Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

střední škola (stavárna) a co po škole..?
střední škola (stavárna) a co po škole..? Kirsch.E 16.11.09 21:25
Zdravím. Jsem v devátý třídě a uvažuji o výběru střední školy-tedy,přesněji řečeno,ji mám už vybranou. Chtěla bych jít na stavárnu. Ale pořát si nejsem jistá oborem-jasně,základy sou stejný a kdyby mi zvolený obor nevyhovoval tak se dá na ještě změnit... ale nějak mě to pořát táhne k pozemnímu stavitelství... =) tak by mě zajímalo jaký sou klady a zápory,jesli teda někdo má nějakou zkušenost a chtěl by se podělit... Další můj dotaz zní,co můžu dělat po maturitě když budu mít jenom stavárnu? (máma jí má a dělá projektantku-železniční stavby... ale co s pozemníma stavbama?) Možná by nebylo špatný udělat si vejšku,ale nejsem si jistá jestli bych jí zvládla jak náročností (máma mi v tom moc nevěří,myslí že bych jí nezvládla...=( ) tak financema... =( to je ale vedlejší,spíš bych se ještě chtěla zeptat jakou vejšku (hlavně obor) je vhodný si udělat po stavárně? předem všem dík za odpověď a pomoc... =)
:) Karkulkaa 16.11.09 22:45
Já jsem stavárnu, obor pozemní stavitelství, absolvovala předloni.. Po škole byses mohla uchytit možná jako nějaká kreslička.. Podle mě to máme my ženské krapet těžší jenom se stavárnou... Jako stavbyvedoucí by nás nikdo neposlouchal :D Nicméně obor je to zajímavý, mě to dost chytlo.. Nyní studuji architekturu. A co jsem se za ty dva roky na výšce naučila, že studium není ani tak o tom jak moc jsi chytrá, ale kolik vydržíš... Takže za zkoušku nic nedáš Finančně to taky není zas tak hrozný, měla jsem stejné obavy jako ty, ale dá se to v pohodě utáhnout Co se týče oboru, který si po stavebce vybrat.. Pokud půjdeš studovat stavební inženýrství, budeš mít mnohem více volného času, než-li bys studovala právě architekturu, páč té je třeba se věnovat co to dá.. Kdybys šla třa na ty pozemní stavby, tak pravděpodobně skončíš jako projektantka domků všeho druhu, občanských staveb atd... Každopádně já jsem třa strašně ráda, že jsem chodila na stavebku, páč když teď vidím ty bezmocné gympláky jak se v té stavařině plácají, tak je mi jich líto :D Stavebka forever
děkuju :) Kirsch.E 19.11.09 11:52
Moc dík mohla bych se ještě zeptat,kde studuješ?
Nemáš zač :) Karkulkaa 19.11.09 14:50
Studuji v Ostravě Architekturu a stavitelství... Věřím, že už jsi zde četla asi miliardu kritik na tuto školu, ale aby bylo jasno, není to v žádném případě procházka růžovým sadem :D A podle mě je dost důležité, aby architekt uměl nejen navrhnout špičkový dům dle potřeb investora, ale aby si taky sám mohl spočítat jestli mu ten krásný barák bude i stát, takže jsem koneckonců i ráda, že jsem kde jsem
:) Kirsch.E 19.11.09 17:50
No,ona je pravda že na tyhle stránky jsem narazila nedávno takže je ještě nemám úplně pročtený,tudíž si moc kritik na Ostravu nevybavuju... Já asi nebudu mít jinou možnost (kdybych měla po střední ještě sílu na vejšku) jít jinam než do Prahy,kde bydlím,protože máma by mi odmítla přidávat na např. bydlení atak.. To že by si měl architekt umět spočítat jesli mu bude barák stát je asi jasný,ne?
Co po "stavárně"? Dr. Lusciniol 20.11.09 10:19
Z krátkého přehledu 30 osudů účastníků našeho posledního srazu spolumaturujících na "boudě" ve Zborovské (obor pozemní stavby - dnes ale bohužel školy to odsunuté někam za Pankráckou věznici, do moderní betonové krabice) vyjímám ty nejzajímavější:

Rozprchli jsme se do ctyř světadílů, někteří třeba jen hned "za kopečky" jiní "do Ameriky" dva zas až na konec světa. Mimo stavbyvedoucích či projektantů a projektantek, zaměřených na obory od statiky až po zdravotní zařízení, se našli mezi náma stavební inženýrka, tři architekti, stavební podnikatelé a podnikatelka, jakož i návrhářky, jedna osvětlovacích těles, druhá nábytku, překladatelka ale též kibutznik z Izraele, obchodník nábytkem na Tajvanu a hrobař ze Švédska. Ten to má i s bydlením na pracovišti ! Mne osobně jednou "uteklo" místo krmiče labutí na Luzernském jezeře a tak jsem nakonec skončil na univerzitě.

Shrnuto: Studium "stavárny" zřejmě nikomu z nás křídla do života nepřistřihlo. Takže: Go for it.

Žádné strachy 21.11.09 00:41
Kirš: Hele, ničeho se neboj, osobně myslím, že je lepší gympl protože architektura je především humanitní záležitost, ale jakou střední vystuduješ je naprosto jedno, i kdyby to bylo třeba na zvěrolékaře. Jen tě to musí zajímat už předem. Jestli jsi v devíce a už na tím uvažuješ, nemusíš se bát, trochu se zajímj, sleduj, co se děje, občas něco nakresli. A vejšku dneska udělá každej, toho se taky neboj, to není měřítko ničeho. Je na každém, jak s tím naloží.
průmka vga 21.11.09 11:27
Klidně jdi na stavební průmyslovku - pozemní stavby jsou nejlepší. Já byla s mamkou ve stejné situaci - také si nebyla jistá, zda by mé studium finančně zvládla...a dopadlo to dobře. Tím, že jsem měla průmku, byla jsem šikovná, tak jsem od prváku kreslila pánům profesorům jejich "melouchy"(to bylo ještě za totáče). Jediný problém jsem měla s matikou a deskripcí, ale i to se zvládlo. Je fakt, že pro některé profesory jsem byla špatný architekt, protože jsem přemýšlela i o tom, jak to co navrhuji postavit. Nakonec ale praxe ukázala, že to, že jsem věděla jak co postavit byl vlastně klad. Tak hodně zdaru a kresli, to je pak dost důležitý k přijímačkám na architekturu.
:) Kirsch.E 22.11.09 14:15
Teda,moc vám všem děkuju ani jsem nečekala že mi napíše tolik lidí co mě v tom vlastně podpoří... Gympl jsem zavrhla,protože se bojím že bych to tam moc nezvládala-ostrašující případ je sestra,která měla na základce jedničky a teď má trojky/čtyřky Jsem moc ráda za váš názor teď už jenom doufat že nebude moc velkej nával a vezmou mě..
gympl Jarda 02.12.09 13:34
...to, že má 3ky nebo 4ky přeci není špatné znamení. To za co na některých středních dostaneš za jedna, můžeš na některých gymplech s přehledem dostat za 5, takže podle známek bych nesrovnával.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.