Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Příprava na studium architektury
Příprava na studium architektury Klara 14.04.14 21:30
Jsem sice teprve v prvním ročníku na gymnáziu, ale od letních prázdnin bych se chtěla pomalu začít kreslit, případně i trošku studovat a proto se chci zeptat, co všech se požaduje na přijímačky? Jaká jsou témata na talentovky? Je potřeba znát i nějakou teorii, případně jakou knížku byste mi doporučili?
Taky se chci zeptat, jak velký důraz se během studia klade na fyziku?

Pozn. Zajímají mě pouze VŠ v Praze!
odpověď student 16.04.14 20:29
Osobně si myslím že přípravovat se už tak brzy je opravdu předčasné,tedy kromě kreslení, toho není niody dost . Většinu vědomostní teprve získáš ve škole a přijímačky nejsou zas tak nezvladatelne ( především řešíš li pouze Prahu ) aby ses na ně připravovala léta předem. myslím že by ses měla mrknout na zbytek diskusí, najdeš tam víc informací než sem sám schopen poskytnout.
Zvláště... Winter 17.04.14 08:10
...pak na diskuzi "absolventi architektury" :D
Re Petr Kašpar 17.04.14 08:48
Ahoj,
takhle brzo bych zatim jenom chodil na nejake kurzy kresby. Co mi v prvnich rocnicich nejvice chybelo oproti lidem ze stavebky je hlavne znalost AutoCADu a podobnych programu, nicmene to neresi primarni snahu se na skolu vubec dostat. Me hodne pomohlo znat zadani z minulych let, otazky se moc nemeni. Na jednom kurzu ktery jsem pred prijmackama navstevoval je ucitelka schranovala za nekolit let a poskytla vsem studentum. Takze bych doporucil nejak kontaktovat ty, co prave prijmacky delali a zapsat si od nich co nejvic otazek. Za tech par let co vam zbyvaji by se toho melo dat sehnat dost.
To vam snad zajisti pruchod k pohovoru, tam proste projevte zajem o obor, znalost nejznamejsich architektu a jejich praci je bonusem. Ja sam ani pohovor nepotreboval, ale slysel jsem ruzne pribehy, od debat proc vlastne chce clovek studovat tuhle skolu, po postaveni k oknu a vyzvu k popisu veskery zajimavy architektury co je videt=).
No a klasicky, nechci vas od architektury zrazovat, ale vezte ze trh je architekty celkem presycen a studim taky neni nejlehci. K casove narocnym ukolum do skoly je taky pro budoucnost velice vyhodny pribrat nejakou praxi v atelieru, takze na volny cas muzete skoro zapomenout. (Samozrejme ze se da skolou i relativne bez odporu proflakat, ale bez praxe pak muze byt setkani s realnou situaci na trhu prace hodne prekvapive.)
Preju hodne uspechu a at vam nadseni do architektury vydrzi.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.