Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Nekrolog Münzovy vily
Nekrolog Münzovy vily Alexander Kuric 11.06.12 22:59
V pondělí 11. 6. bylo okolo 6:30 hodin ráno možno z pisárecké křižovatky v Brně uvidět torzo Münzovy vily s míhajícím se rypadlem bagru; týž den okolo 16:30 už z téhož místa šlo spatřit pouze rypadlo vedle neurčité haldy suti. Brno přišlo o v evropském měřítku unikátní stavbu, která předznamenala éru funkcionalismu, o jednu z prvních moderních vil v Brně vůbec; místo ní dostane "přesnou kopii" a pan Igor Fait se bije v prsa, jak veliký je milovník brněnského funkcionalismu. Ještě bych jízlivě podotkl, že s dostatečným kapitálem (kterým pan Fait nepochybně disponuje) je každá stavba opravitelná, i kdyby se měla po cihlách rozebrat.
Věnuji památce Arnošta Wiesnera a Münzovy vily - 1924 - 2012.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.