pouhý" klasifkovaný zápočet, který spočívá v napsání několika drsnějších testíků. Ale otevírá to prostor pro nesetkání se s Hájkovou, cvičící jsou 3 a každý opravuje testy svých kruhů, takže šanci posuď sama. Během prvních 2 týdnů by snad měla být možnost (?) cvičícího/Hájkovou změnit (záleží na rozvrhu) ale v tomto případě bych si možná pospíšila víc, po 2 týdnech už by taky nikde jinde nemuselo být místo vzhledem k její pověsti - viz všude tady kolem. Nutno ale říct že ani Hájková nejni nepřekonatelná a její výklad je rozhodně nejlepší z těch možných. Kolářová je sice lidštější,ale moc jsem toho od ní nepobrala. Přeju šťastnou volbu
ještě otázečka stracena 25.05.06 16:54
Mockrat děkuji za radu, snad ji vhodně využiji a usnadní mi to jinak určitě těžký život na FA. Jěště by mě docela zajímalo jestli je na FA nějaký jiný člověk ve stylu paní Hájkové, kterému bych se měla vyhnout nebo jsou tam jinak kamarádsky založení a pohodový lidičky?
mno kachna 26.05.06 13:04
jsou tady samozřejmě lidé v různých stylech a záleží i na tvém stylu... ale nade všechny bych vyzdvihla pana Mráze (PS), toho ráda oželíš zejména v případě pokud si nerada necháváš sprostě nadávat do nejrůznějších zviřátek jiinak jsou tady všichni móóóć kamarádský
Hájková Isanan 27.05.06 10:02
No já asi měla "to štěstí" a paní Hájkovou nemám ani na dg ani na matematiku (končím 1. ročník, zatím více-méně úspěšně). Takže paní Hájkovou znám jenom z přednášek a pak když nám jednou zaskakovala na cvičení a jednou jsem si u ní nahrazovala matematiku a musím říct jeden poznatek. Vysvětluje opravdu skvěle. Nikdy jsem neměla pocit, že by zmateně přeskakovala nebo nedostatečně objasňovala látku. To jak vrací rysy nebo opravuje písemky, je věc jiná. Přesto znám dost lidí, kteří u ní deskriptivu udělali.

Add. ing. Mráz, mám ho už druhý semestr. V prvním semestru jsem s ním neměla nejmenší problém, teďko je to trošku obtížnější, protože jsem trochu ve skluzu. Za to ale on nemůže a většinou na konzultacích mimo cvičení byl i docela milej. Ale umí být i pěkně nepříjemnej a někdy se mu vlastně ani nedivim.
Ale co já vím, tak u nás v kruhu dal v zimním zápočet všem a trojek velmi málo.
to jardaČ Jan P. 27.05.06 10:09
vážně?to by bylo hodně fajn!já sem se do toho ještě stejně nepustil a inspirace by byla dobrá!můžu se jen zeptat kdy a kde teda sídlíte?předpokládám,že někde na ČVUT a to by nebyl problém....no a to s tím hyperbolickým paraboloidem byl samozřejmě pořadný úlet,za který se teď dost stydím!
to Jan P. jardaČ 27.05.06 13:09
Fakulta stavebni CVUT, B 107. Ta premena nazvu je casta, zadna velka tragedie. Urcite byvam v utery odpoledne.
Hájková jenik 16.11.06 23:19
Hájková jde přežít. Jen musí člověk počítat s tím, že deskriptívě věnuje víc času než je zdrávo. Stačí ale pár probdělých nocí a víceméně se neni čeho bát
au_au_au klarkka 17.11.06 12:58
:o zlovšechzelfutrál
FA CVUT ananas 29.11.06 21:13
no hajkova je urcite drsnejsia ako srubar a kolarova, je aj tazsie napisat u nej test, teda ma fakt hooodne vysoke naroky...ale: vysvetli perfektne, hodiny s nou nie su nudne, lebo clovek ma co robit aby pri nej stihal, doma sa hodne narysujete, aby ste to dali.fakt nejde len o to rozumiet tomu, ale vediet vsetko premysliet rychlo a hlavne presne rysovat. ale zas je spravodliva= rovnako drsna ku vsetkym da sa s nou vyjst a ani napisat pisomku nie je nemozne..len sa na to nesmiete vy...
Ještěd OSkar 28.01.07 02:21
Na Ještědu je rotační traktrix...
dg na fa čvut bonbon 10.02.08 17:26
Abych řekla pravdu, dg na fa čvut patří mezi největší noční můry, Nemůžu souhlasit s tvrzením, že když se na to člověk nevykašle, že se to dá zvládnout, znám spoustu lidí, kteří se deskripci věnovali opravdu hodně a stejně jim to nebylo nic platné. Několikanásobné předělávání rysů kvůli malichernostem, vysoká náročnost testů a přísné hodnocení ze strany hájkové vám deskriptivu znechutí tak, že už v životě neuvidíme pravítko nebo kružítko bez toho, aby se vám nezvedl žaludek. přeju všem hodně štěstí, protože ústav nosných konstrukcí a hájkovou budete mít navždy spojenou s noční můrou. a pokud uspějete, můžete si gratulovat, mnoho podobných případů není.
dg na fa čvut Iv 10.02.08 20:31
Ahoj lidi. Jak to tady tak pročítám, začíná se mi zdát, že takhle fa nebyla nejšťastnější volba... Je možný přežít dg, když jsem z malýho gymplu, kde se dg neučí? Mám takovej neblahej pocit, že ne... Půlroční samostudium je přecijen něco jinýho než čtyři roky ve škole. Dík moc;o)
...Zmiňujete Ústav nosných konstrukcí... šakal 10.02.08 20:54
...Jakpak to tam teď vypadá? Já měl tak trošku černej puntík zapsanej u Vítový na "beton" - ta byla taková hodně studená a nepříjemná, když dal člověk najevo jen trochu nejistoty či nedovtipnosti. Ale jinak mi tam přišli ostatní lidi docela ucházející...
dg na fa cvut morgian 24.02.08 18:26
bonbon to s uspesnosti trochu prehani, tak 80 procent studentu to zvladne, drive ci pozdeji (jsem ted ve tretaku), desku na gymplu jsem taky nemela a zvladla jsem to, je pravda, ze to rozhodne neni prochazka ruzovou zahradou a ze vas to odtrhava od predmetu, kterym byste se venovali radeji...a navic, ze vsech tri kantoru ma Hajkova nejvetsi uspesnost, cili vyhodi nejmene studentu, i kdyz to u ni maji tezsi, ale v zasade si na tento predmet stezuji vsichni, at uz jsou u kohokoliv, negativni i pozitivni ohlasy muzete slyset na vsechny kanotory, zalezi na tom, kdo komu sedne
dg na stavárně chaos 24.02.08 19:55
Zdarte všeci myslite si že je výhodou mít deg 2 roky na stavárně? Nebo je to jen nepatrny náskok?
Hájková? tympan 24.02.08 20:36
čau, myslíte, že byste teda někdo mohl poradit koho si vybrat na tu DG, (a když bude mít čas tak třeba i na jiné věci), se všemi výhodami i nevýhodami, (jestli teda vubec de, nějak si vybrat) člověk který vubec nemá představu se i s pomocí této diskuse špatně orientuje...dík moc
DG HÁJKOVÁ kružítko&křivítko 29.02.08 23:31
Milý Tympane, doporučuji Ti HÁJKOVOU, ne vážně, nedělám si srandu. Měla jsem s ní matiku i desku - oboje dobrovolně, na gymplu jsem desku neměla, takže byla pro mě nová. A JDE to udělat. A pokud by se ti to přeci jenom nepovedlo napoprvé, tak napodruhé to dáš levou zadní, jelikož tě to Hájková naučí.To co tady bylo řečeno, na obhajobu Hájkový, je pravda. Má nejmenší procento lidí, který vyhodí, vysvětlí skvěle látku a k těm rysům - nevím, co kdo považuje za minimální kvalitu k odevzdání, ale já jsem předělávala rysy pouze v případě, že jsem v nich měla chybu - takže, dokud jsem ji neopravila Ruku na srdce, většina nepřijatých rysů vypadá jako kdyby si do nich někdo nejdřív zabalil svačinu, takže pokud zkrátka rýsuješ tak, že to potom vypadá jako narýsované a ne podivně umatlané, tak ti to vezme. Možná má ještě ráda barvy a různé umělecké techniky - potom to přijme na 99% Zkrátka, chce to ukázat, že nad tím přemýšlíte a že vás to alespoň trochu baví, což je poměrně složitá věc, když vám kažký říká všelijaké fámy o DG a FA ještě než tam jdete - osobně doporučuji - neposlouchejte všechno co kdo říká, nevěřte tomu doslovně a hlavně to neaplikujte na sebe - spousta lidí tu desku vzdá, protože to má 24 hodin na talíři od spolužáků, že to neudělá. Je to zkrátka takový strašák, který je lepší neposlouchat, stejně to nakonec jednou musíte dát! A s těmi nočními směnami nad rysy - tohle je bohužel realita studia na Architektuře - stejně tak jako můžete trávit noc s rysem, tak se vám to může povést i s Ateliérem, Pozemním stavitelstvím nebo něčím jiným. Procházka růžovým sadem to není. Cestou se stane, že ztratíte většinu ideálů - ne - li všechny, ale pokud v tom máte jasno a víte, že chcete studovat Architekturu, tak to stojí zato! Sice okolo Vás bude spousta kamarádů. kteří se rozhodnou studovat na VŠE alias nejtěžší střední škole v ČR, a pořád jim bude zbývat spousta času na brigády i flákání se, a navíc dostanou vysokoškolský titul jako vy,ale hlavně to NEVZDÁVEJTE! Má to smysl, protože VY jednou budete dělat to, co vás skutečně BAVÍ!
Brno FA Pajda 16.03.08 19:55
Mohl by mi prosím někdo poradit, jakým způsobem se nejefektivněji připravit na zkoušky z deskriptivy do Brna, když jsem ji nikdy neměl? Knihu, program... Jsou nějaké rozdíly v zadání na přímačkách na stavárně a Poříčí? Díky
to Pajda ... 17.03.08 00:10
No jestli jsi nikdy neměl deskriptivu, tak ti rozhodně doporučuji sehnat si doučování (nejlépe přímo učitele deskriptivy, i když nevím, jestli jde sehnat). Z počítačového programu jsem nepochytila nic, protože bez základů jsem absolutně vůbec nevěděla o co jde. A o žádné kvalitní učebnici nevím. Já jsem s učebnicí jako samouk začala pracovat až poté, co jsem už měla základy deskriptivy. A nejefektivněji se pak připravíš rýsováním, za těch pár měsíců se toho dá dost stihnout.
deskriptiva na prijimackach Hana S. 24.11.08 13:52
Prosim,mohl by mi nekdo prozradit jakym zpusobem probiha deskriptiva na prijimackach na FA do Prahy a do Brna??jedna se o test nebo primo rysuju podle zadani?je to hodne tezke?Ja na gymplu desku nemam ale chodim na soukrome hodiny...ale stejne je toho strasne moc a trochu v tom plavu...tak me prosim uklidnete!!!dekuju
A co kresba???? paja 20.02.09 14:44
Mohl by prosím někdo přiblížit kreslení a spol. na FA ČVUT.
Neustále se diskutuje o DG, ale mne by naopak zajímalo vše ohledně kreslení, jaké jsou nároky, co se kreslí. Zda-li musí být každý student architektury dokonalý kreslíř či stačí jen nějaké základy viz přijímačky.
Velmi děkuji
Výuka Deskriptivy Pete 08.03.09 16:42
Zdravím, studuju stavební inženýrství na FASTU v Brně.Naše škola udělala jednu parádní věc.Když zjistila,že člověk rýsující milion čar,které jsou už ze třetí lavice v přednáškovce jen nějaká změť a stejně to lidem nic nedává,vydala multimediální CD-ROM, kde je vpodstatě všechno.Výklad k jednotlivým kapitolám,definice,jak to dělat a hlavně konstrukce,kdy si to pustíte a jen si klikáte a on to krok po kroku-bod po bodu rýsuje.Pro samouky asi ideální věc.Kdyby měl někdo opravdu zájem, tak mi napište email a mohli bychom nějak vymyslet jak to rozšířit pro ostatní deskriptivní zoufalce:D
CD Mira 12.03.09 20:23
Ahoj, to cd by se fakt šiklo takže jestli ta nabídka platí tak mi pls napiš na mira.blaha@email.cz
cédo Ivet 13.03.09 13:39
Zdravím, zní to lákavě Taky by se mi to šiklo!!! Kdyžtak můj mail je ruslerova@tiscali.cz Díky!
vyuka deskripce (fa cvut) ten co to (po)zna(l) 13.03.09 19:53
no, myslim ze ten vas programek znam, ale uprimne, pro ty zvas, co studujete na fa cvut, moc novyho se toho nenaucite. Respektive i kdyz se naucite vsechno, co v tom programku je, stejne to uplne nestaci, takze se na to hlavne nespolehejte a peclive studujete v rytmu Hákošru.
Kresba Aja 15.03.09 20:19
No VT změnilo se v podstate celé osazenstvo kresby. Ale nemá cenu z ní mít nijaký strach jsou to docela oddychové hodiny.
Kružítko&křivítko - mám velmi milou zkušenost se všemi "deskriptiváři", jako jediní mají vždy vše připravené a pro studenty se snaží udělat první poslední pokud student chce látce rozumět. Což ovšem neznamená že jsem neprorýsovala noci... :- )
Deskriptiva CD Pete 15.04.09 18:21
NEchodím sem moc často.A rozhodně nebudu každému psát, pokud máte zájem, ozvěte se mi na MAIL.

Tencotopoznal: Je to možné.CD je dělané pro výuku deskriptivy na VUT.Takže nemusí splŇovat všechny požadavky a materiály.Taky nevím, co jsi poznal za verzi.To CD se aktualizuje a nenazval bych to "nějakým prográmkem" v současné době to slouží jako plnohodnotná studijní pomůcka pro distanční studium(tedy bez pomoci učitele).

Architekti asi používaj jiné zobrazovací metody, na CD je Mongeovka,kolmá axon.,lineární perspektiva,kótované promítání,šroubovice a šroubové plochy.
CD Pete 15.04.09 18:22
Jo a ještě kuželosečky,kolineace a afinita...
DG Denisa 28.12.14 00:28
Ahoj letos se budu hlásit na FA ČVUT a budu dělat přijímačky z deskriptivní geometrie. Mám z toho docela strach, protože jsme to na gymplu nebrali. Byla by tady prosím nějaká hodná duše a napsala by mi, co se v přijímačkách nejčastěji objevuje? Případně na co se zaměřit a co se učit? Děkuji
DG Eliška 30.12.14 19:24
Deniso, studuju prvním rokem na FA ČVUT a před rokem jsem na tom byla stejně jako ty. Bála jsem se, ale po zkouškách jsem zjistila, že docela zbytečně. Sice jsem měla nějaké doučování, ale moc mi to nepomohlo (a vzhledem k tomu, že se ptáš až teď, tak to asi vůbec nemá cenu řešit). Testy z dg mě přišly dost těžké, ale získala jsem 4/10 za cvičení, které byly jen o prostorové představivosti. Dále tam je mongeovo promítání a stereometrie, které jsou vážně zabijácké. V prváku mě dg překvapila, že mě docela i baví. Ano ještě jsem nepsala test, ale mám za sebou 2 rysy a z předmětu mám docela dobrý pocit. Nečekala jsem, že tam budou i mnohem horší předměty :/

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.