Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Notebook pro studenta FA
Notebook pro studenta FA adonejr 24.09.16 11:00
Už to tady bylo, ale doba notebooků je zase úplně jinde než v roce 2013 atd. Proto se ptám, jdu studovat architekturu, pomůže mi někdo s výběrem noťasu? Moc se nevyznám, takže vím jen co noťas musí určo mít, ale neumím z toho vybrat ten nej. Od studentů vyšších ročníků vím - nejlépe 4 jádro, 8gb ram, full HD display, min 15 palců. Cenově asi nejlépe do 30 tisíc, dá se to?
ntb plk 24.09.16 19:17
Já bych ještě přidal, že procesor rozhodně intel, nezapomeň na grafickou kartu - spíš od Nvidie - minimálně 950M nebo lepší (devítka označuje generaci karet a ta 50 třídu - platí, že vyšší je lepší). Display je podle mě lepší matnej. Do 30 tis. se vejdeš v poho. Víc do notebooku stejně nemá smysl vrážet. Když budeš potřebovat časem nějakej pořádnej stroj, tak je vždy lepší stolní pc. Taky bych doporučil na doma (nebo na kolej) dokoupit nějakej větší monitor.
ad plk architekt 26.09.16 13:41
RAM zvětšit na co to jde - min. 16GB, HD nahradit nebo doplnit SSD diskem, samostatná grafická karta od nvidie, čím rychlejší vícejádrový procesor, tím lepší, velikost displeje neřešte, stejně nakonec zjistíte, že bude nejlepší pořídit velký samostatný monitor (i 17"ntb je na pořádnou práci moc malý a na přenášení zbytečně velký a těžký), samostatnou klávesnici + myš + koupit externí HDD a na něj vše pravidelně a zodpovědně zálohovat. Do 30k se vejdete v pohodě, pod 20k asi ne.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.