Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Policejní komisařství Bruggy
Politiecommissariaat Brugge

Autor: Lieven Achtergael, Stéphane Beel
Adresa: Lodewijk Coiseaukaai 3, Bruggy, Belgie | mapa
Web: www.politiebrugge.be
Realizace: 2010-13 Užitná plocha: 11500 m²

Přesídlením policejní stanice na okraj města byl dán silný impuls k dalšímu rozvoji v přístavní oblasti. Promyšlené nadimenzování a umístění levitující kompaktní kancelářské hmoty zajišťuje, že svým uspořádáním i měřítkem dokonale zapadá do areálu bývalého přístaviště. Vstup do objektu je rozčleněn do dvou úrovní. Přízemí, které obsahuje veškeré funkce pro veřejnost, představuje otevřenou a vítající část. V suterénu, kde vnitřní dvory slouží jako logistické spojení mezi jednotlivými částmi komplexu, se nachází cely pro zadržené, šatny a technické prostory. Vyzdvižení kancelářské části nad parter do bílé kompaktní hmoty zaručuje kvalitní rozlehlé open-space prostory s výhledem na přístaviště. Skutečnost, že významná část stavebního programu se nachází pod terénem, zaručuje, že výška římsy plynule navazuje na okolní budovy a umožňuje nové policejní stanici, aby se stala přechodovým prvkem mezi dvěma měřítky: přístavními budovami a obytnou architekturou. Vznik hodnotného udržitelného návrhu nabízejícího příjemné prostředí vyžadoval ucelený přístup k zadání nové policejní stanice zajišťující zdravé a pohodlné vnitřní klima za minimální potřeby výdajů za elektřinu a materiály. Výsledný zisk 30 bodů v ekologickém hodnocení činí z policejní budovy v Bruggách jednu z nejvíce trvale udržitelných veřejných budov v Belgii.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.10.13
Návštěvnost: 34475 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.