Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

příprava ???
příprava ??? mr.unknown 15.07.12 13:00
Zdravím, před nějakým časem jsem se rozhodl ke studiu architektury.Teď přes léto jsem si sehnal brigádu,abych si mohl zaplatit seminář (kurz) kreslení v plzni,abych se se řádně připravil na talentovky.Přesto mám pocit,že trochu zaostávám v teorii ( historii architektury).Rád bych se vás zeptal,jestli mi mužete doporučit pár titulů,které by mě aspoň zběžně připravily. Mockrát děkuju
Příprava Tom 17.07.12 12:21
Na zběžnou přípravu bych doporučil Dějiny architektury od antiky po součřasnost, vydal slovart. Na dlouhé zimní večery pak Evropskou architekturu pd Wilfrieda Kocha.
prvě si přečíst MUFNA 17.07.12 13:47
než se začneš připravovat ...doporučuji prvně projít diskuze .....jako např. : http://archiweb.cz/comments.php?action=show&id=127068&catego ry=5
Příprava Vu z ústavu 18.07.12 19:25
Podle mého názoru je příprava na přijímací zkoušky na architektonické školy věcí dlouhodobou. Čím dřív začneš, tím líp. Na kurzech kreslení tě mohou připravit dobře, pokud bude vyučovat kvalitní lektor. Ale nejlepší bude se spoléhat na vlastní píli. Doporučuji ti chodit do institucí, kde najdeš odbornou literaturu architektury. A protože předpokládám, že se ti za ně nechce dávat příliš peněž, shledávám nejlepší možností Vědeckou knihovnou města Plzně (pokud není v blízkosti tvého obydlí nějaká jiná). Roční poplatek je 70 Kč a ve zdejším volném výběru najdeš věž umění, kde je mnoho zajímavých architektonických publikací. Z titulů, které mi pomohly při přijímačkách ti mohu vyjmenovat např. čtivý "Tisiciletý vývoj architektury", zajimavá moderně zpracovaná publikace "Ismy", nebo si můžeš najít v knihovnách skripta vysokých škol např. FA ČVUT jich má relativně dost. Jestli se chceš na něco jiného zeptat klidně mě kontaktuj na q.vudinh@seznam.cz, moc rád ti pomůžu.
fa mrcho 30.07.12 03:09
ale keci, kurzy jsou celkem zbytečný, všechno se dá naučit sám. Historie najdeš na googlu, wikipedie, stačí se o tom zajímat, matiku či deskriptivu tě nejspíš už naučili ve škole takže no problem. Hlavně se nauč kreslit, mít základní představa jak funguje prostor a hmota, různé druhy perspektivy, začni skicovat budovy, ulice a předměty, není to jednoduché pro začátečníci ale nic nemožného. Já jsem na tohle připravoval zhrůba měsíc dva a prostě done, a to bylo před pár lety, dneska je to ještě jednodušší. Proboha vy jdete na architekturu, není to tak těžký jako jiný umělecký obory.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.