Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Čokolatérie Vokovice

Autor: BEKARCH | Jan Bek
Adresa: K Lánu 496/2, Vokovice, Praha, Česká republika
Web: www.cokolaterie-vokovice.cz
Realizace: 2017

lokace
Čokolatérie je situována do příjemné části Prahy 6 Vokovice s dobrou dostupností na stanici metro A Bořislavka a přímo naproti ZŠ Na Dlouhém lánu. Již z ulice je prostor dobře rozeznatelný, dominují mu dvě výlohy s antracitovými rámy a co je důležité s posuvnými výplněmi. V létě tedy bude možné prolnout prostor uvnitř s venkovním. Do budoucna se počítá i s tvorbou předzahrádky.

koncept
Konceptuálně se nejedná o standardní kavárnu ale o čokolatérii. Samozřejmě zde naleznete všechny služby jako jste zvyklí v kavárně (výborná káva, snídaně a dokonce i víno), ty jsou však doplněny o čokoládové výrobky, které jsou vyráběny přímo na místě v přípravně. Otevřeno je každý den kromě pondělí, kdy probíhá tvorba čokolády. Projekt cílí nejen na obyvatele Prahy 6, kterým tím byl vytvořen příjemný prostor k odpočinku, práci, ale i na vzdálenější návštěvníky, které osloví rozšířená nabídka čokolády a budou se o ní chtít dozvědět více. Plánují se i různé poučné exkurze do přípravny atd.
V prostoru se dříve nacházela žabka, jednalo se tedy o poměrně náročnou rekonstrukci. Prostor bylo třeba rekolaudovat. Celková výměra je 83,7 m², samotná hlavní místnost zabírá 66,7 m². V zázemí se nachází přípravna, zázemí zaměstnanců, pánský a dámský/invalidní záchod. Hlavní odbytová místnost je jasně definovaná, bylo nutno opticky snížit výšku stropu a vytvořit prostor pro vedení VZT a jiných instalací, zároveň jsme využili jako odhlučnění.

design
V architektonickém návrhu se již tradičně objevuje motiv rámu. Nejvýrazněji se projevuje v ostění výloh. Zde byl požadavek na vytvoření míst k sezení nad stávajícími výdechy ze sklepa. Zároveň bylo třeba zakrýt koncové jednotky VZT. To přímo vybízelo k tvorbě obvodových rámů s knihovními poličkami, které vše vhodně zakryly. Motiv jsme dále zopakovali na cihlové zdi v podobě polic, v ostění dveří do zázemí a v rámech křídou popisovatelných tabulí. Hlavní barevnou kombinací je bílá vs dub doplněná o různé tóny hnědé odkazující na čokoládu. Centrální pult je v z kvalitního materiálu lak mat kombinovaného s olejovanou dubovou dýhou. Ze stejné dýhy jsou i židle a barové židle Ton Merano. Další odstíny hnědé můžete nalézt v světlé hnědé zdi, v pohodlných křeslech a deskách stolů. Na podlahu byl zvolen vysoce odolný vinyl v nenápadném světlém dřevěném dekoru, který dá vyniknout dubovým židlím a dalším prvkům mobiliáře. Dalším výrazným prvkem interiéru jsou světla z hrnků, vytvořená na zakázku panem Ryantem.

závěr
Na tomto projektu jsem dostal poměrně volnou ruku a za to moc děkuji, mohl jsem zde realizovat všechny mé vize a poznatky z předchozích zakázek. Byl jsem natolik drzý, že jsem pozměnil barevně i logo, aby mi zapadalo do kontextu. Investoři do toho vložili z mého pohledu maximum, spolupráce byla příkladná a já na oplátku do projektu vložil všechen svůj um a znalosti, tak doufám, že si projekt najde příznivce a zavítáte na návštěvu.
Více info a třeba i fotky ze stavby naleznete na fb nebo instagramových stránkách Čokolaterie Vokovice www.facebook.com/cokolaterievokoviceZdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.04.17
Návštěvnost: 12229 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Bezbariérové ??? Ivana 20.04.17 08:12
to: Ivana Jan Bek 12.05.17 18:52
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.