Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vinařství Vik
Bodega Viña Vik

Autor: Smiljan Radić Clarke
Spoluautor: Loreto Lyon
Adresa: Millahue, San Vicente de Tagua Tagua, Chile | mapa
Web: www.vik.cl
Investor: Carrie a Alexander Vik
Realizace: 2014 Soutěž: 2007

foto: Cristobal Palma
Chilský architekt Smiljan Radić v tomto roce zažívá jeden úspěch za druhým. Po vítězství v soutěži na novou telekomunikační věž nad Santiagem, která má šanci stát se novým symbolem jeho rodného města, se mu podařilo prosadit v Evropě s autobusovou zastávkou v rakouském Krumbachu a s letním pavilonem Serpentine. Nyní v chilském údolí Millahue dokončil zatím svoji největší realizaci vinařství pro Alexandera Vika spravujícího vinice o rozloze 44 km². S projektem připomínajícím rozevřenou bránu do pahorkaté krajiny zvítězil Smiljan Radić společně s Loretou Lyon již v roce 2007 ve vyzvané soutěži pro chilské architekty. Po vítězství strávil Radić další tři roky dokončováním výsledné podoby a výběrem vhodných materiálů. Vinařství s výhledem na mohutné pohoří And je koncipováno tak, aby mělo co nejmenší negativní dopad na okolní krajinu. Proto byly do projektu zakomponovány nejmodernější technologie: např. textilní střecha umožňuje pracovat uvnitř budovy bez potřeby umělého osvětlení. Většina sklepů a skladů však stále zůstává ukrytá pod zemí. Impozantní přístup do vinařství je přes vodní hladinu se sklonem 2 stupně, která obstarává přirozené ochlazování vzduchu i stropů sklepení. Přímou přístupovou cestu křižují další betonové stezky, čímž vznikají polygonální vodní plochy, kde se nachází balvany rozmístěné podle návrhu chilské sochařky Marcely Correa, která je zároveň Radićovou manželkou. Kameny, které Correa sesbírala po okolí, však v novém prostředí navozují zcela odlišnou atmosféru a působí jako meteority z jiné planety. Radič kromě vinařství navrhl na nedalekém kopci ještě ubytování pro hosty.
Autor: Petr Šmídek, 28.07.14
Návštěvnost: 29601 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Fantazie... Silibrand 17.10.14 12:20
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.