Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

ČVUT nebo TU Dresden?
ČVUT nebo TU Dresden? Philip 02.02.12 21:44
Dobrý den,

čeká mě rozhodnutí o výběru vysoké školy. V úvahu připadají dvě (vlastně tři) možnosti, mezi kterými se stále nemůžu rozhodnout. Proto bych se Vás - studentů či absolventů - chtěl zeptat na Váš názor či doporučení.

Jak už jsem předeslal, zvažuji dvě možnosti: ČVUT nebo TU Dresden.
Konkretně se jedná o FSv obor Architektura a stavitelsví nebo architekturu či stavařinu na Technické univerzitě v Drážďanech.


Protože se zajímám o grafiku (webdesign), nějak mě to táhne k architektuře, která byla mým prvním "nápadem". Bohužel poté co jsem zjistil, že situace na pracovním trhu je zoufalá a tvrdá dřina je neúměrně ohodnocená, jsem značně znejistěl a začal hledat alternativy. Volba tedy padla na stavařinu. Matematika ovšem nepatří k mým nejsilnějším stránkám a bojím se, že mě studium nebude bavit tak, jak by mě bavila architektura.

Takto se mi Architektura a stavitelství na FSv ČVUT jeví jako naprosto optimální volbou, jelikož studium zahrnuje obojí. Ovšem rozum mi říká, že studium v Německu bude mít samo o sobě daleko větší význam, než výběr studijního oboru jako takového. Zvlášť co se týká uplatnění na pracovním trhu. A po šestiletém česko-německém gymnáziu mám obavy, že na ČVUT jazyk zcela zabiju...

Otázka tedy zní: ČVUT nebo Drážďany? A když Drážďany, architekturu nebo stavárnu?

Předem děkuji za Vaše reakce!

... vga 02.02.12 22:44
Drážďany - architekturu - byla tam docela dobrá, před mnoha lety jsem tam byla na stáži a předpokládám, že se nic nezměnilo - koukni ještě na Düsseldorf, teď se tam odsud vrátil dcery spolužák s velkým nadšením
Berlin! shmh 03.02.12 13:14
jestli to beres podle uplatneni/penez, zustan u grafiky, jestli te to tahne k barakum, urcite arch! Schopny clovek se vzdycky prosadi.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.