Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Seepark
KinderHaus Seepark

Autor: marte.marte architekten | Bernhard Marte, Stefan Marte
Spolupráce: Eva Meisinger, Johannes Grissmann, Marcus Jung, Clemens Hämmerle
Adresa: Klausmühle 3,5,10, Lochau, Rakousko | mapa
Projekt: 2012 Realizace: 2013
Soutěž: 2011 Užitná plocha: 780 m²

Mateřská škola se nachází v Lochau na severním předměstí Břežnice v mírně svažitém pozemku se západní orientací s výhledem na Bodamské jezero. Objekt leží uprostřed heterogenní obytné zóny. V nejbližším okolí se nachází dvanáctipodlažní panelák, terasové řadovky i vily situované na rozlehlém pozemku. Školka vyrostla ve stejném období jako sousední soubor šesti bytových domů Neue Seeschanze od ateliéru Baumschlager Eberle, který nabízí téměř stovku velkorysých bytů. Oba projekty využívají stejný obkladový materiál a od sebe je dělí jen horský potok.
Vítězný návrh mateřské školky Seepark od marte.marte tvoří kompaktní hmota s prostorným atriem. Aby se podařilo vyrovnat terénní rozdíly svažitého pozemku, je západní část školky dvoupodlažní. Přízemí se velkými prosklenými plochami obrací do spodní části pozemku, kde jsou situovány sportovní plochy a hřiště, které mohou volně využívat také obyvatelé okolních domů. Uvnitř horního atria se nachází další venkovní plochy (kryté i otevřené) určené pouze dětským skupinám ve školce. Každá dětská herna má okamžitý přístup do zahrady. Kromě praktického využití topografie k rozdělení provozu je stejně flexibilně přistoupeno i k vnitřní dispozici, kde lze místnosti podle potřeby vzájemně propojovat.
Autor: Petr Šmídek, 17.05.17
Návštěvnost: 9204 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.