Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Smutné zprávy z Brna aneb zateplení fásády NKP?
Smutné zprávy z Brna aneb zateplení fásády NKP? Alexander Kuric 16.03.12 19:31
Při nedávné procházce brněnskými Pisárkami jsem objevil, že Haselmannův rodinný dům, Barvičova 2a, navržený Jindřichem Kumpoštem, je obklopen lešením a že pod tímto lešením je již zhruba polovina fasády zateplena přibližně 15 cm silnými izolačními panely z kamenné vlny.

Průčelí Haselmannovy vily je však (údaj ze serveru BAM) nemovitou kulturní památkou. Devastační účinek zateplení na estetiku subtilní fasády snad netřeba zdůrazňovat. Zajímalo by mě, jestli je vůbec takové zateplení památkově chráněné fasády možné, nebo se v tomto případě jedná a porušení památkového zákona.
:/ t 17.03.12 10:45
viz http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/168324 -dalsi-majitel-se-pustil-do-znehodnoceni-funkcionalisticke-p amatky/

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.