Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

děkanské volby FA
děkanské volby FA zlatobýl 10.12.09 23:03
Nadcházející děkanské volby vzbudily na FA vlnu emocí. První vlnou se stala nelítostná kritika současného vedení a děkana, která volně přešla v bezbřehé plití jedovatých slin. Do takové atmosféry vstoupil architekt z praxe Novák. Trochu známý, trochu neznámý, vhodný k vložení optimistických nadějí. Do rozvlněných vod fakulty však vplula sedmá vlna v podobě petice za kandidování doc. Chybíka. S ohlušujícím řevem jako by překřičela dosavadní bouření.
Představení kandidátů. Aula FA se plní k prasknutí. Losování pořadí. Jako řízením osudu bylo vylosováno pořadí Šlapeta, Hrubý, Chybík, Novák.
První očekávané vystoupení ohromilo všechny přítomné. Příjemný, čistý projev mnohé vysvětlil. Na nic si nehrál, nepřesvědčoval. Současný děkan se vztyčenou hlavou vítězně doplul se svou brněnskou lodí do přístavu a odstoupil z voleb. Aula ztichla, mnozí si uvědomili, jaký člověk před nimi vlastně stojí. Hlasitý potlesk.
Vystoupení druhé. Hrubý hrající si na dravce. Motivační prezentace, řecké obrázky, historické koláže, spousta slov o ničem. Spousta prázdných slov. Určité souvislosti vedoucí do určitých souvislostí. Neurčitá vize zahalující se do jakéhosi tajemna, kde poodhalení byť jediné myšlenky by mohlo být později zneužito. Komedie, tragédie, potápějící se protržená matračka.
Vystoupení třetí. Chybík. Jasný, jistý, rovný, hrdý, sympatický. Konkrétní program, konkrétní řešení, konkrétní představa. Předstupující s plnou vahou let uplynulých, s plnou podporou studentů. Vlajková loď, přibližující se k břehům FA. Bouřlivý potlesk.
Vystoupení čtvrté. Novák a jeho vize. Poskládané kamínky mozaiky, posbírané postřehy i vlastní dojmy. Analýza a její zhodnocení. Sympatický krok do neznáma s osobním zájmem i odvahou. Loď hledající.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.