Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Fairhotel

Autor: Milena Galátová, Jan Trubačík
Grafický design: WAL1

Adresa: Rybářská 202/19, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.fairhotel.cz
Investor: Fairhotel s.r.o.

Projekt: 2013-14 Realizace: 2015-16


Autorka interiéru: Ing. arch. Milena Galátová
Autor stavby: Ing. arch. Jan Trubačík

Hotel Fairhotel se nachází v blízkosti areálu BVV. Vznikl zrekonstruováním původně průmyslové budovy, která stojí na rohu ulic Poříčí a Rybářská. Jedná se o třípodlažní podsklepenou budovu. Hotelu tvoří 28 pokojů pro hosty, recepce s lobby barem, hotelová restaurace sloužící i pro hosty z ulice, dvě konferenční místnosti a hotelové wellness. Na střeše je hotelovými hosty sezóně využíván SKYbar s výhledem na historické centrum.

Recepce hotelu, lobby bar
R
ecepce hotelu byla navržena jako jednoduchá bílá krabička obalená bílým sklem a zjemněná použitím bílé lesklé drapérie na pozadí. Dominantou tohoto prvku se stává fialově svítící neon s názvem hotelu. Po bocích recepce je navržena stříbrošedá pruhovaná tapeta, která přechází do prostoru restaurace a tím oba prostory propojuje v jeden celek. Kontrastem k prostoru recepce se stává prostor určený pro lobby bar. Jde o tmavý, útulně zařízený prostor, jehož součástí je krb a několik typů sezení pro hosty. Na podlaze je šedá cementová stěrka, kterou v této části doplňují koberce. Dominantou tohoto prostoru je prosvícený Onyx umístěný na hlavní stěně. Z barevnosti onyxu vychází i zvolená barevnost celého prostoru. Vše doplňují drátěná a dřevěná svítidla organických tvarů.

Restaurace

Prostor určený hostům tvoří dvě místnosti - místnost s barem, která jak provozně, tak svojí barevností navazuje na recepci a salónek s krbem. Bar je opět navržen jako bílá krabička obalená sklem. Na obvodových stěnách baru je použita prostorová grafika s motivem džungle a papoušků. Desky stolů jsou z masivního dubového dřeva a jsou nasvíceny organickými bílými hadicemi ze stropu.
Na stěnách najdeme stejné pruhované tapety jako v recepci, na oknech japonské rolety s potiskem. K zútulnění byl prostor pod stoly opět doplněn kobercem. Barevnost tohoto prostoru je v bílo-béžovo-šedých odstínech. Druhá místnost restaurace je odlišná už tím, že má dřevěnou podlahu z masivního dubu, stěrku na stěně krbu a výraznou tapetu na zbývajících zdech. Na tapetě grafici pracovali s motivy džungle a papoušků mnohem velkorysejší formou. Dominantou tohoto prostoru se kromě tapet stává i nově navržené kovové okno. Stoly z masivního dubu doplňují židle polstrované béžovou ekokůží.

Pokoje
V hotelu najdeme pokoje různých prostorových kategorií. Od jednolůžkových, přes dvoulůžkové až po apartmán. Navrženy byly ve třech barevnostech - zelená, žlutá, fialová. V čelním traktu 1.np se nachází prostorově i svojí výbavou nejluxusnější pokoje. Pro každý tento pokoj byla navržena tapeta na míru. Vzhledem k vyšší výšce stropů v těchto pokojích došlo ke snížení stropu nad postelí - nebesa. Nábytek byl atypicky navržen pro všechny pokoje na míru v barevnosti, která pro daný pokoj byla zvolena.
Stejně tak byly i obklady koupelen zvoleny dle barevnosti jednotlivých pokojů. Výrazným prvkem interiéru hotelových pokojů jsou svítidla a také dekorativní textilie a koberce.
Milena GalátováZdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 19.06.17
Návštěvnost: 8648 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.