Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

FSV
FSV Markéta 01.02.12 15:28
Dobrý den, měla bych hloupý dotaz v čem se liší studia na Fakultě ČVUT FSV obory Stavební inženýrství a Architektura a stavitelství?
hloupý? Honza K 01.02.12 22:13
proč považuješ svůj dotaz za hloupý?
FSV Hans 02.02.12 14:55
Je dobrý si zajít na DOD, kde bys to zjistila, ale ty už byly.
Inženýrství je hodně všeobecné. První 4 semestry máš obecnou stavárnu a další 4 semestry jsou všichni rozdělený do konkrétnějších oborů (nejpodobnější obor k architektuře je konstrukce pozemních staveb).
Architekltura je více zaměřena na uměleckou stránku, takže pokud ti jde kreslení, jdi na architekturu, pokud ti jde počítání, jdi na inženýrství (později kontrsukce pozemních staveb).
Pokud dostuduješ bakaláře, tak můžeš jít i z inženýrství i z architektury na magisterský obor architektura nebo budovy a prostředí nebo konstrukce pozemních staveb.
http://www.fsv.cvut.cz/student/bakalmag/programy/oborba.php
umělecká stránka Honza K 02.02.12 15:55
"Architekltura je více zaměřena na uměleckou stránku" ...jsi četl na webu nebo jsi tam studoval?
SI x AS monsieur Vu 02.02.12 17:27
SI je menší masakr a jestli chceš mít pravidelný spánek, tak architektura není správnou volbou :D
fsv mr 02.02.12 22:56
Osobně ti doporučuji, aby jsi se podívala na stránky vutbr.cz a prohlédla jsi si předměty a jejich obsah, které se berou na tomto typu studia.
ČVUT FSv A+S Mirka 19.02.12 19:04
hahaha Takže s tím spánkem to je pravda, ale je to síla zvyku. Nicméně, pokud ještě váháš mezi architekturou a stavařinou tak AS je ideální volba - není to ryze "umělečno" jako na FA ale zároveň si něco spočítáš od strojařů. Řekla bych, že z SI na magisterský k ačkařům nemůžeš, ale z AS určitě - dokonce tamější architekti mají větší zaměření i na systémy TZB, což je momentálně v kurzu práce ale je to na tobě co si zvolíš.
znalost práce s pc Lenka 24.03.12 21:15
Zdravím, chtěla bych se zeptata jak je to na FSv u oboru AS se znalostí "projektování" nebo jak to mám nazvat. Já chodním na gympl a máme jen obyčejnou informatiku - jako word, excel,.. Nevíte někdo jestli bych pak měla velký problém s tím, že neumím s těmu programy jako třeba Autodesk AutoCAD Architecture nebo tak něco?? Děkuju.
znalost práce s pc Proudoveletadlo 25.03.12 15:28
Lenka: Je to úplně jedno, vše se naučíš až tam. Spíš bych zkusil dohnat mongeovo promítání.
znalost práce s pc Lenka 05.04.12 17:58
Moc děkuju. Deskriptivu mám už 3 roky, tak snad to nezapomenu =)

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.