Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Studium VŠ architektury Brno, Praha nebo Dánsko?
Studium VŠ architektury Brno, Praha nebo Dánsko? Hofy 02.02.15 14:34
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti, nebo by mi nemohl poradit jakou cestou by bylo nejlepší kdybych se dal?
VUT Brno-Fast, CVUT Praha-Fa,Fsv nebo studium architekrury přímo v Dánsku - Kodaň?
Talentovky mám už skoro za sebou a vypadá to, že jsem přes všechny prošel, ale začal jsem hodně přemýšlet, jestli bych nezkusil i to Dánsko. (Dánské studium je prý na hodně vyšší úrovni, ale nemám to nijak ověřené)
Děkuji za jakékoliv postřehy.
Dánsko EVO 02.02.15 17:03
Pokud jsi se už do Dánska dostal, táhne tě to tam, nemáš tu závazky a nebude Ti smutno po domovině a máš naději se tam uživit během celého studia, tak jdi rozhodně do Dánska, při studiu si hledej konexe na kanceláře, ať máš ze školy, kam jít a už se nevracej. Máš výbornou příležitost, jak se z téhle díry dostat.
dansko Narachiel 02.02.15 17:36
Co se týče českých škol, není mezi nimi žádný významný rozdíl, všechny vám dají kvalitní vzdělání, pokud ke studiu přistoupíte zodpovědně a s chutí.
Pokud máte tu možnost (hlavně finanční prostředky - a to díky dánským životním nákladům opravdu nemalé), studium v Dánsku bych vám nicméně určitě doporučil. Ani asi ne tak kvůli jejich vyšší úrovni (mají spíše jiný přístup, aspoň co se týče mé osobní zkušenosti se studiem na Vitus Bering a se spoluprací s absolventy kodaňské KADK), ale hlavně kvůli větší šanci pak v Dánsku zůstat a uchytit se jako architekt. Dánsko a sever obecně je země architektům zaslíbená - ne ani tak finančně, ale spíše způsobem práce (země, kde se dá uživit nesčetnými soutěžemi, no považte) a typem zakázek, ke kterým se dostanete. Ale je to o tom, jestli chcete opustit ČR.
Osobně bych asi doporučil kombinaci bakalář ČR, magistr Dánsko (resp. bakalář ČR + výjezd Erasmus v rámci něj do Dánska, abyste si to takříkajíc "osahal").
Přeji hodně štěstí!

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.