Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Rodinný domek - monolitycký skelet?
Rodinný domek - monolitycký skelet? Radek 27.08.03 10:39
Jsem ze Zlína a vždycky mne fascinovala baťovská architektura. Myslíte, že by i dnes šel postavit dům, jako je Liškova vila? http://www.zlinphotos.cz/photos/lvil2.jpg Jde mi především o to, jestli není celková koncepce zastaralá (tepelne, izolacne atp.) a také jestli by to nebyla finanční hloupost... Jestli by to nestálo třikrát tolik než srovnatelně velký dům z jiného matriálu... Děkuji za názory. Další foto http://www.zlinphotos.cz/stavby4.htm
překlep Radek 27.08.03 10:40
...jejda vloudil se mi tam preklep omluva
Re: Monolity Jan Kratochvíl 29.08.03 19:30
Betonový monolitický skelet jako nosná konstrukce se běžně používá i dnes. Velmi často se kombinuje se zděnými konstrukcemi. Velmi obvyklé je použití skeletu u velkoryse prosklených částí domu – obývací pokoje apod. Hodně to používal Le Corbusiér… Monolitické skelety u rodinných domů naleznete v realizacích Buriana-Křivinky, Ateliéru 8000 a dalších. Ryzí skelet se těžko hledá. ??? Alespoň já… Zajímavé jsou také montované železobetonové skelety, před chvílí jsem přidal Petrův článek o mnichovských bytovkách ze 70. let od Otto Steidleho. V poslední době jsou asi častější ocelové skelety. Třeba v posledním Architektovi od Ateliéru 69, Stupava od ksa. nebo třeba Tugendhat, to je moc pěkná ocelárna ;o) Jo, moc pěknej monolit udělal van Berkel – Möbius House. Viděli jsme to při letošním výletě do Holandska. Je to moc pěkné, tady se ten monolit skutečně hodil.
Re: Monolity Radek 10.12.03 11:56
Dekuji moc za odpoved, udelal jste mi radost.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.