Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Kunstrukce RD
Kunstrukce RD Ondra 01.08.08 08:43
Můžete mi prosím poradit, který konstrukční systém pro RD je vhodnější, lepší, efektnější, jaké jsou mezi nimi všemožné rozdíly? Chystám se stavět RD. Uvažuji o dvoupodlažním domě do cca 200m2. Dům bude nepodsklepený, postaven na rovném pozemku. Přemýšlím o tom, že by měl mít spodní patro hodně prosklené. Viděl jsem na některých stavbách ocelovou kostru, vnitřní stěny potom SDK (to se mi líbí zhlediska uložení kabaláže,rozvodů atd.) Pak je tady tradiční systém z porothermu či jiných cihel.

Co byste mi doporučili, jaký systém je vhodnější, třeba v návaznosti na spodní prosklení a statiku? Jaké jsou cenové rozdíly? Který systém je pracnější? Prosím o klady i zápory a hlavně o Vaše zkušenosti. Chtěl bych se o tom detailně informovat předem.

Díky.
konstrukce rodinného domu Josef Smola 01.08.08 15:01
Zkuste knihu "Stavba rodiného domu krok za krokem" Grada 2007, mj. přehledně popsány výhody i zápory jednotlivých konstrukcí pro rodinné domy s přihlédnutím k nízké energetické náročnosti = 20 let osobních praktických zkušeností autora - architekta s uvedenou problematikou, na vánoční trh 2008/2009 bude uvedeno pokračování v podobě knihy zaměřené obdobným způsobem na nízkoenergetické a pasivní domy.
Rada Ondra 04.08.08 08:34
Díky, nechystám se stavět svépomocí. Jen jsem v tomhle laik, tak jsem si chtěl udělat obrázek. Měl jsem na mysli zkušenosti více lidí, kteří by mi dali užitečné rady.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.