Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Příjímačky na UMPRUM 2014
Příjímačky na UMPRUM 2014 Mar 11.08.14 10:26
Ahoj, bude se někdo letos hlásit na UMPRUMku ?
letos? imho 11.08.14 13:06
Nene, letos nikdo...
.... Mih 21.09.14 19:03
Ahoj, jakej ateliér?, já mam možná v plánu III.
FA → UMPRUM Laisen 10.11.14 13:40
Čao,
jsem v prváku na FA ČVUT, časem se u mě objevil rozpor mezi tím, co jsem čekala, že budu studovat a tím, co vlastně studuji - co ze mě vlastně bude. Zazděný architekt za zdí z rysů, výpočtů, výkresů na pozemko....odtržený od přírody a prostředí, které má přetvářet.
Na začátku semestru spousty nadšených tváří plných motivace studovat architekturu. Později prázdné schránky čekající na naplnění cizími názory a informacemi, aby mohli vše zpracovat, jak se po nich žádá. Přežijí jen technici a na duších citlivých umělců budou přibývat jen rány. Trpím, když nemám čas být v přírodě, poznat po roce podzim, trpím, když nemám inspiraci k myšlení, trpím, že po mě nikdo ani vlastní názor nechce. A tak se ptám, je to na architektuře UMPRUM jiné?
Krásný den
Pro Laisen EVO 10.11.14 15:31
Myslím, že jsi to vystihla hezky a miluju tu mladickou nezkaženost a nezařazenost mezi škatulky. Škoda, že v nás ty ideály nemohou zůstat i v praxi. Taky jsem měl takovou hlavu a mrzí mě, že mi nezůstala.
Pokud chceš žít život přírodou, uměním, filozofií a rozhodně nechceš řešit jen a neustále technické a ryze praktické otázky a brát za to mrzký peníz, tak zavčas uteč, než si zkazíš život. Ale nezapomeň vzít v úvahu, že práci pak budeš hledat ještě hůře, než jako klasický český architekt takto popsaný (respektive asi ji ani nenajdeš). Ale můžeš se ještě přeorientovat. VŠUPka Tě asi nezachrání, neboť tuším, že z ní nebudeš o stavařině vědět mnoho a bez té se jako architekt v české provincii neuživíš. Doporučuji přečíst si celou diskuzi na toto téma.

http://archiweb.cz/comments.php?action=show&category=5&id=12 7068

Je výživná a stojí za to. Já ji mít před očima ve 13 letech, tak zlámu všechny tužky i pravítka a už se jich nikdy nedotknu.
Pro EVO Laisen 10.11.14 17:42
Děkuji, tak rychlou odpověď jsem ani nečekala a je pro mě důležitá. Pokud se chci hlásit na jinou školu, mám velmi málo času. Netoužím mít peněz jako šlupek, já nechci zabít svoji tvořivost. Asi jsem najednou pobrala až moc odvahy a přemýšlím o tom jít studovat malbu. To by mě případně vzali až příští rok a mám dva roky pryč. Moc mě mrzí, že mě odkaz asi špatně odkazuje.
Pro Laisen praktik 10.11.14 20:16
Pokud budete toužit po tom zachraňovat životy, léčit a ošetřovat, stejně se neubráníte tomu, mít dokonale nastudovanou anatomii, znát latinsky každou přiblblou kostičku a mít v hlavě miliony indikací a kontraindikací všemožných léků. Na začátku je naivní a romantický sen, ale cesta k němu vždy vede přes hluboké poznávání. Konkrétně FA ČVUT mne připravila pro praxi architekta alespoň natolik, že můžu nejen snít a procházet se podzimní zahradou a vykreslovat si v ní v duchu budoucí dům, ale také rozumím tomu, proč se dobrovolně omezuji a nestavím svým klientům vzdušné zámky bez koncepce.
FA ČVUT Martin 10.11.14 23:13
Laisen : Tvoje pocity jsem zažíval uplně stejně skoro celý bakalářský studium. Kde do tebe lejou dogmatický informace, s přístupem udělej a nemluv. Nejhorší čím se můžeš provinit je přinést třeba vlastní detail na pozemko, kde ti odpoví a kde jste to jako viděla ? :D

Na druhou stranu musim říct, že na škole je spousta skvělých pedagogů jak v ateliérové tvorbě tak mimo (Ševčík, Guzdik, Vorlík), takže jde o to dobře vybírat, umět pracovat s časem (prioritami) a říct na jaké předměty má cenu myslet a jaké jenom odevzdat. Na magistru kde je volnější výběr se už dá studovat podobně jako na UMPRUM ale budeš mít tu výhodu technického základu, takže tak černě bych to neviděl

Přeju hodně odvahy a svobodného ducha
ten odkaz na diskuzi EVO 11.11.14 17:17
Pardon, odkaz už nefunguje, takže prostě je to v diskuzi a to vlákno se jmenuje "absolventi architektury".
pro Martin fff 12.11.14 23:24
je vidět, že z tebe na FA udelali presne to co Laisen nechce aby se jí stalo

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.