Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Hotel Pytloun - pokoje číslo 502 a 503

Autor: CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS | Ondřej Chybík, Michal Krištof
Adresa: 1. máje 29, Liberec, Česká republika
Web: www.imperialliberec.cz
Projekt: 2015 Realizace: 2016
Užitná plocha: 40 m²

Nová liberecká galerie se nachází v jednom z designových pokojů Grand Hotelu Imperial. Autoři národního pavilonu pro Expo v Miláně Ondřej Chybík a Michal Krištof pro Grand Hotel Imperial navrhli dva designové pokoje. V tomto malém projektu velkolepě spojili funkci ubytování s výstavní galerií, což zcela ovlivnilo samotný vzhled pokojů. Cílem projektu bylo vytvořit maximální možnou výstavní plochu na obvodových stěnách a proto jsou všechny funkce a nábytek koncentrovány do centra prostoru pokoje. Monochromatické řešení povrchů podporuje koncentraci diváka na vystavené artefakty.
„Chtěli jsme typologii hotelových pokojů posunout dál, než by hosté běžně očekávali. A protože se obklopujeme lidmi z uměleckého prostředí rozhodli jsme se podpořit jejich práci a zároveň i zvelebování veřejného prostoru Liberce, na které poputuje výtěžek z prodeje každého vystaveného díla objektu,“  přibližuje koncepci návrhu architekt Ondřej Chybík „První výstavu představují fotografie Lukáše Pelecha a Radka Bruneckého zachycující architekturu a život českého domu po dobu konání Expo Milano. Fotografie jsou námi oběma signovány,“ dodává Michal Krištof. 
Tyto expozice se budou obměňovat v pravidelných periodách a hosté hotelu mají kdykoliv možnost vystavené fotografie zakoupit. Výtěžek z jejich prodeje bude použit na náklady workshopu pořádaného libereckou Fakultou architektury, studiem Mjölk a knihkupectvím Fryč. Výstupem z tohoto workshopu budou zásahy do veřejného prostoru města Liberce.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 18.03.17
Návštěvnost: 11209 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.