Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Expozice Českého karosářství ve Vysokém Mýtě

Autor: ROBUST architekti | Ondřej Busta, Robert Damec
Grafika: Pavel Ševčík
Adresa: Vysoké Mýto, Česká republika
Web: www.muzeumkarosarstvi.cz
Realizace: 2014Hlavním leitmotivem návrhu je jednoduše a čistě působící design, který nechává vyznít jak karosářským kreacím tak podstatě sdělených informací. Neruší návštěvníka ve vnímání prostoru a výstavených exponátů a usnadňuje zapamatování si jednotlivých částí výstavy. Zanechá v návštěvníkovi ucelený dojem.

Výstavní prvky jsou defacto rozděleny na dvě části podle výstavních prostor. Sokly pod exponáty historických automobilů ve volně otevřeném prostoru přístavby. Jedná se o jednoduché obdélníky se zakulacenými rohy, podsvícené zespodu po celém obvodu. Druhou část tvoří výstavní bloky v prostoru historického vězení. Naproti každému vstupu do cely je umístěn panel s hlavní textovou informací a za ním uprostřed cely stojí výstavní blok, ať už se jedná o sokl, desku či skříň. Výstavní bloky jsou nosiči LCD monitorů, doplňujících textových informací a dalších obrazových médií.

Grafické řešení expozice se snaží přístupnou formou přinášet informace návštěvníkům bez rozdílu věku. Svým až minimalistickým výrazem se snaží podpořit architektonický záměr - nerušit vnímání prostoru a exponátů. Pro odlišení dvou základních témat expozice byly zvoleny 2 barvy - oranžová a modrá, které se často používaly v grafickém designu ve 30. letech. Výrazným identifikačním grafickým prvkem je nově vytvořené logo Muzea českého karosářství, které svým tvaroslovím reaguje na křivky ze skic J. Sodomky mladšího. Pro sazbu všech textů byl zvolen font Default pro svůj “technický” výraz, který vhodně rezonuje s tématickým zaměřením expozice.

Samotná aplikace grafického designu v expozici je řešena inkjetovým tiskem na samolepku s laminací, která se umísťuje na MDF panely nebo přímo na stěny ve výstavním prostoru. Dále se v menším rozsahu uplatňují: řezaná grafika, inkjetový tisk na samolepce na forex deskách, vyřezávaná loga ze styroduru, stříkaná barva na stěny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.08.17
Návštěvnost: 5391 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.