Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Jan Hus - expozice Husova domu v Kostnici
Odvaha myslet, odvaha věřit, odvaha zemřít

Autor: Iveta Čermáková, Monika Čermáková, Dita Mrázková
Adresa: Hussenstraße 64, Kostnice, Německo | mapa
Web: stadt.konstanz.de
Realizace: 2014 Soutěž: 2013
Užitná plocha: 160 m²

Nová expozice Husova domu v Kostnici provází návštěvníky životem a učením Jana Husa, od jeho narození po upálení, a  poukazuje i na odkaz jeho učení do dnešních dob.
Návrh expozice klade důraz na vyznění hodnotného interiéru středověkého hrázděného domu, který  je v co největší možné míře ponechán volný a vzdušný. Hrázděné zdivo, dřevěné stropy a podlahy působí v  malém až stísněném prostoru domu silným dojmem.
Expozice je tematicky členěna do šesti oddílů prezentovaných v jednotlivých místnostech domu, kterými návštěvníky provází časová osa na stěnách. Osa vyzdvihuje důležitá data a mezníky v životě Jana Husa. Výklad na stěnách je doplněn mobiliářovými prvky - Husovými kameny, ve kterých jsou umístěny obrazové ilustrace, exponáty a doplňující informace. Forma mobiliářového prvku - stylizovaný kámen -  vychází z podoby pomníků Jana Husa, které bývají ztvárněny solitérními kameny. Linie výkladu je doplněna dětským programem, který formou i obsahem odkazuje k tématu expozice či k samotnému historickému domu.
Expozice je v přízemí domu doplněna studijní / přednáškovou místností, sloužící též pro krátkodobé výstavy. Tato místnost volně navazuje na vstupní prostor s novým recepčním pultem a návštěvnickým koutem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 16.02.16
Návštěvnost: 18896 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.