Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Hotel INTERNATIONAL - Socialisticky realismus
Hotel INTERNATIONAL - Socialisticky realismus Miloslav Novak 15.07.07 21:38
dobry den, hledame historika architektury nebo architekta ci stavitele, ktery by rad vystoupil v novem dokumentarnim filmu o vzniku a charakteru stavby HOTELU INTERNATIONAL v prazskych Dejvicich, ktery vznika k 50. vyroci vzniku hotelu. Tento dokumentarni film byl prezentovan jiz ve vysilani Ceske televize (Udalosti,komentare a CT24), na ktery se ozvalo nekolik byvalych zamestnancu hotelu, bohuzel zadny historik architektury, nebo stavitel pamatujici si dobu, kdy hotel vznika. Proto bych historika architektury, nebo stavitele nebo architekta ktery se na hotelu podilel, ktery by mel zajem o teto stavbe ve filmu pohoviit, oslovil touto cestou. V pripade zajmu me prosim kontaktujte emailem na studio@12opic.cz, dekuji Novak.
International Radomíra Sedlaková 16.07.07 12:30
Pamětník nejsem, ale mám ve sbírce archtiektury v Národní galerii v Praze původní architektonickou dokumentaci a nějaké fotografie, taky mám poznámky z rozhovoru s autorem, arch. Jeřábkem. jestli Vám to k něčemu může být dobré.
Hotel INTERNATIONAL Miloslav Novak 18.07.07 08:51
Ty materialy by nas urcite zajimaly, moc dekuji. Radi bychom oslovili take soucasne architekty se zajmem a nazorem na architekturu typu Hotelu International, ktery by o stavbe a kontextu z hlediska architektury v CR, prip. historie architektury svetove, dokazali neco rict? Pokud by to slo, bylo by to skvele.
Pavel Nasadil sorela 18.07.07 17:38
Doporučuji historika architektury prof. Rostislava Šváchu, nebo prof. Petra Ulricha z FA ČVUT, který se tímto obdobím zabývá.
ad sorela - doplnění pipe 18.07.07 21:44
Svého času o sorele v ČT mluvil také architekt-historik pan Pavel Halík. Jinak prof.Petr Urlich (nikoliv Ulrich) již pracuje na sousední FSv ČVUT...

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.