Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel S-PORT, Véska u Olomouce

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Spolupráce: Petr Mutina
Adresa: Véska, Dolany, Česká republika | mapa
Web: www.s-port.cz
Investor: IES Moravia Real a.s.
Náklady: 70 000 000 CZK Projekt: 2012-13
Realizace: 2013-14


Projekt je situován v obci Véska nedaleko hlavního regionálního centra - města Olomouce. Místo realizace projektu se nachází v krásném přírodním prostředí, zasazeném na úpatí Oderských vrchů. V těsném sousedství se nachází místní sportovní areál, obsahující golfové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště a další aktivity.
Objekt hotelu je orientovaný k příjezdové komunikaci a je situován v úrovni klubovny sousedního sportovního areálu. Hmotu objektu tvoří trojpodlažní kvádr s lehkým proskleným ustupujícím patrem. Vnitřní prostor je propojen atriem a prosvětleným světlíkem v úrovni střechy. Mezi hranicí parcely a objektem je příjezdová komunikace k parkovacím stáním a technickému zázemí zapuštěnému pod úroveň hlavního vstupního podlaží.
Objekt hotelu zahrnuje foyer, restauraci, sál, kuchyň a zázemí těchto prostorů v 1.np a technické zázemí, sklady, bowling a fitness v 1.pp. Veškeré zásobování je zajištěno z prostoru příjezdu k parkovacím stáním v úrovní 1.pp. 34 hotelových pokojů je umístěno ve druhém a třetím nadzemním podlaží a jsou z velké části orientované k atraktivním výhledům. Přístupné jsou prostřednictvím schodiště a výtahu umístěných ve střední části atria s eliptickou galerií. Vstupy do pokojů jsou orientované do krátkých chodeb a do prosvětleného atria. Většina pokojů má vlastní balkón zaručující intimitu ubytovaných a atraktivní výhledy do okolí. Ve 4.np. je situováno vyhlídkové café s výstupem na střešní terasu a s výhledem do okolní krajiny. Celý objekt je bezbariérový a přizpůsobený pro osoby se sníženou mobilitou.
Konstrukčně je objekt navržen v kombinovaném systému železobetonového monolitického skeletu doplněné vyzdívanými nosnými stěnami. Svislé nosné konstrukce objektu jsou tvořeny převážně železobetonovými sloupy v základním modulu 3,75 x 6,3 m a železobetonovými stěnami. Veškeré vodorovné konstrukce tvoří monolitické železobetonové desky. Fasáda objektu je navržena z lícových režných obkladových pásků, což jí dává přirozené měřítko a začleňuje ji do kontextu navazujícího tenisového areálu. Prosklený parter se otevírá na severní fasádě vstupem a navazujícím prostorem lobby a restaurace. Na opačné straně orientované k jihu se prosklenou stěnou otevírá výhled do krajiny z konferenčního sálu a salónku. Jednotlivé pokoje jsou na balkónech odděleny panely z masivních dřevěných latí.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.08.14
Návštěvnost: 33857 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.