Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
STORY cafe

Autor: DMAE Architects | Alžběta Vrabcová
Spoluautor: JPV Architekt | Jan Pavel Vlček
Adresa: Riegrova, Plzeň, Česká republika
Projekt: 08 / 2016 Realizace: 11 / 2016


V krásném činžovním domě v přilehlé ulici u hlavního historického náměstí je umístěna nová realizace kavárenského prostoru. Jedná se o krásnou dispozici dvou velkých místností propojených středovým průchodem. Zadání bylo navrhnout osobitou kavárnu, která bude otevřená jak pro mladší tak pro starší generace.
Při návrhu jsme vycházeli z typologie místa a struktur, které nám původní ale velmi zdevastovaný dům nabízel /fabiony, původní topení, fragmenty cihel a struktur…/ a tyto detaily jsme se snažili maximálně obnovit a navrátit tak místu původní charakter. Nové prvky jasně doplňují tento "historismus" tedy nesnaží nijak napodobovat, jsou naopak protikladem /bílý barový pult, židle, stoly…/. Chtěli jsem aby kavárna maximálně promlouvala s jemnou simbiózou s Riegrovou ulicí na které je umístěna. Široký bulvár, pěší zóna, hodně světla, to vše nás navedlo k tomu udělat maximální okenní otvory. Středová část se bude v letním období zcela otevírat díky shrnovacím dveřím  kavárna se tak stane součástí uličního prostoru a to jemnou nenásilnou formou.
V interiéru jsou jednoznačně nejvýraznějším prvkem černobílé kachličky, které jsou použity jak ve vlastní kavárně tak v zázemí. Jejich trvdý design byl zvolem záměrně a to předším z důvodu upoutání pozornosti kolemjdoucího, každý kdo nyní prochízí okolo uvidí jako první tmavé rámy a právě ony graficky velmi výrazné obklady, až po sléze když dojde čelně před kavárnu objeví kouzlo světlého prostoru.
Všechny nové prvky byly navrženy a realizovány s místními firmami.
Projekt
Fotograf
Jan Vrabec
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 18.12.16
Návštěvnost: 15459 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
tak ti nevim Zora 18.04.17 17:43
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.