Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Studentské koleje Johanna

Autor: Onix | Haiko Meijer
Spoluautor: Alex van de Beld
Spolupráce: Rene Harmanni, Joost Maatkamp, Reni Bouwhuis, Fadi Alnajar, Peter de Kan, Philip Göransson, Joachim Reiter

Adresa: Bisschopssteeg 21, Utrecht, Nizozemí | mapa
Web: www.sshxl.nl
Investor: Stichting Studenten Huisvesting
Realizace: 10.2013 - 08.2015 Výška: 58 m

Technická univerzita v Utrechtu, která byla založena roku 1636, se řadí mezi nejstarší vzdělávací instituce v zemi. Již tradičně se umisťuje mezi stovkou nejlepších světových univerzit. S počtem 32000 studentů zároveň patří mezi největší školy v Evropě. Do města se třemi sty tisíci obyvateli se nemůže celá univerzita vměstnat, a proto od 90. let vzniká na východním okraji Utrechtu čtvrť De Uithof, kde je umístěn rozlehlý campus s pěti velkými fakultami a vědeckým parkem. V univerzitním areálu se nachází desítky budov od věhlasných nizozemských architektů. K trojici studentských kolejí (Cambridgelaan, De Bisschoppen, Casa Confetti) s celkovou kapacitou 2000 lůžek přibyla před začátkem loňského akademického roku nová ubytovna nesoucí jméno Johanna nabízející ubytování pro 655 studentů.
Haiko Meijer
 z ateliéru Onix přirovnává svůj návrh ke 'studentskému oblaku, v němž probíhá velmi dynamický život'. Fasáda z modrobílých glazovaných dlaždic má studentům 'přiblížit mraky na dosah ruky'. Keramický obklad vyrobili v Koninklijke Tichelaar Makkum, což je jeden z nejstarších výrobců keramiky v Holandsku. Odstupňovaný tvar navíc umožnil vytvořit v 1, 6 a 11 poschodí velké společné terasy. Koleje nabízí 381 pokojů o výměře 16 m² (233 pokojů je prázdných a 148 pokojů je vybaveno nábytkem). Pokoje jsou sdruženy po 4-6 jednotkách využívajících společnou kuchyní, koupelnu a toaletu. Kromě toho koleje disponují také 274 garsoniérami o rozloze 24 m² (tyto pokoje nejsou zařízené nábytkem, ale disponují vlastním hygienickým zázemím a kuchyňkou).

Autor: Petr Šmídek, 29.07.16
Návštěvnost: 13103 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Martin Fabian 04.08.16 17:06
Re: Skoček sr. Petr Šmídek 04.08.16 20:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.