Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Přijímačky na FA 2013
Přijímačky na FA 2013 Nikdo 02.07.12 11:28
Haha, chtěl jsem být ten, kdo to založí. A teď se může radit další "generace" prváků..
--- cws 03.07.12 22:26
Prosím Vás, jelikož jsem ještě na začátku a taky budu (snad) uchazeč o studium architektury v tomto roce, tak prosím - zdržte se nevěcných otázek a nebo po přijímačkách otázek typu "mám bodů, bude to stačit?", strašně to znepřehledňuje diskuzi.

Á propos.. České veřejné VŠ mají snižovat počty prváků - letoškem to začalo, neví prosím někdo o kolik snížily počty přijatých fakulty architektury? (jmenovitě na FAU TUL, FA VUT a FA ČVUT)

A abych byl i trochu nápomocný uchazečům o studium, tak kromě "klasických" škol architektury se zde objevil i soukromý institut - http://www.archip.eu/cs/ - to jen pro informaci, protože má za sebou první rok (nic konkrétnějšího ovšem o něm nevím)
--archip h 04.07.12 10:20
To je opravdu skvělé - 90 000,- na semestr opravdu nemám. O snižování jsem četla - prý je to doporučené číslo a školy se tím řídit nemusí - což ale znamená, že vzhledem k finanční náročnosti těhlech škol jsou asi nuceni se tim řídit.. no tak hodně štěstí všem!
Předměty na FA cws 10.07.12 21:36
Jelikož jsem nedávno zjistil, že mnoho uchazečů pořádně neví co za předměty je na fakultách architektury, tak jsem se rozhodl, že se zde podělím o nějaké - totiž mnoho uchazečů, bohužel nejvíce z řad gymnazistů, kteří nemají tolik informací o povolání architekta nejsou zrovna mile překvapeni, když zjistí, že architektura je z velké části "stavařina" - jsou tam stejné předměty jako na stavebních oborech, ale jsou obohaceny o nějaké další části. A tak mě napadlo, že kdo to ještě neví, měl by zjistit co vůbec chce studovat.

- katalog předmětů FA VUT - http://www.fa.vutbr.cz/pages/seznam_akt_predmetu.aspx?lang=c z&menu=3
- seznam předmětů podle ročníků FA VUT- http://www.fa.vutbr.cz/files/studium/seznam_predmetu_bakal11 12.pdf
- předměty oboru architektury na FAST (musíte vybrat "fakulta stavební") - http://www.vutbr.cz/studium/predmety
- předměty FA ČVUT - http://fa.cvut.cz/Cz/Predmety
- předměty na FSv ČVUT (rozdělené podle kateder) - http://www.fsv.cvut.cz/predmety/katedry.php
... myslím, že na TUL v Liberci a na stavební fakultě v Ostravě se to moc lišit nebude, musí mít stejné předměty..
-----------------> ve zkratce, studium architektury nezahrnuje jen navrhování a kreslení v ateliéru, ale také např. rýsování základů, výkopů, kanalizace, "plynu", počítání (a rýsování) nosníků (bet. desky - např. prostě uložené, křížem vyztužené, ... - příklad: http://www.fce.vutbr.cz/BZK/simunek.p/BL05/po_obvode_podepre na_deska.pdf - počítá se to zcela jistě i na FA), sil a momentů působících na konstrukci (např. na příhradový nosník), ...

Tím bych jen chtěl, aby jste si našli nějaké podrobnosti o studiu, velice nemile mě překvapilo, když moje sestřenka rapidně změnila zaměření z architektury na nějaké humanitní.
Re: cws Radek Suchánek, vedoucí Katedry architektury FUA 11.07.12 15:30
Vážený kolego, pokud si myslíte, že na Fakultě umění a architektury TUL máme stejné předměty jako na Stavební fakultě v Ostravě, jak uvádíte ve Vašem komentáři: "... myslím, že na TUL v Liberci a na stavební fakultě v Ostravě se to moc lišit nebude, musí mít stejné předměty.." tak Vás ubezpečuji, že se pletete. Nevím z čeho vyvozujete, že musíme mít stejné předměty? Nemusíme a nemáme! Koneckonců absolveti z Ostravy nemohou získat autorizaci ČKA, v současné době mohou získat autorizaci pouze ČKAIT, neb studium v Ostravě neodpovídá standardům, které požaduje ČKA. Jak plyne z názvu naší faktuty, naši studenti, oboru architektura, mají možnost se přímo konfrontovat s výtvarnou či environmentálně-designovou tvorbou, jež zajišťující naše umělecké katedry a činí tak, to Vás mohu ujistit. S úctou Radek Suchánek
odpověď cws 11.07.12 19:04
Velice se omlouvám. Ovšem, takto to myšleno nebylo - samozřejmě, že jsou obě studia rozdílné, tvrzení se vztahovalo k výše uvedeným fakultám - totiž v tom smyslu, že obor 'Architektura a urbanismus' na FA TUL bude mít podobnou skladbu předmětů jako tentýž obor na FA ČVUT a VUT, totéž jsem předpokládal i u FAST v Ostravě (v porovnání s Fsv ČVUT a FAST VUT).
deskriptivka tram 14.07.12 23:34
Jelikož na našem gymplu se nevyučuje přímo deskriptivní geometrie jako taková (jen základy v matice - planimetrie, stereometrie), chtěla bych se na ní blíž podívat sama a před přijímačkama se trochu připravit (chápeme že? :D) Prohledávám internet i městskou knihovnu a pořád nemůžu narazit nějaký pořádný materiál k učení.. Nemáte nějaké doporučení?
to tram V 15.07.12 13:33
v knihovně VUT si můžeš koupit modrá skripta Konstruktivní geometrie, potom si můžeš koupit nabo stáhnout CD, jehož autory jsou profesoři VUT a nakonec si ještě můžeš zaplatit týdenní kurz deskriptivy, který ti škola nabídne, jestli projdeš talentovkama
josef Deskriptiva? 15.07.12 15:57
Ve směrnicích o příjmacím řízení na rok 13/14 ze stránek FA VUT není v obsahu druhé části příjmací zkoušky uveden test z deskriptivní geometrie. Znamená to, že FA tento rok od deskriptivy u příjmaček zcela upouští? Nebo se integruje do testu z matematiky? Prosím o upřesnění, díky!
des M 15.07.12 19:15
vypadá to že od deskriptivy upustili a větší význam je kladen na pohovor, který získal bodové rozpětí 0-50 bodů. celkový počet bodů za přijímačky pak zůstavá stejný, jako letos.
kurzy A. 12.08.12 19:58
Třeba by někoho zajímaly připravované výtvarné kurzy na FA ČVUT:
http://www.facebook.com/VytvarneKurzyNaArchitekture
to cws T 13.08.12 09:13
Já teda nevím, jak vy, ale když jsem se hlásila na architekturu, byla jsem moc ráda, že si můžu v diskuzích přečíst, kolik zhruba v ten a ten rok stačilo k přijetí a jak lidi řešili body. Počkej, až budeš čekat na výsledky, jak se budeš třást, co ostatní a budeš to chtít v rámci pravděpodobnosti úspěchu porovnat...
příprava josef 13.08.12 21:02
Dovolím si jistou sociologickou sondu - jak to kdo má, teď ke konci prázdnin, s intenzitou přípravy? Jede už někdo Otroky 24/7 a zdá se mu jen o úběžnících? Nebo tohle si většina nechává až na poslední měsíce, snad dokonce týdny? Alespoň občas si vyjdete s blokem na náměstí, anebo se většina v tyhle dny ještě bohorovně fláká (jako já) ?
příprava dumbledore 14.08.12 19:26
Josefe, nemáš trochu zkreslené představy? Jaké úběžníky? hlásíš se přeci na architekturu. Blokem na náměstí asi myslíš kresbu - no koho kreslit baví, tak už kreslí od mala. A intenzita přípravy není důležitá, když víš proč na tu školu chceš, tak se určitě dostaneš.
josef úběžník 14.08.12 23:08
No, mám na mysli úběžníky v perspektivě. Které se řekl bych při hlášení na architekturu docela hodí.
příprava tram 15.08.12 23:52
Já zatím úspěšně jen plním knihovničku literaturou, kterou si stejně přečtu až v lednu, jak se znám :D ale chystám se, chystám... :D ještě si užívejme volna, dokud ho máme!
deskriptiva Eva 19.08.12 23:27
Mate jeste pres pul roku, nehrotte to tak jestli mate talent a aspon trochu vas to zajima, tak to je asi dulezitejsi nez priprava, okouzlit prijimaci komisi muzete i se zakladnima vedomostma a nemusite mit nacteno x bichli
příprava FA ČVUT Janeedooe 06.09.12 16:36
Zdravím, letos chci určitě zkusit jak Prahu tak Brno- architekturu. Chci se zeptat z čeho jsou letos přijímačky a na zkušenosti z loňských let, na co se ptají u pohovoru? A když dáte testy a talentovky, jdete automaticky na pohovor nebo se může stát, že už vás přijmou? Díky
Příprava FA ČVUT eee 07.09.12 00:54
to Jannedooe: na pohovor jdes pouze tehdy, kdyz mas mezi 36-49 body z predchozich kol prijimaciho rizeni, jakmile mas 50 a vic, tak te berou automaticky bez pohovoru... jinak u pohovoru se ptaji na oblibene architekty, spis chteji soucasne, na oblibene stavby, urcite na zajimavosti ve vasem meste, je dobre si najit jednu vec z vaseho mesta, ktera fakt zaujme, neco vedet o nazoru na ni, napriklad co si o ni mysli mistni a tak, o architektovi, ktery ji postavit a tak podobne pak taky proc chcete studovat architekturu, v praze se mi ptali proc zrovna ČVUT, koukaji na obrazky, jinak je to asi vsechno
říprava FA ČVUT janeedooe 07.09.12 10:32
eee: Díky, a přijímačky z matiky, degu a talentovky?
.. .. 08.09.12 08:03
Den otev. dveří výtvarných kurzů na FA ČVUT
17. září na FA ČVUT ve 4. patře v učebně 404 od 15 hodin informace o kurzech které jsou vypsané i teprve v plánu.
http://www.facebook.com/events/100993476723495/
den otevřených dveří bět 13.09.12 20:41
Ahoj,
chtěla jsem se zeptat - nevíte, kdy bude den otevřených dvěří FA ČVUT? Na stránkách se mi to nepodařilo najít..

A taky - tenhle dotaz tu bude asi už posté - dělají se na ČVUT přijímačky z deskriptivy? Nebo mi stačí jen matematika ze všeobecného gymplu?

Jsem v septimě na osmiletém gymnáziu a teprve budu začínat s přípravou.. Myslíte, že je to pozdě?
Díky
to bět xx 13.09.12 22:04
bět: ježiši, to je tak těžké se podívat na stránky čvut? Je tam jasně napsané, že fakulta architektury DOD nepořádá a na stránkách FA je sekce přijímací řízení a jsou tam informace o posledních proběhlých přijímačkách a co požadovali. Tohle mě dojímá, chcete tam studovat a na internetu se neumíte podívat, co po vás chtějí.
xx v. 14.09.12 13:59
Kdyby šel poslední příspěvek lajknout, neváhala bych a udělala to. V podstatě všechny vaše dotazy se daj najít na stránkách...bože
to xx a v. b 14.09.12 23:59
Aha, tak to promiňte, jestli jsem vás mým dotazem nějak pohoršila. Na internetu jsem to studovala dost podrobně, ale o dni otevřených dveří jsem nenašla nic.
A co se týče deskriptivní geometrie, tak to se omlouvám, už jsem si to našla. Spíš bych uvítala nějaké osobní zkušenosti s přijímačkami, zvlášť z DG, ale tak to se asi nechám překvapit nebo si tady projedu všechny diskuse, abych zas někoho nenaštvala. Času je dost, že..
Matika DN 19.09.12 17:09
Ahoj, chtěla jsem se zeptat - někoho kdo s tím už má zkušenost: Je na architektuře matematika těžká? Popřípadě zvládl by to člověk s trojkou z matematiky na gymnáziu?
x cws 19.09.12 18:40
FA ČVUT
- poznámky od studentky.. i s výpiskama, učebníma textama, je tam toho hodně, ale spíš odborný věci
http://zroutik.cz

- http://mat.fsv.cvut.cz/skripta/nummet/ams.pdf - skripta numerické matematiky, nejspíš se to tam bere, ale NEVÍM, nejsem student (katedra matematiky zajišťuje výuku matematiky i pro FA)

- ze stránky 'předměty' na ofic stránky FA ČVUT

"Předmět navazuje na středoškolskou matematiku a rozšiřuje teoretické znalosti studentů v oblasti základů diferenciálního a integrálního počtu v rozsahu, který odpovídá potřebám odborných předmětů, především statiky a stavební fyziky. Studenti jsou v přemětu seznámeni s matematickým popisem křivek a ploch, získané znalosti mohou využít při práci v CAD systémech."
Matika ... 21.09.12 20:52
http://15122.fa.cvut.cz/?page=cz,matematika ... stránky předmětu. Pro mě byly například nové jen parametrické křivky a plochy, ostatní jsme brali na střední (gympl), takže to celkem šlo. Pro dost lidí bylo ale vše nové a kombinace s ostatníma předmětama pak byla smrtelná. Chce to na střední dávat pozor a hlavně se to snažit pochopit, nějaké biflování postupů je na dvě věci...Ze střední se vám bude hodit analytika, funkce, derivace, případně integrály...
Domácí práce linlin 30.09.12 15:33
Ahoj, začínám se připravovat na příjímačky na FA a chtěla bych se zeptat, jaká témata by měly mít domácí práce, které se odevzdávají? Malba, kresba...? Krajina, portréty, zátiší, domy a stavby....? Děkuju
přijímací řízení_fa čvut JJ 30.09.12 17:55
Přátelé, je tomu sice již 7 let, co jsem se na příjimačky připravoval stejně jako vy (FA ČVUT), takže se asi leccos změnilo, ale všeobecně lze říci:
- kdo to jen tak zkouší, protože neví, co chce, nechť tam ani neleze
- matematika se naučit dá, co kdo kdy měl za známku je uplně jedno - důležité je se učit, obdržet zápočet a poté vše zdárně během pár měsíců zapomenout, protože znalosti z matematiky, tak jak jsou přednášeny jsou zcela nepoužitelné - z matematiky budete nejčastěji sčítat, odčítat, násobit (faktury, kóty)
- pro někoho asi zcela překvapivě se na architektuře člověk musí zevrubně naučit i to, jak se navrhují konstrukce, zejména proto, abychom v praxi dokázali komunikovat se statiky, inženýry stavaři a dalšími
- stavařské předměty jsou v povinné formě obsahem pouze bakalářského studia, na magisterském stupni již základní penzum "umíte" :D
- všeobecně jako všude jinde - architektura je spíše o Vašem zájmu, dokončit školu dokáže každý, kdo se bude chvíli snažit - ukončené studium architektury z Vás architekta neudělá, pouze obdržíte titul - jak s ním naložíte je už pouze na Vás
- architektura je spojením umění a techniky, pokud máte vztah pouze k jedné ze zmíněných částí (nebo dokonce žádné), pak pro Vás studium architektury postrádá smysl. Architektura je umění, umění je architektura - kdo chce jen chodit na "nějakou" školu, aby mu doma nenadávali, že je nula a nemá k tomu žádný vztah, nechť se škole obloukem vyhne, bude pro něj utrpením a v nejhorším případě školu dostuduje a bude vesele prznit krajinu kolem sebe
- kdo to má v sobě a ví co chce, ten vše s trochou píle lehce zvládne

Přeji mnoho štěstí k přijímacím zkouškám těm, kteří vědí, proč jdou studovat právě tento obor, ostatní zvažte své možnosti dříve, než-li bude pozdě...

Mějte se krásně, Jakub
přijímačky FA VUT S 07.10.12 00:00
Příprava na architekturu nespočívá v tom, že se dva týdny před talentovkama snažíte vykreslit si ruku, abyste byli dobří - takže když tady někdo říká, ať to půl roku před tím nehrotíte, že máte čas - je to blbost, čas sice máte, ale jen když ho využijete. Jestli vás to baví, kreslit budete a pokud ne, tak tam nechoďte. Dělejte si návrhy a pohybovky každej den, třeba chvilku, ale fakt hodně to pomůže, pak budete i víc v klidu a budete mít jistotu, že otroky stihnete. Nevím, jestli je letos zas interiér nebo exteriér, nicméně zkšejte všechno, nevyplatí se zkoušet si jen kuchyni nebo jen obyvak, protože vás to baví , pak budete pod tlakem a budete rádi, že můžete použít něco, co už jste kreslili a nemusíte nic vymýšlet -s těmi zadáními nejsou zas tak nápadití. Nekreslete záclonky s mašličkama ani čudlíky na domácích spotřebočích, kliky, polštáře na posteli, medvídky, obrázky visící na zdi nebo stojící na stole ani kliky. Zaměřte se na to podstatný. A k matice - letos (jsem v prváku na FA VUT) už ji máme jen jeden semestr, spojenou s deskou a žádný základy se neberou ani se nic neopakuje, takže pokud jste deskriptivu nikdy neměli - jako já, stojí za to si s někým vysvětlit aspoň základy a nahnat to na matice - já měla s desky asi 5 bodů, za vyrýsování zadání a teď celkem plavu - bída bída. Nicméně, přípravný kurz na FA na desku je k ničemu, stejně to nikdo nechápal, pokud se to neučil už někdy dřív. Matematika nevím, ale ta je na přijímačkách sakra lehká. Pohovor - je jim celkem jedno, co víte nebo nevíte, musíte zapůsobit, uvědomte si, že úplně každý říká, jak strašně moc chce na architekturu, kamarád jim řekl, že se o to vůbec nezajímá a rozhodl se někdy v říjnu a měl myslím 20/25 - takže mějte svoje názory a buďte osobití. Jinak se hodně ptají na všechno - současnou architekturu, oblíbenou, ukazují obrázky, chcou, abyste kreslili, co se vám líbí - je to opravdu hodně různý. V Brně se hodně ptají na funkcionalismus...jak jinak. A jak již řekl mladý muž Jakub, ten, kdo to má v sobě, to zvládne levou zadní, ten, kdo ne, bude rád, že se nedostal, bylo by to pro něj jen utrpení.
deska xx 08.10.12 20:47
Co jsem viděla nové podklady k přijímačkám, myslím, že deka na FA VUT už vůbec není
přihlášky tram 12.10.12 00:35
Tak už nám vyhlásili podmínky pro letošní přijímací řázení.. takže hurá na vyplňování přihlášek a všechnu administrativu kolem Přeju nám všem, abychom s tím měli co nejméně potíží.
Deskriptiva ČVUT M. 12.10.12 17:30
Jsem teďka v prváku na ČVUT... nemám přehled v tom, jestli je deskriptiva tendle rok na příjmačkách, ale todle by vám (hlavně v mongeově promítání) mohlo pomoct : http://15122.fa.cvut.cz/?page=cz,elektronicka-skripta ... teda mě by to asi minuly rok pomohlo a kdybych se na to podívala, tak bych třeba měla víc jak 3 body z DG :D ... architektuře zdar!
příjmací řízení ČVUT L. 22.10.12 16:40
Chtěla bych se zeptat na test z přírodních věd..Co můžu očekávat a jestli se dá nějak naučit na tenhle test, jestli existuje nějaka kniha z testy nebo nějaké vyhraněné okruhy? Co se týče všeobecného testu, tak bych se opět chtěla zeptat, co můžu očekávat? děkuji za odpověď
to L. kiwikw 01.11.12 11:13
Byly tam opravdu základní věci z chemie, biologie, fyziky, zeměpisu... Třeba co je trojný bod, jestli je vápník kov, jestli je kadmium jedovaté, komu patří gibraltar, ... Nevím, jestli má cenu se na to nějak učit, možná jedině projít svoje středoškolské zápisky z těhle předmětů
Všeobecný test - co napsal Alighieri, řecká filosofie, co se týče architektury tak třeba řazení architektů podle období, jak šly za sebou styly, kdo postavil Tugendhat, prostě už odbornější otázky.
Jak už říká název, je to o přehledu a ten se za dva týdny naučit nedá
INFO Třeťák, FA VUT 05.11.12 00:04
Pozor maturanti, už víte, jak budete maturovat, ale jaké budou přijímačky na FA do Brna vědět nemůžete, protože to zatím s určitostí neví ani vedení školy. Jedna věc je ale jistá: OTROCI URČITĚ NEBUDOU rýsuje se něco nového, ale nechte se překvapit. Kdo talent má a ví o tom, je předem přijatý; kdo talent má a neví o tom, ten se to dozví, až ho přijmou, kdo talent nemá a ví o tom, ten by se měl snažit kreslit seč mu tužka stačí; kdo talent nemá a neví o tom, ať se FA obloukem vyhne...
pomůcky u testů tram 05.11.12 15:23
Ráda bych se zeptala, jestli je dovoleno u testů z matiky (ČVUT, TUL) používat tabulky a kalkulačku.
FA VUT, DG Sl. 06.11.12 09:27
Velmi mně zarmoutilo že z přímaček na FA VUT vyřadili deskriptivní geometrii, neb ji už dva roky studuju a spoléhala sem na to, že na ní nahraju dost bodů.
Prý desku nahradili nějakou znalostí těles v prostoru, nemá někdo tušení, co by to mohlo být? Co jsem pochopila tak nějaké průniky a výseky těles. Nemá o tom někdo zjištěno něco víc? jaký příklad by tam tčřeba mohl být nebo tak něco ?
kresba Verča 25.11.12 11:52
Ahoj, byl by někdo ochotný mi poslat na mail nějaké práce, nejlepší, co je u talentovek? Kreslím dlouho,ale nevím, zda se víc na výkrese zaměřit na zvládnutou perspektivu nebo na detail a stínování. Díky
re: kresba REK 27.11.12 10:55
Talentovky jsou od toho, aby poznali zda máš talent , zda se umíš výtvarně vyjádřit. Čím rozmanitější obsah - tím lepší : tzn. od perspektivy / zachycení prostoru / barevnosti, až po detail. Vhodné je i přinést více grafických technik ( zvládnutých). V době kdy jsem se hlásil na školy bylo u talentovek několik úkolů / určitá abstrakce založená na nějakém hesle- např. dynamika (nakresli co si pod takovým pojmem představuješ), dále zachycení nějakého prostoru (např. místnost v které zk. probíhala, kresba podle modelu atp. Věř mi: minimálně 70% studentů architektury neumí vůbec kreslit, a většinu svých grafických děl vyplodí možná u přijímaček -.což je ostuda. Tudíž, pokud si myslíš, že umíš kreslit - no problemo
testy Verča 27.11.12 17:04
Ještě se chci zeptat, jsou všechny testy - matika, deg a všeobecko formou kroužkování- a,b,c ? Nebo se v degu normálně rýsuje? Díky
Testy Ferin 27.11.12 18:07
.. no taky doufám ze se v DEGu jen krouzkuje.
re: testy Ctvrtkar 27.11.12 21:10
V desce je to půl napůl, musíte i rýsovat (tuším řez).
testy ada 27.11.12 22:01
neviem ci to tu uz niekto nepisal,ale rada by som sa spytala ktore veci z matiky z tej zbierky co je na nete treba vediet, myslim, z len temy 1,2,3,4, a 9..ale pre istotu sa pytam, dakujem za odpoved
kresba Verča 28.11.12 14:54
Díky, a mají rádi barvičky? Kreslí se i s pastelkama? Nebo tak něco?
příprava deskriptíva Eva 30.11.12 00:30
v záložce Elektronická skripta najdete probranou Mongeovku, naucte se zaklady - body, primky, roviny a bude vam to na primacky stacit jinak 2verca: krouzkovaci je vsechno krome deskriptivy, tam normalne rysujes a pohledy na telesa urcujes treba bokorys, narys a tak... a barvickama jsem na prijimackach kreslila, ostatni docela taky
re: kresba MP 30.11.12 14:18
U talentových zkoušek je myslím úplně jedno čím budeš kreslit, snad jen, že tužka je a bude samozřejmostí vždy.(ovšem taková tuž , má taky svoje kouzlo ).. Taková poznámka: jistě sama umíš posoudit, když vidíš nějaký obrázek - kdo, kde nakreslil - zda to má tzv. "v ruce / v oku" nebo ne ..ať už jde o cokoli. Tak přesně o tohle u talentovek jde. Někdo odevzdává perfektně do podrobna prokreslený obrázek, ale kvalita zachycených proporcí, rozměrů atd. tam nebude; a jiný odevzdá v pár tazích to stejné a dokáže tím popsat úplně všechno. Architektonická kresba je především vystihnutí myšlenky / názoru / návrhu / rozměru / proporce prostoru atp. pomocí zkratek, abstrakce a schopnosti obsáhnout to podstatné na zobrazovaném (nebudeš prokreslovat na střeše jednu tašku vedle druhé, nebo stéblo trávy jedno vedle druhého, člověka s přesným počtem prstů a zavázanými tkaničkami, ale spíše v několika čarách naznačíš členění, vlnovkou - pomyslné zatravnění a v nejlepším nějakou čmouhu s hlavou.. protože to prostě třeba není podstatné nebo vedlejší). Vždy jde zejména o to vystihnout co chceš výkresem říct. Architekt se vyjadřuje zejména graficky - mluví za tebe výkresy ( které buď někde pověsíš a budeš k nim mít možnost maximálně pár minut mluvit, jinak za tebe musí mluvit co je na papíře, nebo je posíláš klientovi na prohlédnutí nebo na úřad na schválení ... Těžko budeš někde na stavbě, případně na schůzce, kde nebudeš mít možnost lovit ve výkresech někomu vysvětlovat napojení toho či onoho, nebo že nad touhle deskou jezdí auta, tady chodí lidi a tady v rohu cca. tak či onak se zamýšlím nad houpačkou pro slony.... Prostě mu to v pár tazích nakreslíš, stejně jako v pár slovech / větách mluvíš o čemkoli jiném... uff. Doporučuji ti projít si knihy, které se zabývají architektonickou kresbou / abstrakci v architektonických výkresech, způsoby zakreslování architektonického prostoru, kreslení stafáže atp. taková skripta jsou k sehnání ..ale pozor, vyhni se obloukem těm novým skriptům, tím myslím cca. okruh 10 let zpátky a mladší.. to je doslova čítanka pro mazali... V antikvariátech jsou ty pravý poklady. např. co tady mám teď po ruce ::: skripta pro ČVUT, fakulta architektury ZPŮSOBY VYJÁDŘENÍ ARCHITEKTONICKÉ MYŠLENKY A KRESLENÍ STAFÁŽNÍCH DOPLŃKŮ od doc.Ing. arch. Josef Hlaváče, ak. mal. (1980), nebo ABSTRAKCIA A KRESLENIE ARCHITEKTONICKÉHO PRIESTORU Antal, Kušnir, Slameň (1968) .. hlavně klid / pevnou ruku a volné myšlenky... co víc si může člověk přát, když ho baví kreslit a graficky se vyjadřovat, než takovou práci jako je architekt. :D
FA Brno Majo 06.12.12 22:07
ahojte, má niekto aspoň tušenie(aj keď malé) čo za sochu by mohlo byť v Brne? a eŠte by som sa rád spýtal či by mi niekto nevedel poskytnúť nejaké vzorové testy z matematiky alebo aj na ČVUT Praha z deskriptívy,prír.vied a matematiky. Ak sa niekto taký nájde budem veľmi vďačný za hocijaký poskytnutý materiál. Poprosím na e-mail raven007@zoznam.sk .
Ďakujem za prípadnú pomoc. Majo
FA Brno say 10.12.12 11:25
nemá někdo ponětí, kolik je do Brna přihlášených uchazečů?
Popřípadě kdy na FA probíhajá talentovky (ve kterém týdnu) nikde to nemají napsaný, (na FAST, ano ale na FA jsem to nenašla) je tam jen něco ve stylu že to upřesní v přihlášce, jenže ta přijde kdoví kdy...
Majo>> testy jsou na stránkách školy, stačí hledat
talentovky FA BRNO x 10.12.12 16:30
Na rozvrhu zkouškového bylo napsané, že talentovky probíhají 14.-18. a 21.-25.1.
FA Brno pipi 14.12.12 10:03
Už chodí pozvánky na talentovky do Brna - začínají 10.1.
TUL povánka tram 16.12.12 02:06
Mě ve středu přišla pozvánka k přijmačkám na TUL. Takže už jen čekám na dopis ČVUT....
pozvánka janeedooe 16.12.12 17:27
Ve štředu přišel dopis z FA VUT- mám 15.1, teď už jen ČVUT
tul terezina 18.12.12 13:25
Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat phledně přijímaček do liberce... doufám že se tu na mě nesesypete jako kobylky.. prostě nikdy jsem si nemyslela že mám na to dostat se do liberce, tak jsem s tím ani nepočítala a chystala jsem se na prahu, jenže pak jsem byla téměř donucena a najednou jsem přihlášená i do liberce. No, líbilo by se mi tam dostat, ale nefandím si...akorát jsem se chtěla zeptat jaký mají tam rádi typy prací? Já mám samé zátiší, takže jak je v pozvánce napsáno že se oceňují originální práce a návrhy, tak mám asi trošku smůlu. Jak jste na tom vy? Jedete v zátiší/ barákové klasice?
FA pozvánka wM 19.12.12 12:09
Tak dneska přišla pozvánka k příjmačkám na FA ČVUT. 22.1. v 8:00 výtvarná a 23.1. v 7:00!! písemná a ve 14:00 pohovor. To v 7 je fakt chytrý..
tul re terezina tram 20.12.12 13:14
já mám od každého trochu, popravdě...
ČVUT FA pozvánka tram 20.12.12 15:29
Tak už mi to dneska taky přišlo, 24. a 25. přesně před maturákem, To bude něco. A tou vstávačkou na sedmou si u nás chtějí asi otestovat na ranní ospalost ne? :D
re: tul e. 20.12.12 15:51
Ahoj, zátiší a baráky určitě nestačí, i když samozřejmě taky záleží jak jsou ztvárněny. Musíš mít jasno v tom, co chceš svým portfoliem říct. Jestli ti jde o to ukázat "podívejte jak dobře kreslím", tak to je to poslední co je v Liberci zajímá. Z vlastní zkušenosti bych ti spíš poradil, abys do portfolia zařadila věci, který ukazujou tvou schopnost tvořit a koncepčně uvažovat. Víc než dvojrozměrné kresby, malby apod., mají váhu prostorové věci. Nemusí to být architektonické návrhy (to bych spíš nedoporučoval), ale třeba abstraktní kompozice na nějaké téma. Do portfolia pak dáš fotky.
Obecně je lepší jet na kvalitu než na kvantitu. Jakmile máš dva obrázky, který jsou defakto stejný, je lepší jeden vyřadit. Mělo by to být to nejlepší z nejlepšího.
Přes Vánoce času dost, tak do práce
TUL Sarca 29.12.12 12:04
Ahoj, hlásím se na TUL a jelikož není uveden formát ani počet prací, které se předkládají do 1.kola tak by mě zajímalo kolik jich máte vy a na co bych se měla při výběru zaměřit (perspektiva, budovy, zátiší... taková ta klasika, nebo spíše něco inovativního s originálním nápadem + měly by/musí práce přímo souviset s architekturou?) Také nevím co bych si měla představit pod architektonickým úkolem.
Talentovky Brno Kuba F. 08.01.13 20:07
Ahoj, chtel bych se zeptat mozna trochu na hloupost, ale na talentovkach do Brna na FA VUT se kresli na jakej format papiru? Muze to znit jako drobnost, ale chci mit co nejmin prekvapeni ten den.. diky za odpoved
re: Kuba F. eli 08.01.13 23:03
Formát na FA by měl být A2.
talentovky brno Peťa 09.01.13 19:35
Ahoj, nevíte někdo, od kdy jsou talentovky v Brně? Mně došla pozvánka na termín 11.1.2013, což je pozítří... Má/měl někdo dřív? Děkuju moc za odpověď...
re: talentovky brno adeer 10.01.13 10:12
Talentovky na fa začínají už dneska
FA P 10.01.13 11:58
Nechci od někoho protivně vyzvídat, jaké je zadání na letošních talentovkách... Ale mám jednu malou prosbu: v části interiér/exteriér/kompozice je zvoleno které z nich? Děkuju nastotisíckrát... To jediné mi stačí.
perspektiva janeedooe 10.01.13 19:58
Ahoj, jak jste na tom? Připravujete se? Já na to pořád celkem kašlu =D jinak se chci zeptat, u té perspektivy na ČVUTu nám zadají z jakého pohledu máme kreslit? Nebo je to jedno? =) díky
re janeedooe tram 11.01.13 00:55
No já se snažím nějak připravovat, ale to víš taky to nejde tak jak bych si přála....
FA ČVUT fa 12.01.13 17:10
Chtěla jsem se zeptat na příjmačkách na FA ČVUT co přesně mám čekat v přírodních věd? a v testu deskriptivní geometrie, byl vloni řez tělesa? děkuji za odpověď
Otroci nebudou? Míša 13.01.13 18:55
Zítra mě to čeká na Fa v Brně, relaxuju a psychicky se na to připravuju, ovšem teď mě dost vyděsil příspěvek, že otroci nebudou! No, doufejme, že si na nás nevymysleli něco horší... máte nějaké čerstvější informace? Tak všem hodně štěstí (ale ne zas moc - já se chci taky dostat).
pro Míšu P 13.01.13 21:38
Že otroci nebudou, jsem dopředu taky slyšela a bála se toho... ale je to jen hoax ... Toť ode mě vše.
Re: Otroci nebudou? p. (studující na FA) 14.01.13 11:30
asi nebudou do budoucna, uvažuje se o tom .. samozřejmě protože to všichni ví a čekají :D
to janeedooe: p. 14.01.13 11:34
já jsem dělala přijímačky na ČVUT r.09 a nic takovýho zadanýho nebylo... jen např. zakomponujte kouli do exteriéru..nakreslit perspektivu..
otroci fff 14.01.13 15:50
co jsou to otroci, prosím? :D
otroci petra s 14.01.13 17:50
http://www.artmuseum.cz/reprodukce2_pohled.php?dilo_id=636

http://217.115.252.254:1572/Dokumenty%20pro%20studenty/Dvo%C 5%99%C3%A1k%20Martin/4.%20Novov%C4%9Bk/1.%20Renesance/2.%20R enesan%C4%8Dn%C3%AD%20socha%C5%99stv%C3%AD/5.%20Michelangelo %20Buonarroti/2.%20Vrcholn%C3%A1%20tvorba%20do%20roku%201540 /15.%20MICHELANGELO%20Buonarroti,%20Rebeluj%C3%ADc%C3%AD%20o trok,%20%20cca.%201513,%20Mus%C3%A9e%20du%20Louvre,%20Paris. jpg
BODY Pavel 14.01.13 21:56
Ahoj, nevite, jak zjistit, kolik jsem dostal bodu v prvnim kole prijimacek na FA TUL, kdyz mi prisla jen pozvanka ke druhemu kolu? a na webu stag informace o bodech nejsou. DIKY
BODY tram 15.01.13 01:32
Tak to bych taky rády věděla...
FA Brno IL 15.01.13 11:03
na FA v Brně byl úkol nakreslit interiér a kostru soukromého letadla
FA VUT Pilot 15.01.13 14:21
na FA v Brně chtěli kostru soukromého letadla? Co to?
VUT janeedooe 15.01.13 17:35
Tak mám Brno taky za sebou. Socha- ale Otrok to NEBYL! a místo těles byl prostorový test a nakonec perspektiva kde se vyjádří vertikalita.
FA TUL KRK 15.01.13 18:24
byl jsem pozvan ke druhemu kolu talentovek na FA do Liberce. A taky bych rad vedel, kolik jsem ziskal bodu. Je tu jeste nekdo takovy? Krome tram a Pavel?
pro janeedooe Verity 15.01.13 19:13
prosímtě, co si mám představit pod prostorovým testem? To nebyla kresba?
pro Verity: ježek 15.01.13 20:28
Prostorový test není kreslení, je to zatrhávání správných odpovědí, něco na styl úloh z TSP.
Např. http://profuvsvet.ic.cz/obr/kostka.jpg a úkolem by bylo přiřadit ke každé kostce správný pohled z jiné strany (na výběr z asi dvacítky možností).
pro ježek Verity 15.01.13 21:36
aha, v té pozvánce píšou test prostorového zobrazování- geometrická tělesa( kresba tužkou) u toho bych právě čekala normální kresbu...tak děkuju za informace...mě přijímačky čekají ve čtvrtek a už začínám mít nervy
ČVUT Verity 15.01.13 21:38
Jinak kdo teda dělá přijímačky na ČVUT 24. a 25.1. ? :-D
ČVUT přijímačky se blíží Cuong 16.01.13 20:45
Zdar lidi, příští týden je s velkým T pro nás všechny, kdo se hlásí na FA v Praze. Já osobně je mám hned první dva dny (21-22.1.2013). Tento rok se ke studiu hlásilo 668 uchazečů a berou cca 310 !!! Což si myslím, že je velmi vysoké procento přijetí. Přeju všem hodně štěstí a zdaru . Intenzivně se připravujte, když to už máme před sebou ....spíše psychicky, vědomostně už je dost pozdě , spíš si něco zopáknout - doporučuju
to Verity tram 17.01.13 00:30
Jsem tvůj člověk! :D už se těším
cvut 21/22 majo 17.01.13 19:16
tiež mám 21/22, som zvedavý aké to bude pripravujete sa aj nejako bližšie na tie testy? a pri pohovore sa vačšinou pýtajú na aké otázky? a nakoniec, či si beriete nejaké portfólio.
pro tram Verity 17.01.13 20:06
Super, tak se tam asi potkáme :-D
to Majo Cuong 18.01.13 11:02
Na ty testy se nedá v poctatě naučit , Respektive matika a dg ANO, ale třeba všeobecný znalosti z Fy , Bio , Geo atd. to buď máš nebo ne. Ano na pohovoru se tě ptají a zjišťují jaký máš zájem o tento obor. Ohledně portfolia, já si ho osobně beru, ale psali, že to vůbec není třeba.
cvut21/22 Owi 18.01.13 18:50
Taky jedu 21/22, tak snad budem mezi těma šťastnýma 50+ bodů! :D
fa vut jjj 19.01.13 18:12
Tak co lidi.. talentovky na fa do brna už proběhly tak jak se cítíte a jaké byly vaše úkoly..? já byl v první skupině takže navrhnutí zahradního pavilonu z tří prvků....
fa vut Verity 19.01.13 21:59
Wow, to bych nechtěla dostat...já byla ve čtvrtek a měli sme navrhnout ložnici...
fa vut jjj 19.01.13 22:28
já to dostal vcelku rád.... o interiéru jsem slyšel... pokud se nepletu byl i loni přesně ten stejný ... zajímají mě oba pátky a pondělí ....
fa cvut dan 20.01.13 02:56
há, tak 23.1 mám zkoušku tak jdu se na vás talenty podívat :D všem přeji hodně štěstí. Jen žádný stress, přijímačka je lehoučká. Z kresby se opravdu dá snadno získat plnopočet bodu, matika a deskriptíva asi nebude vůbec těžké pro gympláci a všeobecné znalosti je taková fraška no :D
prům. design dan 20.01.13 02:57
jo a někdo na průmyslový design? to by mě zajímalo taky :D
fa vut Verity 20.01.13 10:27
my jsme si losovali, co se bude ten den dělat...losovalo se ze tří témat, řekla bych, že to bude ve všech dnech obdobné
fa vut jjj 20.01.13 13:44
no pak předpokládám že si mohl být ve středu ... každá skupina měla jiný úkol zaprvé jsem byl v první a zadruhé mám 3 kolegy a všichni šli jiný den :D
FA VUT & FU ČVUT Petr 20.01.13 14:07
Minuly tyden v patek jsem byl v Brně na talentovkach, no byl test prostoroveho videni, potom arch. navrh - dostali jsme odpocivadlo u dalnice, treti byl otrok, nastesti jsem chytl toho 'lepsiho', ale 60 minut fakt malo...taky bylo strasne malo mista, takze jsem si nemohl kontrolovat proporce a stiny mam nahozene silenym zpusobem :D Zitra jedu do Phy a chtel jsem se zeptat, jestli se u testu odecitaji body za spatnou odpoved nebo ne? Diky :--)
pro Petr Verity 20.01.13 18:03
já toho otroka nestihla celýho :-D a to stínování taky dost divný :-D asi kdybych si dala více záležet na tínování, tak toho nebudu mít tolik, ale bylo by to lepší....achjo....no ale ta Praha, řekla bych se se body neodečítají, ale nejsem si uplně jistá
FA ČVUT jj 20.01.13 18:54
chtěla jsem se zeptat,jdete někdo k přijímačkám až 28.-29.1.?...protože co vím tak každý jde už 21.-22. ale nejspíše to berou podle abecedy..
čvut terezina 21.01.13 08:24
Tak sem si budu chodit číst, až se mi zas nebude chtít nic dělat :D. Pěkný stresy tu chytám. Já jdu 24.-25. do Phy... byl tam exterier, že jo?
matika cvut majo 21.01.13 11:12
ahojte, neviete či je na test z matiky doležité vedieť tabuľku sin, cos, tg, cotg a ich presné hodnoty v daných uhloch?
hosi hosi 21.01.13 12:48
:D:D:D: tohle neni mozny :D tak se proboha tech par cisel nauc, nebo pouzij jednotkovou kruznici.
talentovky 20.1 Monika 21.01.13 12:49
Ahoj, nemohl by sem někdo kdo byl dnes na talentovkach, napsat co tam vše bylo? děkuju moc
talentovky Karolina 21.01.13 14:28
Taky prosim ty, kteri sli dnes aby napsali co tam bylo. Dekuji
otrok xx 21.01.13 18:05
teda nestihnout otroka celýho je docela zásadní věc, nechtějí žádný piplačky, máš zachytit proporce, napojení svalů a celkově tvarů, to jste se měli naučit jedním šmahem při nacvičování kreslení postavy
ČVUT talentovky z 21.1 Cuong 21.01.13 18:52
Ahoj lidi , dneska jsem byl teda na těch talentovkách a zádání bylo následovné : na abstrakci se losovalo a dostali jsme ROTACI a druhá část se losovalo těleso ( u nás tedy krychle) v exteriéru už chci mít ty přijímačky za sebou .....
ČVUT talentovky z 21.1 Karolina 21.01.13 19:23
to Cuong: díky moc!.) bylo nějak blíže specifikované jak má vypadat ten exteriér?
pro xx Verity 21.01.13 20:06
tak jako postavu jsem stihla, ale ne vystínovat a když jsem koukla na práce ostatních, tak ho taky neměli vystínovaného celého...
ČVUT talentovky z 21.1 ATRedshack 21.01.13 20:23
ještě dneska byl v abstrakci průnik a v arch. prostoru válec
ČVUT talentovky z 21.1 Cuong 21.01.13 20:23
Ahoj lidi , dneska jsem byl teda na těch talentovkách a zádání bylo následovné : na abstrakci se losovalo a dostali jsme ROTACI a druhá část se losovalo těleso ( u nás tedy krychle) v exteriéru už chci mít ty přijímačky za sebou .....
to Karolina Cuong 21.01.13 20:26
řekli jenom exteriér ....nic víc Takže jsi tam mohla kreslit cokoli ...bylo to fakt na tobě, jen tam si musela zakomponovat to těleso , Jinak Talentovky jsou fakt easy Jestli máš talent tak to bude pro tebe úplná pohodička
ČVUT - FA Michal 21.01.13 20:58
Prosim vám, napsal by někdo zítra do této diskuze, jaké bylo zadání pro test z DG a M? Díky.
FA VUT Markéta 21.01.13 23:03
Jak to tady tak čtu, tak si můžu gratulovat, že jsem měla návrh dětského pokoje, i když to teda dopadlo hrozně. Ale mít zahradní pavilon nebo soukromé letadlo, tak se můžu rovnou zvednout a odejít...
fa vut jjj 21.01.13 23:32
lidi nevíte kdy bychom mohli vědět výsledky..?
čvut Iria 22.01.13 08:27
A jak vypadaly ty testy? Třeba z těch přírodních věd - byly tam i nějaké příklady z fyziky nebo jen odpovědi a), b), c)?
fa vut M. 22.01.13 08:52
My jsme dostali objekt vyjadřující horizontalitu! :D... upřímně, jak bych si přála zahradní altán... Jinak, hodně štěstí všem, co včera a dneska dělají zkoušky, pak nám sem prosím napište dojmy, z pohovoru, testů a tak
čvut - talentovky úterý pavel 22.01.13 12:04
Dnes se vylosovala tíže a jehlan.
Jinak zadání výtvarných úloh zní přesně takto:
první úkol: abstraktní kompozice
na úkol bude 45minut
kresba je na A3
téma: kontrast, symetrie, rovnováha, rotace - do čtverce rozměru 25x25cm (tzn nakreslíte si na A3ku okraje kresby)
napětí, gradace, rytmus, tíže, pronikání - do obdelníku 25x30cm

druhý úkol:
zobrazte architektonický prostor, jehož součástí bude zvolený kubický prvek, v exteriéru z pohledu člověka, stojícího na zemi
na úkol bude 90minut
Kresbu provádějte na formát A3
téma: válec, krychle, koule, jehlan
čvut - talentovky Jiri 22.01.13 12:48
Ahoj, mám prosím dotaz na ty, co už to mají za sebou, jestli se to kreslí ve stoje u prkna, nebo v sedě na koze... Přišlo by mi lepší i logičtější to kreslit v sedě, když kreslíme z paměti...
Díky moc,
22.1. - kresba ATRedshack 22.01.13 15:14
Dneska dopoledne se kreslilo abstrakce - rovnováha a arch. prostor - krychle.
a je to na tobě, můžeš si vzít i stojan, ale asi tak 99 procent lidí sedí
talentovky cvut M. 22.01.13 18:44
tak snad jste to všichni zvládli ... určitě to bylo o nervy, čte se to vždycky snáz, než když tam člověk sedí... a jestli můžu dotaz, na co budeme potřebovat těch 5 A4 papírů, co si s sebou máme vzít? říkala sem si, jestli to není třeba na test z DG, ale to je asi hloupost.... jinak, co testy, přišly vám lehký?
talentovky Verča 22.01.13 19:23
ATRedshack:
to jsem tam seděla s tebou =)
CVUT vysledky majo 22.01.13 20:55
taaaak mám 49 a 35 za pohovor...to je 84, takže by som sa mal zmestiť do množstva prijatých
pochváľte sa a podeľte sa o svoje pocity z príjmačok
testy H. 22.01.13 21:25
Chtela bych se jen zeptat tech, kteri dnes delali testy, co je v zadani dg? jakeho telesa je rez a dalsi je mongeovka? Zvladli jste to i bez pohovoru?
CVUT vysledky - majo Ruza 22.01.13 22:53
Majo : gratuluju mohl byc hse te zeptat na co se te ptali pri rozhovoru?
ahoj klement 23.01.13 03:09
Pokud se dostanete nekam jinam nez na CVUT, tak nevahejte a bezte studovat tam, tady je ve vsem desnej bordel.
to : Ruza majo 23.01.13 07:25
kedže som zo slovenska pýtali sa ma prečo chcem študovať v česku a čo ma naviedlo na to študovať architektúru a kde som chodil na výtvarnú a tak pohovor je fakt brnkačka, pokiaľ samozrejme dostaneš super porotu čo sa mne podarilo prajem veľa šťastia
majo verka 23.01.13 10:44
s bodami som dopadla rovnako,takže by nas mali prijať,nie? teším sa
verka majo 23.01.13 12:41
asi hej v ktorej miestnosti si bola na pohovor?
majo verka 23.01.13 19:18
napisem ti na mail
ouk majo 23.01.13 21:43
ouk platí, napíš aj meno
počet přihlášených ela 23.01.13 22:57
Ví někdo, kolik se letos přihlásilo lidí ?
počet přihlášených Verča 24.01.13 07:01
ela: 668
počet přihlášených kája 24.01.13 13:23
Ten počet přihlášených platí pro Prahu nebo Brno?
počet přihlášených Adeer 24.01.13 16:08
Řekla bych, že to je počet přihlášených do Prahy, protože v Brně jich je pod 600.
počet přihlášených Verča 24.01.13 16:33
pro Prahu, ale Brno by mě hodně zajímalo , nevíte?
počet přihlášených Adeer 24.01.13 16:40
Řekla bych, že to je počet přihlášených do Prahy, protože v Brně jich je pod 600.
počet přihlášených Adeer 24.01.13 16:42
No každý den tam bylo kolem 70 lidí, někdy i míň, takže si myslím,že tak zhruba 560 jich je přihlášených do Brna
Praha 24. Sradam 24.01.13 17:30
Dneska byla abstrakce na téma rytmus a exteriér s krychlí, doufám, že z Monge je jenom ta jedna úloha (?)
počet přihláených jjj 24.01.13 18:37
do brna se hlásilo 595 lidí z toho se někteří nedistavili a už by mohly být výsledky
Praha 24. Verity 24.01.13 19:50
Dopoledne byl abstrakce pronikání a exteriér s koulí...
Přemítání o talentovkách v Brně Káčko 24.01.13 20:02
Nemůžu se dočkat na výsledky z Brna. Jaký máte pocit z talentovek? Musím se přiznat, že si vůbec nedokážu představit, jak na tom doopravdy jsem. A mám z toho trošku strach, jak dopadnu..
Přemítání o talentovkách v Brně Alexii 25.01.13 12:39
Káčko: No já se toho trochu bojim taky, ptz jsem nestihla celýho otroka a taky vypadal nak divně :D a pak ten architektotineckej ukol - no vubec jsem nevěděla co po mě chcou :D tak jsem tam něco načmárala, snad se jim to bude líbit
CVUT zklamani 25.01.13 20:14
Chapu, ze je to cizim lidem co me neznaj a kterych se to netyka jedno. Ale dnes jsem mel 46 bodu z testu + 25 b. z pohovoru. S 71 b. nevidim velkou sanci na prijeti. Jo, muzu to zkusit pristi rok a kdyby mi bylo 19-20 jako ostanim, tak je to v pohode. Jenze ja mel problemy na stredni ( nemelo to nic spolecnyho s ucenim) a ted je mi 22 a fakt nevim, co mam delat. Zkouset to dalsi rok? A zacinat s vejsou ve 24 Dnesni vysledek me opravdu zklamal. Ze o me budoucnosti rozhodli 3 typci po 5 minutach kecani a na zaklade toho, ze jsem nemel nejakejch 5 obrazku z domu. Jit na jinou vejsku nechci, proste chci na fa cvut. Jit na arch. na stavebku by me vyslo stejne, jako cekat na dalsi prijmacky. Doufam, ze napiseste svuj nazor jak co nejlepe vyresit muj problem :D. Hlavne jsem potreboval, se nekde vyzpovidat.
CVUT Zklamani 25.01.13 20:17
Jeste jsem se chtel zeptat, jesli je nejaka sance prestoupit po roce ze stavebky na arch. a neztratit tak rok.
hranice CVUT dano 25.01.13 20:18
co myslite? bude stacit 84 bodov na prijeti na CVUT?
CVUT Zklamani 25.01.13 21:20
Jeste jsem se chtel zeptat, jesli je nejaka sance prestoupit po roce ze stavebky na arch. a neztratit tak rok.
Praha Mili 25.01.13 22:16
Tak mám za sebou Prahu, 52 bodov - prijatá ...sama netuším ako sa mi to podarilo
Přemítání o talentovkách v Brně Markéta 26.01.13 00:57
Trošku strach? Já jsem strachy úplně mrtvá! Ani nevím jestli mám chtít vědět ty výsledky, teď mám aspoň ještě tu naději....
Re Zklamani Markéta 26.01.13 01:20
Nevím nakolik máš šanci, ale myslím, že je úplně jedno - pokd máš zázemí - v kolika letech začneš studovat. Naopak pokud je to později, tak už třeba sám víš, co opravdu chceš. POKUD tě nepřijmou máš hromadu možností. Např. jít studovat Architekturu na stavební fakultu a třeba po roce zkusit přijímačky znovu a pak si třeba nechat uznat předměty. Nebo třeba zkusit na rok stáž v nějaké architektonické kanceláři a pak opět zkusit přijímačky. Možností je hodně a ten rok čekání na další přijímačky fakt nebude hrát později žádnou roli.
Pokud sis ale na pohovor nepřinesl portfolio (jak jsem pochopila z tvého příspěvku) a ještě to nazveš "nejakych 5 obrazku" (portfolio rozhodně neznamená 5 obrazku!), tak i já přemýšlím, jestli na architekturu opravdu chceš a možná by nebylo od věci strávit třeba ten rok právě na stáži v nějaké architektonické kanceláři, ať zjistíš, co architektura obnáší .
re zklamani dv9 26.01.13 11:49
Z toho kolik ti je bych nedelal vedu. Na FA jsou v prvaku i starsi studenti a nikomu to neprijde divne. Zaroven bych popremyslel o studiu na stavebce, da ti hodne dobry technicky zaklad - matika, fyzika... FA je hlavne o zanu a atelierech, zalezi na co se vice citis, ale urcite to neni ztraceny rok jak pises. Mnoho lidi vidi na FA vyhodu v tom ze je o rok kratsi, ale ja to vidim spis jako nejvetsi nevyhodu... inu, kdo nezazil, nepochopi. Preju hodne stesti budoucim studentum FA.:D
84 bodu. pes 26.01.13 14:15
Ahoj vsem! Doufam ze jste prijimacky zvladli podle svych predstav. Chtel bych se zeptat, jestli se vam zda pravdepodobne, aby se na FA CVUT dostalo onech cca 300 lidi, kteri meli nad 50 bodu? Ja osobne mel 49b. + 35 z pohovoru. Myslite, ze to na hranici prijeti staci? Nevim jestli je mozny, aby polovina lidi mela potrebny pocet bodu na prijeti..diky
Přemítání o talentovkách v Brně Káčko 26.01.13 14:25
Markéta: tak třeba se zadaří a potkáme se v prvním ročníku no a jestli se nedostanu.. kdyby to šlo aspon nějak odhadnout, ale jak mám vědět, kolik lidí bylo lepších než já :D
84bodov 84ka 26.01.13 20:51
ludia co mate 84 bodov, je to vlastne maximum ktore mozete dosiahnut co sa tyka toho intervalu uchadzacov ktori musia ist na pohovor,ktorych je vlastne vacsina... dovolim si povedat, ze mate na 99,9% iste, ze vas zoberu. vtych jednotlivych skupinkach do ktorych su uchadzaci rozdeleni na pohovor cca tak 10-20% ma nad 50b cize je automaticky prijata. Ludi prijatych bez pohovoru pravdepodobne nebude viac ako 100, beru kazdeho druheho,priblizne samozrejme (310/668)... a co sa tyka minulych rokov, hranica prijatia sa pohybuje niekde pri 75 plusminus bodoch,urcite to tento rok nebude o vela ine.
FA ČVUT Andrea 26.01.13 21:05
Ahojte, chtěla bych se zeptat, kdo jde se mnou na náhradní termín? A ještě by mě zajímalo, jak vypadají ty testy ze všeobecného přehledu a deskriptivy. Vzpomenete si na nějaké otázky? :D Díky
84 bodu. dan 26.01.13 23:12
84 je dost a myslím si, že to bohatě stačí. navíc v předchozích letech někdy stačili i 76 bodu takže pohoda
84 bodu. pes 27.01.13 01:10
Ahoj vsem! Doufam ze jste prijimacky zvladli podle svych predstav. Chtel bych se zeptat, jestli se vam zda pravdepodobne, aby se na FA CVUT dostalo onech cca 300 lidi, kteri meli nad 50 bodu? Ja osobne mel 49b. + 35 z pohovoru. Myslite, ze to na hranici prijeti staci? Nevim jestli je mozny, aby polovina lidi mela potrebny pocet bodu na prijeti..diky
Přemítání o talentovkách v Brně maki 27.01.13 10:52
Jak to tak vidím, mám dost podobné pocity jako ostatní: strach, nejistota, naděje, nedočkavost. Hlavně teda ty první dva, protože mi přijde, že jsem to pohnojila..achjo, ať už je únor.
Přemítání o talentovkách v Brně káčko 27.01.13 12:13
jo nejhorsi na tom je, ze uz to neovlivnime, jestli se dostanem do druhyho kola :D netusim co se muze libit porote, co je pro ne chyba a co je plus..
Pocet bodu lop 27.01.13 13:54
Ahoj, absolvoval jsem ted prijimacky na FA CVUT a za 1. kolo jsem mel 53 bodu - na pohovor jsem tedy nesel. Ted ale nevim, jestli mam prijeti jiste nebo ne. Vsude se pise, ze ti co budou mit pres 50 bodu v 1. kole budou prijati rovnou, jenze co za predpokladu, ze se pres tech 50 bodu dostane treba 450 lidi a budou brat jen tech 300?
minimalny pocet bodov na prijatie dena 27.01.13 14:57
neviete niekto nahodou ako brali minuly rok do prahy ? aky bol minimalny pocet bodov na prijatie ? vopred dakujem za odpoved
FA ČVUT Janča 27.01.13 16:29
Lidi, nestresujte Na FA ČVUT je bodová hranice a od té berou úplně všechny, i kdyby měli nakonec nabrat 450 lidí... ale věřte, že tolik úspěšných prostě nejspíš nebude ... asi 1/3 ze všech má těch 50+ bodů a 1/3 odpadá hned po prvním kole ... pokud by ale bylo úspěšných až moc, tak se holt bodová hranice zvýší. Předloni byla 70 a loni 73, letos může být zase jiná. Myslím, že s body 80 a výše můžou být naprosto v pohodě
Re lop: Owi 27.01.13 17:13
Ahoj, já měla taky přes 50 a říkali nám, že nás prostě berou A jinak takových moc není, od nás ze skupiny nás bylo maximálně 15, z celé té posluchárny
84 bodu. pes 27.01.13 19:06
Ahoj vsem! Doufam ze jste prijimacky zvladli podle svych predstav. Chtel bych se zeptat, jestli se vam zda pravdepodobne, aby se na FA CVUT dostalo onech cca 300 lidi, kteri meli nad 50 bodu? Ja osobne mel 49b. + 35 z pohovoru. Myslite, ze to na hranici prijeti staci? Nevim jestli je mozny, aby polovina lidi mela potrebny pocet bodu na prijeti..diky
Body za pohovor lop 27.01.13 20:48
A kdyz jsem teda nebyl na pohovoru, prictou se mi jeste nejaky body, jako bych na nem byl? Nebo clovek, kterej mel 48 bodu a za pohovor dostal 25, tak bude mit ve vysledku vic nez ja?
Praha Mili 27.01.13 22:07
Boze ja nechapem ako niekto, kto mal nad 50 bodov teraz stresuje ci ma prijatie iste a ci bude mat viac bodov ten kto bol na pohovore :D ja som bola za tych mojich 52 taka stastna, ze ma viac uz nic netrapilo, jedine co ma mrzi, ze som si v tom soku ani nepozrela kolko bodov som mala z coho a odisla som stade :D...
Body za pohovor N. 27.01.13 22:27
Kdyz mas vic nez 50 bodu za 1. kolo, automaticke ti prictou 35 bodu za pohovor.
Body za pohovor N. 27.01.13 22:28
Kdyz mas vic nez 50 bodu za 1. kolo, automaticke ti prictou 35 bodu za pohovor.
84 bodu. pes 28.01.13 00:40
Ahoj vsem! Doufam ze jste prijimacky zvladli podle svych predstav. Chtel bych se zeptat, jestli se vam zda pravdepodobne, aby se na FA CVUT dostalo onech cca 300 lidi, kteri meli nad 50 bodu? Ja osobne mel 49b. + 35 z pohovoru. Myslite, ze to na hranici prijeti staci? Nevim jestli je mozny, aby polovina lidi mela potrebny pocet bodu na prijeti..diky
desing veru 28.01.13 01:14
ozve se někdo s radou na přijímačky na desing? Vítám jakoukoliv :D
vut brno verka 28.01.13 15:43
no tak ludia uz su vysledky z Brna, postupila som do druheho kola, ako ste dopadli vy?
FA VUT Brno Peťa 28.01.13 15:59
Tak už někdo víte výsledky na FA v Brně? Mám 103 bodů a chtěla bych porovnat s někým dalším... Kde byla ta hranice, koho brali a koho už ne... Dík . P
Přijímačky FA VUT Brno Pavel 28.01.13 16:16
Tak uz jsou zverejnene vysledky prvniho kola FA VUT, kolik mate bodu? Ja 96.
84 bodu. pes 28.01.13 17:06
Ahoj vsem! Doufam ze jste prijimacky zvladli podle svych predstav. Chtel bych se zeptat, jestli se vam zda pravdepodobne, aby se na FA CVUT dostalo onech cca 300 lidi, kteri meli nad 50 bodu? Ja osobne mel 49b. + 35 z pohovoru. Myslite, ze to na hranici prijeti staci? Nevim jestli je mozny, aby polovina lidi mela potrebny pocet bodu na prijeti..diky
bodová hranice ela 28.01.13 17:22
Bodová hranice byla 2010 - 75 bodů, 2011 a 2012 - 77 bodů, nějak radikálně se to snad nezvýší.
FA VUT Brno Preef 28.01.13 18:14
Já mám 84 bodů a ještě postupuju, ale kámoška se 74 body už bohužel ne. Takže můžu být ráda, že mám aspon těch 84
FA VUT Brno ps 28.01.13 18:43
Zdravím, mám 82 bodů a postupuju, má někdo míň? Jen se pochlubte
PS Pavel 28.01.13 19:08
Těch 82 bodů bude asi hranice, takže méně už mít nejde. Kamarádka měla 81 a nepostoupila.
FA VUT Brno hery 28.01.13 19:10
Já jsem teda opravdu nečekal, že postoupím a o to větší překvapení když jsem zjistil, že mám 87 a postupuju :D
FA VUT Brno DENISA 28.01.13 19:12
já mám 95.
FA VUT Brno hery 28.01.13 19:14
Já jsem teda opravdu nečekal, že postoupím a o to větší překvapení když jsem zjistil, že mám 87 a postupuju :D
FA VUT Brno Mery 28.01.13 19:16
Postúpila som so 100kou, máte niekto oveľa vyššie? vôbec nemám predstavu, kde môže byť maximum alebo tak
FA VUT Brno hery 28.01.13 19:53
maximum je 150 bodů za talentovou část a dál se to přičítá do dalšího kola, takže můžeš mít s prvním a s druhým kolem max. 250 bodů.
FA VUT Brno maki 28.01.13 20:21
tak taky postupuju s 96 zajímalo by mě, kde se pohybují ti nejlepší, ať vím jak moc se pak snažit
FA VUT Brno Káčko 28.01.13 21:05
Jaktože už víte výsledky? Mně se na přihlášce objevuje "dosud nezveřejněno".. Kde to mám najít?
FA VUT Brno jjj 28.01.13 21:52
Čaute lidi taky jsem přijat 99 kamarádka má 108 a je to zatím nejvíc co vím ... řekl byc že o moc výš to už nepůjde
FA VUT Brno eli 28.01.13 21:55
Ahoj, nevíte pro zajímavost, jakou měl váhu ten test prostorové představivosti?
FA VUT Brno jjj 28.01.13 21:57
čaute lidi já ano 99 zatím nejvíc co vím tak má kamarádka 108 a asi bych řekl že to o moc víc už nevyleze .....
FA VUT Brno Káčko 28.01.13 22:17
Tak jsem taky v druhým kole
FA VUT ježek 28.01.13 23:36
Rád bych se zeptal, kolik procent z těch, kdo projdou talentovkami, obvykle ještě vyřadí v druhém kole? Tj. ve kterém z kol je větší "filtr"?
FA VUT L. 29.01.13 08:00
mám 83 bodů a postupuju
FA VUT sl 29.01.13 09:59
tož ja mam 97, celkem milé překvapení, ale zas když to tak čtu něco málo pod stovku tu má většina.
Teď by to už myslím neměl být až takový filtr, většina odpadla a kdo udělal talentovky je nejspš udělá na víc než jednu školu, takže je velká šance se dostat ... na kolik architektur se hlásíte?
FA čvut M. 29.01.13 10:23
Ahoj, pokazila jsem testy a za pohovor jsem měla 25b. dohromady mám 63 bodů, na pohovoru mi řekli že budu nejspíš přijata, že asi jo. Ale jak to tady čtu tak je mi z toho na nic. Myslíte si, že mám nějakou malou šanci být přijatá?
FA cvut U. 29.01.13 12:02
S 63 body asi ne, ta hranica byla minule nad 70
FA Brno Archivolta 29.01.13 14:58
No bohužel se obavám že to síto ve druhém kole je srovnatelné. Oduvodněí:
Do druhého kole podle nařízení musí projít minimálně dvojnásobek prijimaných a ve smernicy je napsano ze je to az do dvouapl nasobku takze pocet uchazecu kteri se dostanou do druheho kola je 198-248. azdy rok se hlasi na FA priblizne 600 lidi ne li více. Takže šance na postup do druhého kola je 33-41%. Celkovy pocet prijatych je 99 takže druhým kolem projde cca 40-50% lidí takže to není tak růžové :-/. Přeji hodně štěstí
to: Káčko Mery 29.01.13 16:32
treba si dať zobraziť výsledky podkol
ČVUT x VUT Su 29.01.13 22:18
tak v Brně taky postupuju (87 b.) a v Praze jsem přijatá. Tak by mě zajímalo srovnání těchle VŠ, nemůžu nikde najít statistiky.
Např. procento kolik lidí ještě letí během studia a jaká je šance na to vycestovat, nevíte?
ČVUT x VUT jjj 30.01.13 00:03
ahoj Su .... gratujulu zaprvé... zadruhé to srovnání.... no řekl bych že prostorami je určitě na výši praha... má novou budovu a navíc hned naproti je nová technická knihovna, jak je to u níc s vycestováním nwm.... brno je taková menší škola ale má dobrou tradici a o to se více soustředí na jednotlivé studenty... myslím že na jejich stránkách je i seznam vysokých škol v zahraničí s kterýma spolupracuje a je jich dost
přijímačky FA VUT xx 30.01.13 14:08
Loni byla hranice po talentovkách 53 a já měla jen 57, byla jsem celkem zklamaná, ale vůbec nic není ztraceno, ještě jsem pak spoustu lidí v konečném výsledku předběhla. Teď to ale máte jiné, já nabrala třeba plný počet na deskriptivě a měla jsem štěstí na pohovor (taky plný počet), někdo i brečel a dostávali nuly, teď po těch změnách vám fakt nezávidím, jste na pohovoru celkem závislí.
ČVUT x VUT no 30.01.13 17:00
V Hospodářských novinách vyšla minulý týden příloha se srovnáváním vysokých škol, i v oboru architektura. Podle tohoto srovnání vede ČVUT. Článek je zde, moc tam toho není, ale snad ti alespoň trochu pomůže.
http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-54682290-nejlepsi-a rchitekti-vychazeji-z-prahy-v-ostrave-maji-naopak-nejhorsi-r eputaci
POHOVOR FA VUT humr 30.01.13 18:27
Náplní pohovoru je pouze rozhovor o zájmu o obor + otázky na architekturu v okolí + oblíbené architekty? Nebo je tam i nějaký test např. poznávání projektů od konkrétních architektů (podle fotek) atd.?
pohovor FA VUT xx 31.01.13 10:33
Nedá se to říct, je to strašně individuální, na koho kápneš. Je tam pár profesorů, o kterých je všeobecně známo, že jsou drsní, po někom chtěli i absolutně oborové věci jako porovnání řeckých a římských antických kostelů atd, jedné kamardky se nejmenovaný profesor chytl za slovo a strašně ji na tom drtil - jde o to obhájit svůj postoj a argumentovat. Já třeba celkem v pohodě povídala o tom, proč zrovna architektura, že mám ráda umění, bavili jsme se i o tom, že jsem byla v divadle na Cimrmanech :D záleží na štěstí a připravit se nedá, leda základní otázky proč, jestli někdo v rodině k tomu má vztah atd
počet bodov FA ČVUT maji 02.02.13 22:50
Ahojte, neviete niekto, kedy asi zverejnia hranicu bodov pre prijatie na FA ČVUT (niekedy po skúškach? ) Myslíte, že je nejaká malá šanca, aby ma prijali, keď som mala 68 bodov? aspoň na odvolanie? Nejako nechcem prestať dúfať aj, keď viem, že je to asi márne.
ČVUT FA - VUT FA Katie 04.02.13 19:19
Tak v Praze mám 83b. Doufám, že to bude stačit !! a v Brně 87b. takže budu muset asi máknout v druhém kole.
to maji Janča 04.02.13 21:18
Výsledky budou, až proběhne i náhradní termín, aby se mohl vytvořit pořadník. S 68 body moc velká šance není, ale odvolání ti vyjít určitě může. Hodně lidí se potom spíše rozhoduje pro VUT a k zápisu na ČVUT už ani nejde.
Nechci Vám brát iluze taky zacinajici architekt - bohuzel 04.02.13 22:28
ale než si zvolíte tento obor, tak si zjistěte jak se vede absolventům. Podle toho, co všude kolem sebe slyším a vidím a také na vlastní kůži zažívám, je to děs a hrůza. My co máme práci, musíme dělat za míň než šofér dodávky se základkou a ti co práci v oboru nemají, dělají pingly a skladníky. Pokud nechcete žít ve třiceti jako chudí pracující bez ekonomicky perspektivní budoucnosti, tak volte IT, ekonomku, medicínu nebo práva a třeba se jednou stanete klienty, kteří budou požadovat kvalitní architekturu. Těch je narozdíl od zástupů nezaměstnatelných absolventů architektury jako šafránu.
Nechci Vám brát iluze - názor student 05.02.13 15:44
To vše je především dáno dobou, lidé šetří a dům je drahá investice.
Doufejme, že budoucnost bude lepší, protože obor je to krásný.
iluze - pro taky zacinajiciho architekta Narrno 05.02.13 17:29
Samozřejmě nevím, jak konkrétně se vede Vám, ale co se týče mě a mých přátel ze školy, vcelku to odpovídá tomu, co jsem na studiu čekal (ne tomu, v co jsem doufal, ale tak to holt chodí). Plat není možná ohromující (kolem 20) a neodpovídá příliš počtu hodin, co člověk v té práci nechá, ale na druhou stranu to je pořád plat dostačující na vcelku pohodlný život a práce sama je, marná sláva, velice uspokující. Každý ať si rozhodne, jestli mu jde spíš o to dělat něco, co ho baví a hluboce naplňuje, nebo něco, co mu naplní kapsy zlaťáky (nic proti ani jedné variantě).
reakce na iluze terezina 06.02.13 07:01
Já myslím že po tom všem co už jsem slyšela mi to stejně nikdo nevymluví :D. Marná snaha... A myslím že ostatním tady taky ne.
zápis Su 06.02.13 21:33
nevíte kdy je zápis na ČVUT?
iluze taky zacinajici architekt - bohuzel 06.02.13 22:23
jsem rád, že dobře víte do čeho jdete a jak nejlépe investovat šest let svého života. CHápu, že z 20ti tisíc hrubého se dá žít pohodlně pokudsi ovšem nechcete založit rodinu a mít ženu na mateřské, ale možná jsem jen málo skromný...
talentovky FAST Adeer 13.02.13 17:02
Jde někdo z vás tento týden nebo už byl na talentovkách na FASTu v Brně? Jak se vám to zdálo oproti normální architektuře, dalo se to časově zvládnout ten interiér??
talentovky FAST jjj 14.02.13 17:06
jj už jsem byl ... řeknu ti že mi to přišlo třeba složitější než na FA ale čekal jsem větší konkurenci hlavně kvalitou .. asi to bylo tím že to není úplně umělecky zaměřené ikdyž se dělají talentovky ... všechno se dalo stihnou ačkoliv jsme měli za 60 minut nakreslit dobře proporčně a vymodelovat 13 těles :D byla to úplně hromada :D ... interiér se losoval a figura byla tak s prominutím debilně vymyšlená že nwm kdo to vymýšlel
TUL eli 14.02.13 19:45
Nevíte někdo, kdy by mohly být výsledky z Liberce?
KURZ MATEMATIKY Pavel 15.02.13 16:23
Ahoj, nekoná VUT v Brně kurzy matematiky, jako minulý rok? Celkem bych ho i absolvoval.
výsledky talentovek FAST bb 25.02.13 15:34
už víte jak dopadly vásledky talentovek? Loni byl na webu dokonce seznam se jmény a počtem bodů.
výsledky talentovek FAST A 27.02.13 13:28
Já na ně čekám už od pondělí,že tam budou a furt nic :/
výsledky talentovek FAST Káčko 27.02.13 14:19
přesně tak, už od pondělí kontroluju e-přihlášku i web FAST a nikde nic.. nějak jim to trvá
výsledky talentovek FAST Adeer 27.02.13 18:03
Výsledky už tam jsou, jen na na přihlášce,ale uplně někde jinde..tady: http://www.fce.vutbr.cz/prijimacky/Pr-Texty/Pr-2013/P-2013_B SP_APS_TZ_Vysledky_123.pdf tak doufám,že postoupíš. Já jsem to naštěstí zvládla
výsledky talentovek FAST Káčko 28.02.13 10:28
potkame se v druhém kole!
Zahradní architektura Daniela 01.03.13 14:20
Zdravím, chystá se někdo na zahradní architekturu?
talentovky - FAST dobrerano 01.03.13 15:17
FAST - jak to u vás dopadlo? Já 191 bodů
Zahradní architektura Daniela 02.03.13 18:25
Zdravím, chystá se někdo na zahradní architekturu?
talentovky - FAST Káčko 03.03.13 19:49
to dobrerano: gratuluju, moc pěkné umístění. Já mám něco přes 200
výsledky ČVUT T. 05.03.13 14:03
Tak v pátek by měly být výsledky vyvěšené na ČVUT tak kdyby se tam někdo z pražáků chystal tak se prosím podívejte kde byla hranice a dejte nám ostatním z daleka vědět
Vysledky čvut A. 05.03.13 21:27
Do patka budou vysledky na internetu taky
výsledky D. 06.03.13 09:30
Jak to víte ? Oficiálně by se to mělo vědět až 12.3. ..
výsledky ČVUT T. 06.03.13 17:33
v pátek by měly být na desce a až v úterý na internetu ne?
výsledky M 06.03.13 19:16
výsledky budú v piatok aj na internete, 12.3. si budeme môcť pozrieť body za jednotlivé časti skúšky
výsledky ČVUT T. 06.03.13 20:20
Tak to sem z pozvánky nevyčetla, tak děkuju
vysledky ČVUT P. 06.03.13 23:26
Na me opet prisla jista nervozita .. na prijimacich zkouskach jsem mel 84 b. Tak budu doufat, ze nebylo tolik uspesnych v 1. kole s body 50+..
vysledky ČVUT D. 07.03.13 22:41
tak to se neboj 84 b. je hodně a to bohatě stačí. Navíc se teď na architekturu hlásí stále méně a méně lidi takže bych se opravdu nebál.
výsledky L 08.03.13 05:48
přijata
výsledky ČVUT T. 08.03.13 07:21
Tak už jsou výsledky na internetu, hranici sice nevím ale já jsem s 83 body přijatá
Výsledky K. 08.03.13 08:33
Ahoj, nevíte, kde se dá přesně zjistit jaká byla bodová hranice?
Výsledky Lucka 08.03.13 09:55
Bodová hranice byla 71
max KP 08.03.13 12:12
Nevíte jakého počtu bodů dosáhl nejlepší? jen mě to tak zajímá....
Odvolání M 08.03.13 16:18
Když mám 63 bodů a podám si odvolání, myslíte, že by mě vzali? Jsem umělecký typ prostě.. nechci jít na stavárnu. Ikdyž asi budu muset na ten rok, když to nevyšlo.
čvut fa verka 08.03.13 17:17
prijata, buduci spoluziaci, kto sa chce zoznamit piste
FB skupina Majo 08.03.13 17:57
Ľudia, čo keby sme tí všetci čo chceme ísť na 100% do Prahy na ČVUT založili FB skupinu? Predsalen je to asi každoročná tradícia a bolo by super keby sme vedeli s kým sa budeme nasledujúce roky stretávať.
FB skupina verka 08.03.13 20:05
Majo: suhlasim,dobry napad
FB skupina Johny 08.03.13 20:27
Majo: souhlas a rád bych pomáhal se založením a správcováním, pokud byste měli zájem.
Odvolanie (to M) V 08.03.13 20:36
Mám presne ten istý problém, aj keď som na tom asi trocha lepšie, mám 68 bodov ale nie som si istá či 3 body nie je príliš veľký rozdiel . Najlepšie by bolo zistiť koľko ľudí je pred tebou do tej hranice. Ak si z Prahy zabehni sa pozrieť k budove fakulty, niekde by to tam malo byť vyvesené. Ja by som sa to mala dozvedieť zajtra (koľko je predo mnou) ak nie si z Prahy tak to asi bude problém , keďže sa to zisťuje podľa kódu prihlášky na tom zozname si myslím. Ak tam ale máš niekoho známeho skús to zariadiť takto .
FB skupina Majo 08.03.13 21:48
Ľudia, čo keby sme tí všetci čo chceme ísť na 100% do Prahy na ČVUT založili FB skupinu? Predsalen je to asi každoročná tradícia a bolo by super keby sme vedeli s kým sa budeme nasledujúce roky stretávať.
FB skupina Majo 08.03.13 22:03
No takže som sa na to dal a vytvoril skupinu s názvom : ČVUT_FA_2013/14. Kto si je teda istý že chcem ísť do Prahy(teda ak zmaturujeme ) tak nec požiada o prijatie. Bude to super keď sa takto spoznáme, aj keď je to skoro, ale pomože. Takže go go.
re: FB skupina terezina 09.03.13 09:37
Ježíši, já to vůbec nemůžu najít :-/
FB skupina Johny 09.03.13 10:10
Mohl by sem Majo dát nějaký odkaz. Obávám se, že se někde stala chyba, jelikož skupinu také nemohu najít.
FB skupina Majo 09.03.13 10:46
tu je ten odkaz : https://www.facebook.com/groups/555778531120601/
dúfam, že vám to bude fungovať
re: FB skupina terezina 09.03.13 11:25
Ježíši, já to vůbec nemůžu najít :-/
max CVUT marty 09.03.13 19:30
nevim jestli nejlepsi, ale mel jsem 167
max A 09.03.13 20:03
Prosímtě, vždyť to snad ani není možný, ne? :D
:) Su 10.03.13 00:09
tož to je dobrý nápad, 100 bodů se přičítá, když jde člověk s víc než 50 body bez pohovoru
takže já měla 154, těším se na vás v prváku, všichni proklejem deskriptivu! :D
re: FB skupiny Pavel 10.03.13 00:21
Konečně máme vše doložené ! Přeji těm, co budou žádat o odvolání, aby uspěli a taktéž se těším na ty lidi, kteří to mají již jistý. Jinak děkuji za založení skupiny na FB. Hezký zbytek víkendu, Pavel.
max A 10.03.13 10:08
Ach tak...
TUL K. 10.03.13 16:01
Co takhle něco pro TUL?
Kurz přípravy ke studiu na Fakultě architektury David 12.03.13 22:06
Pro zájemce o studium na fakultě architektury doporučuji přípravný kurz. http://www.kurzarchitektury.cz/. Je to komplexní příprava k přijímacím a talentovým zkouškám na kuřimském zámku.
Kuřim Viktorie 14.03.13 09:05
Přesně tak, kurz v Kuřimi mohu z vlastní zkušenosti doporučit
FB Majo Bunganič je dobrej ******* 18.03.13 09:08
Jj, taky dekuju za zalozeni skupiny, kdyz me tam ten ******** Majo Bunganič nechce pridat. To jsem se zase dostal na skvelou skolu plnou *******.
ČVUT - pekný bordel sklamanie 18.03.13 17:30
Je naozaj obrovským sklamaním, keď sa celý čas tešíte, že ste prijatý, podľa výsledkov, ktoré fakulta uverejnila nielen na svojej internetovej stránke ale aj na štósoch papiera v budove fakulty a domov Vám príde list s tým, že ste nesplnili podmienky a ste neprijatý. Aspoň vidno aký bordel v tom majú už na začiatku a to tam človek ešte nezačal ani študovať. Naozaj tlieskam!!!!
přijímačky aa 18.03.13 18:19
Chtěla bych pogratolovat všem úspěšným, kteří se dostali, a zeptat se na nějaké tipy (pro mě na příští rok - jak dlouho jste se připravovali? Co vám nejvíc pomohlo? Bylo to těžké?/Co bylo nejtěžší? Na co si dát největší pozor?
Byla bych vám moc vděčná za cokoliv!
sklamanie-čvut bordel verka 18.03.13 20:29
kolko bodov??
FB Majo 21.03.13 12:54
Ako ospravedlňujem sa ale pred tým ako niekoho pridám sa pozriem do toho súbory s menami prijatých aby som tam nepridal niekoho kto tam naozaj nejde chodiť, takže pokiaľ máš na FB iné meno ako naozaj tak sa veľmi ospravedlňujem a podaj si žiadosť znova. Sorry za prípadne nedorozumenie.
Majo Anastasia 23.03.13 13:24
Pridej mne taky, prosim te. Mam na face jine jmeno
Majo FB 23.03.13 13:35
Tak to sory, necekal jsem, ze to mas takhle vymysleny. No jmeno na FB mam fakt jiny, a uz zmenit netjde. Btw. kdyby ti sli psat zpravy na fb, tak bych to neresil tady.
FB Majo 23.03.13 19:33
Tak si podaj teda žiadosť znova a tu mi napíš aspoň iniciály, diki.
odpoveď: přijímačky Mili 25.03.13 18:53
Z vlastnej skúsenosti ti poviem, že som prípravu úplne zanedbala (nie z lenivosti, ale kvôli rodinným problémom), učila som sa na poslednú chvíľu, začala som asi 2 týždne pred skúškami, čo sa týka talentoviek, vedela som čo ma čaká, takže na to som sa pripravovala už dlhšie...na skúšky som išla s chrípkou, bez hlasu a s horúčkou 39...doteraz nechápem ako sa mi to podarilo, ale keď som sa dozvedela, že nemusím ísť ani na pohovor, tak som bola asi najšťastnejšia na svete :D...ak chceš, napíš mi tvoj mail, rada ti poradím ohľadom tých talentoviek hlavne (mala som skoro plný počet bodov) a aj čo sa týka testov na čo sa sústrediť a čo nemá ani zmysel sa učiť
Brno pohovor Nib 26.03.13 10:08
Ahoj, v Brně na pohovor si máme nebo můžeme přinést vlastní portfolio? Nebo ho nechtějí?
to Mili aa 26.03.13 20:52
díky moc, mail by se měl ukázat, když najedeš na nick. zeptala bych se na pár podrobností. a blahopřeju!
Zahradní architektura Daniela 31.03.13 16:38
Chtěla jsem se zeptat, zda se někdo chystá na příjmačky na zahradní architekturu na Mendelovce, 24.4.? Ráda bych našla spolucestujícího
Grafický design Brno/Praha VV 04.04.13 17:47
Čaute, nemáte někdo zkušenosti s portfoliem prací pro 1. kolo přijímacích zkoušek? Na FAVU?
Co je nejlepší předložit za témata, jestli můžou být i studie nebo volná tvorba?
Předem děkuji
Test z kultury - FA VUT nebezna 10.04.13 23:50
Ahojte, nevíte prosím někdo, co se přibližně objevuje v testu z kultury na Fa Vut? diky
VUT Brno Lukáš 12.04.13 22:56
Caute, v júni ma čakajú testy a ústny pohovor na VUT v Brne, tak ak tu je niekto to prešiel tiež druhým kolom chem sa spýtat ako sa pripravujete? =))
VUT Brno Kacko 17.04.13 09:08
taky jsem v druhem kole, zatim se spis ucim na maturitu, ale jelikoz maturuju z vytvarne vychovy a matematiky, tak to trochu beru i jako pripravu na prijimacky.. Na co vsechno se budou ptat pri pohovoru, portfolio nosit nemusime ze?
VUT Brno Lukáš 17.04.13 14:59
Ja maturujem z dejin umenia a z grafiky takze matika mi chýba, mal som ju len prvé dva roky snad si to za 2 mesiace stihnem všetko zopakovat. A čo ja viem tak na pohovore záleží koho dostaneš. Jedni sa pýtajú čisto len prečo si si vybral ich školu prečo práve architektúra atd a iný sa zase pýtajú viac na teóriu typu akú architektúru poznáš, obľúbené stavby atd. A myslím že portfólio neni treba dnes mi prišla pozvánka a nepíše sa tam o nej.
VUT Brno medveď 28.04.13 14:18
ustny pohovor z dejin umenia je vraj polozeny na otazkach aká arch. je v rodnom meste a okolí, čo vieš o arch. v brne a čechách prehľad našich(slovenských a českých architektov.
aspon tak mi to napisal kamos ktori tam uz studuje a ja idem 13.6. na druhe kolo
Dopis z CVUT Alex 30.04.13 10:40
Prosim Vas, jestli jste vsichni ktere jsou prijaty uz dostali dopis z FA CVUT? Ja zatim namam nic, obavam se ze mi ho trba ta nase ruska posta ztratila.
FA CVUT - student Jance 12.05.13 20:31
Zdravím všechny budoucí studenty naší fakulty , pokud se stále ještě rozhodujete, jestli na tu architektu jít nebo ne a kam, tak snad vám tohle info pomůže.
Bakalář na 3 roky - heh, s tím tedy moc nepočítejte, už po prvním semestru začnete uvažovat o prodloužení, ve druhém s tím budete počítat, ono každá jiná architektura u nás má bakaláře na 4ry roky
Máme celkem dost ateliérů se známými architekty např: Florián, Stempel, Šrámková, Aulík, Aulický atd.. Učí se zde pracovat v dobrých modelovacích programech (říkají nám, že na žádné jiné škole arch v čr se nevyučují, což podle známostí v Brně a Ostravě můžu potvrdit). Možnost použití laserové tiskárny. V dějinách se dostanete na úžasná místa v Praze (hodně se chodí ven). Tělocvik je dobrovolný, stejně si ale časem budete chtít zapsat klidně i dva . Hned vedle fakulty je nová technická knihovna se studovnama a pokud se vám poštěstí, dostanete i kolej vzdálenou 5 min pěšky.
ALE!!! Pokud nemáte kybernetický mozek, který je schopen spát 4ry hodiny deně, velkou výdrž a trpělivost, nebude to pro vás až zas tak snadné. Některé ústavy si rády vymýšlejí svá šílená pravidla a některé předměty se prostě do termínu stíhat nedají. Ano, existují výjimeční lidé, kteří vše zvládají, ale nevěřte tomu, že vás výjimečných bude 100% :D Jednoduše řečeno, první semestr budete nadávat na nedostatek času a v tom druhém budete vzpomínat na zlatý první semestr. Zapoměla jsem zmínit nonstop týden před odevzdáním ateliérových prací: fakulta jede 24h deně a vy s ní (taky záleží jaký ateliér na začátku dostanete) a pokud nemáte výkonný noťas, budete ten svůj nenávidět :D.
Závěrem, pokud si nejste 100% jisti, tak velmi uvažte své rozhodnutí, abyjste zbytečně nemrhali jedním rokem studia na škole, kde se budete akorát trápit. Navíc sehnat práci v tomto oboru je s tak velkou konkurencí velmi těžké.
VUT Brno Lukáš 28.05.13 20:34
Neviete náhodou či budeme môct použit kalkulačky na prijimačkach pr itestoch z matiky??
VUT Brno kalkulačky M 05.06.13 18:43
je to napísané v papieroch, kalkulačky sú zakázané
VUT Brno K 10.06.13 14:18
A můžeme mít s sebou MatFyz tabulky?
VUT Brno Adeer 10.06.13 22:54
Kalkulačky můžou být pouze na FASTu a matfyz tabulky nesmí být nikde
Ústní zkouška FA a FAST VUT Loo 11.06.13 16:26
Jak dlouho asi trvá ta ústní zkouška? Ve směrnici jsem to nikde nenašla.
Ústní zkouška FA - odpověď studentFA 12.06.13 13:02
To je individuální, záleží na komisi. Může to být deset minut, ale i víc jak půl hodiny.
FA ČVUT weri 13.06.13 02:34
Já si teda neodpustím menší oponenturu Janče. Studuju tuhle skvělou školu dva roky a musim říct že se to tu docela přehání. Jsem docela flákač, ale architektura mě fakt baví takže moje škola je mím koníčkem. Jestli vás to opravdu bere, je to ta nejlepší věc co můžete udělat. Ještě sem neopakovala žádný předmět, jedu pěkně podle plánu, spim deset hodin denně jako každej normální člověk, denní maraton simpsonovi - simpsonovi - kdo přežije je samozřejmostí.. Musim přiznat že matemtika je opravdu docela těžká, že možná kvůli ní budete opakovat, možná kvůli desce, jinak neznam nikoho z ročníku kdo by opakoval jakýkoli jiný předmět. všechno je v pohodě. Zatím =) Takže se nenechte zastrašit
FA Paragan 13.06.13 15:22
To je pravda, zalezi ako kto k tomu pristupi. Koho to fakt bavi, tak nema co riesit. Zazil som dokonca i ludi, ktorich to chytilo dost silno a priam sa vyzivali i v nocnych maratonoch. Ale to boli uz viacmenej extremni perfekcionisti. K tomu aby to clovek zvladol, staci elementarna zodpovednost, chut do ucenia a zdrave sebavedomie.
FA VUT Lucka 14.06.13 12:04
tak jak jste dopadli? Jste přijatí? Já jsem měla dohromady 141 bodů a nejsem přijatá . Kdo máte kolik bodů prosím? Abych veděla, jestli má cenu, podávat si odvolání.
FA VUT Pavel 14.06.13 12:23
Lucka:
Ja mam 174 bodu celkove a prijaty jsem. Prvni kolo: 96 bodu. Druhe kolo: 10/25 18/25 50/50 (matika, kultura, pohovor).
FA VUT pavelondrias 14.06.13 12:49
Jsem přijat pro ty, co nebyli přijati, dejte si odvolání a pokud to nevyjde tak to zkuste další rok. Je to bezvadná škola! P.S. chtěl bych udělat skupinu na FB, tak se mi na ozvěte - Pavel Ondriaš
FA VUT matejbednarik 14.06.13 13:48
to pavelondrias: zdarec, též jsem přijat, ale potřeboval bych drobet víc indicií na ten tvůj FB profil, neb se mi nepodařilo tě jednoznačně vyhledat možná bude lepší sem přímo prdnout odkaz na skupinu a jednotlivci budou žádat o přijetí, hm? Matěj Bednařík
FA VUT - skupina na FB pavelondrias 14.06.13 14:02
skupina ještě není https://www.facebook.com/pavel.ondrias.7
FA VUT Lukíš 14.06.13 15:38
caute, tak ja mam dokopy 148 bodov a som prijaty =) Chcel by som vediet ze kolko bol plny pocet a spodna hranica??
FA VUT Adeer 14.06.13 15:44
tak jsem taky přijatá, mám 167 bodů. Jinak skupina by se mohla založit
FA VUT Market 14.06.13 16:44
Tak já mám 144 bodů a nejsem přijatá, ale zkusím dát odvolání.
FA VUT LUcie 14.06.13 18:43
mám 169 a sem přijata
FA VUT Káčko 14.06.13 22:17
vzali mě se 177 body, tu skupinu určitě někdo založte
FA FB skupina pavelondrias 15.06.13 04:32
FA VUT - prváci 2013
https://www.facebook.com/groups/249334911873769/
FA VUT Natália 15.06.13 13:21
ja som mala 169b tak gratulujem vám aj ostatným a vidíme sa
FA VUT nebo FA ČVUT ? D. 15.06.13 18:08
Dostala jsem se na FA do Prahy i do Brna. Co si mám vybrat? Prosím, porad'te mi.
FA VUT Jiří Palacký, Ph.D= postih dňa. 15.06.13 21:46
Komisia číslo 10. Palacký, Jura a ešte jeden blondačik, úplní chudáci, ktorí ani otázku nevedia položiť a ked som začal sám rozprávať tak sa na mňa dívali ako na nejaké zjavenie ? Palacký úplne mimo chvílu spal potom sa díval do okna, total ignor a Jura ten si tam furt čosi zapisoval tiež ignor a ten blondacik sa usmieval stále ako pripečený alebo čosi fetoval pred tým. Jednoducho uplný dementi. Kebyže ich natočím na video a dam kdesi na youtube tak by to bola komedia 100ročia. Vysokoškolský pedagogovia nevedia polozit otazku alebo ked ju uz polozia tak zaspia a ked sa zobudia tak sa to opytaju este 3x pre istotu. uplný mordor kde organizacia je neznámy pojem.
FA VUT dobrerano 16.06.13 00:05
odvolání smysl má, protože plno lidí jde do Prahy
Já 179 bodů
Pozvání Dalibor 17.09.13 12:25
Zdravím Všetkých úspešných prvákov, ktorí zanedlho nastúpia na svoje štúdium na FA ČVUT alebo kľudne aj na iné fakulty ktorí budú mať cestu do Prahy. Chcem Vás týmto pozvať na "Snídani s Prváky", ktorú organizujeme pre lepšie spoznanie sa medzi budúcimi spolužiakmi a pre krajší štart do Vašej novej životnej cesty za povolaním. Viac sa dozviete tu: http://www.visuin.com/portfolio/snidane-prvaci/
Prijímačky Kate 29.01.14 18:41
Chcela by som sa opýtať ako sa mám pripravovať na prijímačky síce má čakajú až budúci rok,ale veľmi má to zaujíma na čo sa mám pripravovať...samozrejme kreslím,chodím na výtvarnú a podobne ale okrem toho

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.